Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Wymiana anteny

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Wymiana anteny

Post autor: bartek »

Od jakiegoś czasu moje radio marnie odbierało. Montaż dodatkowego wzmacniacza antenowego nie wiele dał. Postanowiłem więc wymienić antenkę. Cena w ASO 97 PLN bacik+podstawka.
Nowa antenka i klucz 22

Operację zaczynamy od odciągnięcia plastików, wystarczy mocniej pociągnąć

Teraz już bez problemu możemy odchylić podsufitkę i odkręcić starą antenę. Nową antenę ustawiamy na miejscu starej i przyklejamy taśmą malarską, żeby się nie przesuwała.

Po dokręceniu podpinamy przewód, składamy podsufitkę i cieszymy się :-D zajefajnym odbiorem.
A tak wygląda stara antena w środku. W mojej była też pęknięta podstawka, a z bacika schodziła guma :-P
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Bodek

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Bodek »

good job :D
Awatar użytkownika
jarek_1981
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 26 sie 2009, 20:08

[1M] Wymiana anteny

Post autor: jarek_1981 »

ooo ja mam podobny problem w 1L... słabo radyjko odbiera poza miastem, z bacika schodzi guma... musze antene w takim razie kupić, zapytam u siebie w aso ile kosztuje :-)
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Tomas »

mnie też czeka taka operacja :) To mówisz że w tym serwisie seata na kortowie kupiłeś, czy pojechałeś do skody na partyzantów?
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[1M] Wymiana anteny

Post autor: bartek »

Tomas, myślałem też o Skodzie, ale cena u Siergonia mnie nie zabiła :-P więc kupiłem. Na Alllledrogo takie niby ori za 150zł widziałem ;-)
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
dzwonek17
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 11:29

[1M] Wymiana anteny

Post autor: dzwonek17 »

Skoda ma taką samą jak toledo czy czymś się różni ?
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[1M] Wymiana anteny

Post autor: maniekmc »

dzwonek17 pisze:Skoda ma taką samą jak toledo czy czymś się różni ?

Antena jest taka sama, ale różni się kocówką do podłączenia- śkoda ma taka sama jak Golfy, ja kupiłem od golfa i musiałem przerabiać łaczenie, bo te kabelki są inne
[center]Obrazek[/center]
alf-red00

[1M] Wymiana anteny

Post autor: alf-red00 »

Ja kupiłem antenkę na Alledrogo na takiej aukcji:
http://allegro.pl/item790999930_antena_ ... nault.html
ale dwie sprawy:
- podstawa anteny jest nieco mniejsza od oryginalnej
- bat anteny jest wykręcany (brak tego pseudo zabezpieczenia przed kradzieżą).
A na szybko to polecam przelutowanie tego czarnego kabelka (fot 4) omijając wzmacniacz bezpośrednio do wyjścia kabla antenowego (ten szary wystający element na środku płytki) jeździłem tak przez miesiąc i jakoś dawało radę.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Sony »

Po tym jak ktoś mi bacik zaiwanił, w końcu kupiłem nowy, radyjko pięknie grało, jednak po niemalże tygodniu przestało. MW i LW fale są, a FM ni ma.

Postanowiłem zatem rozebrać całą antenę na części pierwsze i zobaczyć co w trawie piszczy. Oto efekty:
Obrazek
Jak się okazało złodziej (niech mu ręce uschną) strasznie nieumiejętnie wyciągał bacik, wręcz na chama moim zdaniem go wyrwał i w efekcie końcówkę gwintu znalazłem we wnętrzu anteny :/

Obrazek
Pytanie za 100 punktów. Czy ta blaszka po lewej powinna stykać się ze wzmacniaczem ?

Obrazek
Tutaj mamy natomiast cały mechanizm zabezpieczający bacik przed kradzieżą :D U mnie zdał egzamin poniekąd :P
Od lewej: wkładka, element zabezpieczający (bacik od góry wkładamy i on wskakuje w takie zapadki charakterystyczne), gwint.

Jutro jeszcze pokombinuję może i zobaczę czy coś zdziałam, ale wątpię (chyba nowa podstawka się kłania).

Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Wymiana anteny

Post autor: regii.kr »

najlepiej kupić nie oryginalną antenkę jeśli posiadamy radio też nie oryginalne wtedy będzie wszystko chodzić ok w przypadku oryginalnego radia trzeba kupić oryginalną antenę bo radia oryginalne mają wbudowane zasilanie tego wzmacniacza w antenie dlatego stosuje się seperator antenowy który napięcie do anteny oryginalnej z radia nie oryginalnego ,a co do tej blaszki to powinna się stykać
ODPOWIEDZ