[ALL] Naprawa mikro w zamku

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: kornat »

Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: _carlos- »

Przydalo sie :mrgreen:
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: piotrek148 »

Blacha do której przykręcony jest głośnik ( oddzielająca mechanizm ponoszenia/opuszczania szyby od tapicerki) jest przykręcana na śruby czy nitowana?
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: _carlos- »

Przykręcana, śruby na klucz 10
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: piotrek148 »

Podczas uszczelniania drzwi kierowcy z faktu że wszystko miąłem na wierzchu zabrałem się za naprawę mikro w zamku. Tak jak w podanym opisie winny był zimny lut. Prze lutowałem go po czym założyłem zamek na próbę celem sprawdzenia.

Po otwarciu drzwi oświetlenie wnętrza zapala się. Po pozostawieniu włączonych świateł mijania/ kierunkowskazów jest sygnał dźwiękowy czyli teoretycznie jest ok.

Ale od tego czasu zaczęły się problemy z centralnym. Zamykanie i otwieranie z kluczyka działa normalnie, ale przestało działać otwieranie z pilota ( mam dołożoną nieoryginalną centralkę). Pomimo odłączenia zamka otwieranie/zamykanie z pilota świruje. Naciskam przycisk "zamknij" i raz zamknie drzwi a raz otworzy. Naciskam przycisk "otwórz" i prócz sygnalizacji kierunkowskazami żadnej reakcji w drzwiach.

VAG pokazał mi błąd 00928.
Po wymianie na nowy mechanizm zamka problem zniknie ??

A co w tym wszystkim najlepsze - byłem w ASO zapytać się o ten mechanizm . Zaśpiewali 600 zł !!!! MASAKRA !!!
Planuje kupić nowy zamiennik zamka. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z zamiennikami (ich trwałość) ??
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: Sony »

piotrek148, powinien problem zniknąć jak założysz zamiennik. Ja zakładałem zamiennik firmy AQ. Płaciłem coś koło 116zł i sprawuje się już ze 2 lata bezproblemowo.
Awatar użytkownika
SGL79
Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2013, 20:20
Auto: 1M
Model: 1.6 8V
Skąd?: Pyskowice

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: SGL79 »

Sony pisze:piotrek148, powinien problem zniknąć jak założysz zamiennik. Ja zakładałem zamiennik firmy AQ. Płaciłem coś koło 116zł i sprawuje się już ze 2 lata bezproblemowo.
Przy okazji zapytam, bo mnie też czeka wymiana zamka i myślę o zamienniku. Zastanawiam się tylko czy po wymianie trzeba jakoś programować moduł komfortu, czy po prostu wszystko będzie normalnie działać. U mnie padło światełko w drzwiach i sygnał włączonych świateł. Na oku mam taki zamiennik: http://superczesci.pl/seat/354-centraln ... 7015a.html
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: Sony »

Nic nie trzeba programować. Zakładasz i cieszysz się, że wsio działa.
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: piotrek148 »

SGL79 pisze:Na oku mam taki zamiennik: http://superczesci.pl/sea...3b1837015a.html


Ja właśnie ten zamiennik kupiłem. Zastanawiam się tylko na ile on jest niemiecki..... ;) czas pokaże....

Po podłączeniu nowego zamka błąd znikł. Ale otwieranie/zamykanie z pilota (centralka dokładana) dalej świruje. Mogła się uszkodzić po podłączeniu regenerowanego zamka ?? :-?
Nowy zamek działa tak samo jak stary po lutowaniu tyle że już nie ma błedu w VAgu.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Naprawa mikro w zamku

Post autor: Sony »

piotrek148, skoro masz nieoryginalny centralny to może coś tam w nim nie śmiga. To już do jakiegoś magika najlepiej podjechać co siedzi w elektryce etc.
ODPOWIEDZ