[1M] Montaż kamery cofania

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40, koti

[1M] Montaż kamery cofania

Postprzez misiek73 » 28 listopada 2010, o 21:33

W związku z tym,że w naszych Tolkach widoczność do tyłu jest średnia,postanowiłem sobie ją poprawić.Kupiłem coś takiego LINK Kamerkę wkomponowałem w ramkę tablicy rejestracyjnej. Niżej zamieszczam kilka fotek z opisem,mam nadzieje że komuś się przyda.
Załączniki
1.JPG
Od kamerki odchodzą trzy przewody plus,minus i sygnał.Wszystkie kable puściłem pod lampą w lewą stronę do otworu ,który się tam znajduje,do środka klapy
2.JPG
plus od kamerki połączyłem z przewodem czarno-niebieskim,a masę z brązowym,we wtyczce od światła cofania
3.JPG
Trzeci przewód,sygnałowy,trzeba przeprowadzić do wyświetlacza.Ciężko było,ale się udało przeciągnąć go przez gumową osłonę wiązki idącej z klapy do bagażnika.Najlepiej użyć sztywnego drutu.Przeciągamy drut,przymocowujemy przewód i ciągniemy delikatnie z p
4.JPG
Jak mamy przewód w bagażniku to ciągniemy go najwygodniejszą drogą do przodu.Ja poprowadziłem progiem aż do rączki otwierania maski
7.JPG
Do monitora idą takie same trzy przewody jak od kamery(w jednej osłonce),które puściłem obok panelu z bezpiecznikami w dół pod deskę rozdzielczą.Tam połączyłem przewody sygnałowe monitora i kamery(ten z progu)
6.JPG
Zasilanie monitora wziąłem z przełącznika świateł.Było zalecenie aby plus pojawiał się w zasilaniu monitorka po przekręceniu zapłonu.Jest to przewód czarno- czerwony we wtyczce idącej do włącznika świateł.Masa znów brązowy.Tu trzeba posłużyć się miernik
8.JPG
tak wygląda monitorek na desce rozdzielczej
9.JPG
a tak wygląda obraz z kamerki.Nie jest to full hd ,ale pomaga.
Ostatnio edytowano 28 listopada 2010, o 22:29 przez misiek73, łącznie edytowano 2 razy
pozdro Misiek
misiek73
Forumowicz

Car: Toledo
Engine: 1M

Postprzez voyager2550 » 28 listopada 2010, o 21:45

Fajny bajer ;) Gratuluje wykonanej pracy. Jaki koszt ?
voyager2550
Sponsor

Car:
Engine:

Postprzez misiek73 » 28 listopada 2010, o 21:48

Zamieściłem link z aledrogo ,plus flaszka wypita z kumplem podczas roboty
pozdro Misiek
misiek73
Forumowicz

Postprzez przemekg41 » 28 listopada 2010, o 21:51

Przydatna rzecz :-) a ten monitor świeci się cały czas podczas jazdy ??? czy tylko po włączeniu wstecznego ???
przemekg41
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI

Postprzez misiek73 » 28 listopada 2010, o 21:54

Tylko podczas włączenia wstecznego,po to podpina się kamerkę pod światła cofania
pozdro Misiek
misiek73
Forumowicz

Postprzez Felype » 30 listopada 2010, o 14:37

Jak to działa w nocy?
Felype
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez misiek73 » 30 listopada 2010, o 21:26

Felype napisał(a):Jak to działa w nocy?
Kamerka ma czujnik oświetlenia i diody podświetlające podczerwienią. W nocy obraz jest czarno-biały.
pozdro Misiek
misiek73
Forumowicz

Postprzez Myrcek » 21 kwietnia 2011, o 08:27

czy spotkał się może ktoś z kamerką do M1 instalowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej?
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Myrcek
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez bart111 » 21 kwietnia 2011, o 10:38

Myrcek napisał(a):czy spotkał się może ktoś z kamerką do M1 instalowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Z tego co sie orientuję taką kamerę miał/jeszcze ma u siebie w Leonie zamontowaną Kondziołek z LC. Jeśli chcesz więcej info to może skontaktuj się z nim to Ci powie co i jak.
bart111
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI ASZ

Postprzez rossi » 5 maja 2011, o 13:09

Myrcek napisał(a):czy spotkał się może ktoś z kamerką do M1 instalowaną w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

mam taką kamerkę zainstalowaną w miejsce jednej lampki oświetlania tablicy, a dokładnie zamiast tego przezroczystego plastiku co ją osłania....spisuje się idealnie ;-)

taka kamera
http://www.viaken.pl/pl/viaken-professional/uniwersalna-kamera-cofania-w-miejsce-oswietlena-rejestracji-302.html
TOLEDO ARL
rossi
Forumowicz

Car:
Engine:

Następna strona

Powrót do DIY