Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wymiana anteny

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawel870
Forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:40
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Mikołów

wymiana anteny w 1M

Post autor: pawel870 »

czy ktoś może zrobić reupload zdjęć z pierwszego posta? :)
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[1M] Wymiana anteny

Post autor: brtk »

Musze wymienić stopkę, bo radio od pewnego czasu zaczęło mi szumieć i teraz pytanie. Jest spore ryzyko, ze coś połamię przy odchylaniu tej podsufitki? Z ciekawości zadzwoniłem do aso w wawie ile by sobie za taką wymianę życzyli (troche brak czasu i miejsca na takie zabawy, a ciągle samochód w szronie).. Cenę jaką powiedzieli to 500zł robocizna + koszt części, a robocizna 500zł bo trzeba odchylać podsufitkę i ze mozna łatwo coś tam połamać i będzie wtedy odstawać.. Powiedziałem im, że chyba pomylili się o jedno zero i im podziękowałem :D Teraz będzie robić się cieplej i myślę, by zakupić i samemu to zrobić, tylko jak to jest z tymi plastikami które trzeba odchylić i czy ich się nie połamie.. ;>
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Sony »

Nic tam nie idzie połamać. Po prostu musisz podsufitkę wyciągnąć lekko spod plastików i odchylić. Wystarczy chyba jak zluzujesz jeden zaczep w plastiku o ile dobrze pamiętam. Prosta robota.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Mad_Maxs »

Po proszę o złotą łopatę za odkop, ale mam taki problem, że moja antena działa poprawnie, ale pomału popuszcza, czego przyczyną jest zapewne sparciała uszczelka:
Obrazek Obrazek

Wymieniał ją ktoś może i chce się podzielić źródłem z którego zakupił nową? Ewentualnie jaka powinna być, ile kosztowała i czy pomogło?? Podsufitka ma jedynie małą kropkę, ale domyślam się że po zimie, będzie do wymiany więc trzeba interweniować póki czas :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Sony »

Powinna być najlepiej taka sama jak oryginalna. Na allegro masz spory wybór: KLIK
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Mad_Maxs »

Właśnie przez rozstrzał cenowy i trochę wizualny, zastanawiałem się czy to aby na pewno jest to :)

W takim razie zamawiam i wymieniam, zanim będzie za późno ;) Dzięki

EDIT//
Moja uszczelka wygląda jak ta:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6952329151

A wiekszosc ofert sugerowala by ze powinien byc sam pierscien uszczelniajacy z kolnierzem
Obrazek
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Wymiana anteny

Post autor: brtk »

Ja nie mam w ogóle i nic nie przecieka.

Obrazek


Przy okazji, stopki nie wymieniłem, bo przestało szumieć w marcu i działa do dziś.
Awatar użytkownika
Mad_Maxs
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 02 sie 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 AGN
Skąd?: Legnica

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Mad_Maxs »

u mnie uszczelka była w masakrycznym stanie. W dotyku nawet nie przypominała gumy :D

Czytałem że żeby wymienić bat anteny, trzeba go wykręcić a potem szarpnąć z wyczucie. Próbowałem i bez wyczucia na chama, ale też nie wyszedł, mimo kręcenia nim we wszystkie strony
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Sony »

Z końcówką anteny jest trochę zabawy :) Ja kiedyś byłem zmuszony wymienić bacik anteny, bo stary mi ktoś gwizdnął :shock: Udała mu się ta sztuka, ale przez to zabezpieczenie wyłamał końcówkę :P
ODPOWIEDZ