Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Wyjmaki do pinów VAG

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Wyjmaki do pinów VAG

Post autor: DzieX »

Hej,

Nie wiem jak Was, ale mnie od dłuższego czasu męczy wyjmowanie pinów z kostek VW. Miałem już podpiłowane pęsety, ale działały niestety słabo.. Rozglądałem się nawet za zestawem wyjmaków do pinów, ale niestety nie było tylko tych VW i przez to trzeba było sporo dopłacać za resztę. Jakiś czas temu znalazłem na YT podarnik jak coś takiego wykonać. Trochę zaadaptowałem do tego co akurat miałem i wyszło spoko :)
Tyle słowem wstępu.

Potrzebne będą:
  • rączki
  • druty z pióra od wycieraczki, szerokość ok 2mm
  • narzędzia. Jeśli macie nożyce do drutu, to tym lepiej. Ja poradziłem sobie obcęgami i wyginaniem.
    Obrazek
  • wiertło 3,5mm oraz wiertarka lub wkrętarka, jeśli macie drewniane rączki
  • wtyczki z pinami różnych rozmiarów do testów

Czas wykonania: 1,5 piwa
Obrazek

Żeby zrobić wyjmaki trzeba:
  1. Kupić lub zrobić rączki. Ja wziąłem od starego tłuczka do mięsa i pociąłem na 3 części. Każdą z nich nawierciłem od góry wiertłem 3,5mm.
    BTW nie kupujcie drewnianych tłuczków do mięsa, chyba że do zrobienia rączek :P
  2. Pociąć drut od wycieraczki na dwie dłuższe części i dwie o długości otworu rączki
  3. Pilnikiem spiłować dłuższe części do podanych niżej wymiarów. Dodatkowo dla wersji Micro spiłować także płaską powierzchnię drutu, tak żeby wchodził gładko do wtyczki oraz minimalnie dogiąć końcówki do środka.
    Obrazek Obrazek
  4. Następnie do rączki włożyć najpierw dłuższe części, potem wcisnąć między nie jedną krótszą a na końcu wbić na siłę drugą
    Obrazek Obrazek
  5. Gotowe :)

Tak wyszło to u mnie. Zrobiłem sobie dodatkowo wersję Junior+, która jest nieco większa. W planach jest jeszcze jedna do największych pinów, którą pewnie wykonam z drutów z wycieraczek bez stelażowych z mojej renówki. Muszę tylko dokupić tłuczek :P
Obrazek Obrazek Obrazek

Tutaj wymiary. Jedna uwaga - obie końcówki muszą być równe oraz równoległe do siebie. Inaczej wyjmaki nie będą działać.
Obrazek

Oczywiście przed testami otwórzcie wtyczkę!

Pozdro.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego poradnika poza toledoclubpolska bez mojej wiedzy i zgody. Wobec ew. prób zastosuję odpowiednie kroki.
ODPOWIEDZ