[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: haszczu »

NED, ostatnio jakiś miesiąc temu wymiana filtrów oraz listwy wtryskowej. Sekwencja ma idealne dawki. Spalanie LPG wzrosło o 4L a Pb o 3.5L tak ze raczej to nie będzie wina instalacji skoro spala więcej i na LPG.
Błędy jakie mi wyskakują:

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki
nie osiągnięta wartość adaptacji - mnożenie - BŁĄD SPORADYCZNY

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki
nie osiągnięta wartość adaptacji - dodawanie
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: NED »

Wpływ na ustalenie składu mieszanki ma wiele czujników [przepływka , sonda ,cz. temperatury zasysanego powietrza ]
Zwiększone spalanie wskazywało by na sondę , trzeba by sprawdzić jej wartości.
Ten błąd 561 u mnie sporadycznie też się pojawia ale nie ma to żadnego wpływu na spalanie ani pracę silnika , zauważyłem też że pojawia się on tylko podczas dynamicznej szybkiej jazdy ale tylko na gazie na Pb nie ma to miejsca.Na razie nic z tym nie robię bo nie ma to wpływu na użytkowanie autka , jak zaczną się większe problemy to będę kopał.
Czytałem też opinię że ten błąd w tych silnikach z instalacją Lpg to norma , więc sam już nie wiem czy tak ma być , czy czas zacząć szukać przyczyny.
NED
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: haszczu »

Raz już czyścilem przeplywke i ustalo ale miesiąc i znowu to samo. Spróbuję jeszcze raz wyczyścić.
Możliwe jest też ze to wina przerabianego wydechu
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: Danielek. »

haszczu, Może ci to pomoże co napisze,jakiś czas temu zdarzyło mi się że wyjeżdżając z garażu samochód sam przełączał się po chwili na LPG co nie powinno mieć miejsca. Jak już się przełączył to nie dało się go odpalić dopiero wykręcenie i wyczyszczenie świec które były okopcone przywróciły go do życia. Pojechałem wdo warsztatu podpiąć go pod komp i okazało się że miał ustawioną temperaturę przełączania na 17 C* !! :shock: Kazałem ustawić 40* i przełączenie po przekroczeniu 1500 obr.
Od tamtego czasu problem duszenia nie występuje.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: haszczu »

Danielek., o tym nie pomyślałem. Chyba coś w tym jest bo mi w lecie pochodził max 3min i przeskakuje na gaz (auto odpalam i idę otworzyć bramę a sam się przełącza) Pojadę w któryś dzień jak skończę normalnie prace i niech mi sprawdzą.
Spalanie to chyba wina moich modów z wydechem.
By nie odbiegać od tematu, to skoro na wpietej i wpietej przeplywce na zimnym szarpie tak samo to znaczy że przepływka jest ok. Czy się mylę
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: Danielek. »

haszczu, Ja też wymieniałem przepływkę bo miałem założoną chińczyka a wyglądało to tak że odpalałem i falowały obroty z ssania 1200 obr spadały do ~400 że prawie gasł cykl powtarzał się może ze 4 razy i obroty się stabilizowały,na odpiętej przepływce odpalał normalnie. Nie miało to znaczenia czy był rozgrzany czy zimny. Wydaje mi się że w twoim przypadku jest ustawiona za niska temp przełączania.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: haszczu »

Danielek., dzięki za sugestie. Postaram się jak najszybciej to sprawdzić i od razu dam znać co i jak
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: mat_282 »

Wszyscy piszą ze wystarczy odpiac przeplywke i będzie różnica ale u mnie po wypieciy dalej jest muł jak cholera więc czytając fora wychodzi na to że to nie wina przeplywki. W sobotę przepialem od kumpla i auto od razu zaczęlo żyć jego furak na mojej mula złapał czyli na bank przeplywka. Czemu nie ma żadnej różnicy po wypieciu jej? Stalo się to nagle tzn rano zgasilem auto a wieczorem po odpaleniu obroty falowaly od 1100 do 400 i kopcil. Teraz tego nie ma ale muł jest nadal. Myślicie ze czysCzenie izopropanolem pomoże? Silnik to AHF.
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: irocket »

Jeżeli przepływka jest bardzo uszkodzona (do ecu pokazuje małe wartości) to po odpięciu auto odżywa trochę, ale jak przekazuje jedynie trochę mniejsze wartości, to po odpięciu ecu ustawi sobie bardzo podobne wskazania (chyba z tego, co pamiętam 550mg/r) i nie czuć różnicy
Obrazek
mat_282
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 09 kwie 2012, 13:50

[1M] Czyszczenie przepływomierza w silniku benzynowym

Post autor: mat_282 »

Ciekawe czy u mnie jest układ zepsuty czy tylko drugim brudny. Jutro rozbiore i zobaczę. Myślę że to kwestia czyszczenia bo stało się to nagle
„Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy”
ODPOWIEDZ