Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wymiana anteny

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
PiterEL
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2014, 10:12

[1M] Wymiana anteny

Post autor: PiterEL »

Witam
Mam od pewnego czasu problem z odbiorem stacji radiowych w swoim leonie 1M. Stacje są odnajdywane ale podczas jazdy co troszkę radio zaszumi... Zwłaszcza ESKA w Łodzi. Antenę ze stopką mam w miarę nową ok 2 lata. Bo kiedyś miałem chińskie radio i źle odbirało więc wymieniłem antenę a co się okazało to była wina radia. Podmieniałem już też poprzednią antenę i tak samo szumi. Przy samym radiu wtyczka kątowa była ciut naderwana na kablu. Więc kupiłem wtyk nowy odciąłem i przylutowałem nowy. Oczywiście Radio to Pioneer ale jest założony nowy Separator. Bo tez było podejrzenie separatora. Kabel przejście ma gdyż zwarłem ekran z żyła głowna i sprawdzałem miernikiem. Radio podmieniałem też na inne od znajomego i to samo. Teraz już skończyły mi się pomysły. Zastanawiam się czy nie ma gdzieś zwarcia do masy... Ale nie wiem jak sprawdzić. I też nie wiem jak dokładnie idzie przewód ? Którędy ? Wiem tylko że chyba stroną kierowcy bo na podsufitce po dachu idzie na lewą stronę ale póżniej nie wiem gdzie dalej ? Czy tylnym słupkiem przy klapie schodzi jakoś na dół w próg ? I czy kabel jest tylko łaczony na podsufitce tylko do stopki anteny i dopiero pozniej przy radiu czy jeszcze gdzieś po drodzę się łączy ? Proszę o sugestię i pomoc... Bo wkurza mnie już to szumienie. Nieraz na śwoatłąch stoję i szumi a wystarczy że ruszę sie z 20-30cm i już jest ok.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Wymiana anteny

Post autor: igi84 »

PiterEL pisze: Zastanawiam się czy nie ma gdzieś zwarcia do masy... Ale nie wiem jak sprawdzić.


Po prostu sprawdzasz czy centralna żyła nie ma zwarcia do masy miernikiem. Jeżeli zdzwoniłeś przewody to i powinieneś potrafić sprawdzić zwarcie. Jeżeli będzie sygnał to/przejście odłączasz przewód od anteny i sprawdzasz jeszcze raz, jeżeli nie ma to padła antena. A przypadkiem czy w Łodzi nie ma wielu nadajników które zakłócają sygnał radiowy.
PiterEL
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2014, 10:12

[1M] Wymiana anteny

Post autor: PiterEL »

Zwarcie do masy mogę sprawdzić dotykając żyły głównej i np śruby nadwozia od siłownika klapy ? Bo tak sprawdzałem i nie było.
Podłączyłem też starą antenę którą miałem kiedyś a zmieniłem ją na nową bo myślałem ze wina anteny a to była wina radia bo było chińskie. I na tej poprzedniej antenie jest to samo. Jak odłaczyłem antenę i został sam kabel to lepiej grało na parkingu, tzn bo jak antene miałem podłaczoną i nią ruszałem np w dół jakby do wnętrza auta lub pochyło to stacja potrafiła zaniknąć.

Czy kabel łaczy sie tylko przy antenie czy może jeszcze gdzieś w tylnym słupku ?

W Łodzi jest sporo stacji ale nie zanika w innych autach aż tak często jak u mnie.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Wymiana anteny

Post autor: igi84 »

PiterEL pisze:Zwarcie do masy mogę sprawdzić dotykając żyły głównej i np śruby nadwozia od siłownika klapy ?


tak właśnie

PiterEL pisze: Bo tak sprawdzałem i nie było.


więc sprawdź czy czasem przewód nie jest trafiony odłącz złączkę koło anteny i zdzwoń przewód z końcówką przy radiu, jeżeli wszystko cacy to będzie wina anteny o ile wszystko w porządku jest z radiem. Możesz jeszcze sprawdzić odbiór sygnału z samym drutem/przewodem zamiast anteny np. przy samym radiu.
PiterEL
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2014, 10:12

[1M] Wymiana anteny

Post autor: PiterEL »

Czyli odłaczyć antene i na samym kablu np jeździć ?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Wymiana anteny

Post autor: igi84 »

Tak np pociągnij i jakiś przytwierdź koło słupka przedniego aby wyeliminować radio. Tylko nie zapomnij odłączyć separatora podłącz samo radio.
ArekRMI

[1M] Wymiana anteny

Post autor: ArekRMI »

Muszę wymienić antenę i mam pytanie czy ta będzie dobra http://allegro.pl/antena-dachowa-tyl-vw ... 51715.html ?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Wymiana anteny

Post autor: igi84 »

Tak powinna pasować, a nie lepiej by było troszkę dołożyć i nabyć oryginalną antenkę?? 6J0 035 849 ok 20zł za bacik, 1P0 035 501 A ok 57zł za podstawkę ze wzmacniaczem łącznie jakby nie było ok 77zł i zawsze to ori, gdzie zamiennik z wysyłką 51-60zł
ArekRMI

[1M] Wymiana anteny

Post autor: ArekRMI »

Oryginalną kupię tylko w ASO?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Wymiana anteny

Post autor: igi84 »

tak aso seat skoda vw obecnie mają ten sam magazyn centralny
ODPOWIEDZ