Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Obrysówki USA

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
dziadzioor
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2014, 23:36

[1M] Obrysówki USA

Post autor: dziadzioor »

Witam, jako że dużo osób pyta o to jak zrobić w tolku obrysówki ala USA napisze tutaj mały manual co i jak.
Dodam że taka ingerencja w światła jest nielegalna na polskich drogach.

Aby zrobić obrysówki potrzebujemy:
- żarówkę dwuwłóknową pomarańczową x2
http://allegro.pl/zarowka-pomaranczowa- ... a-mb1157na
- około metr przewodu (lepiej mieć coś w zapasie)
- lutownice
- izolacje
- jeśli ktoś chce oprawke USA ( NIEWYMAGANE)

Więc tak, zaczynamy od przerobienia żarówek dwuwłóknowych tak aby pasowały do oryginalnych oprawek w tym celu trzeba przypiłować jeden z bolców które znajdują się na boku żarówek sami musicie zobaczyć który.

Gdy żarówka już bez problemu wchodzi w oprawkę należy przegiąć styk który jest w oprawce na jedną stronę tak aby dotykał jedynie jednego + żarówki (musicie dogiąć styk w tą stronę aby styk żarówki szedł do większego mocniejszego włókna).

Następnie trzeba do oprawki dołączyć + z postojówek (lub innych świateł zależy przy jakim momencie chcecie żeby obrysówki świeciły. na przerobienie oprawki jest parę sposobów ja zrobiłem to w ten sposób że wkręciłem w oprawkę wkręta gdy już zrobił się prowizoryczny gwint w oprawce skróciłem wkręta oraz spiłowałem jego szpic tak aby nie był za ostry przymocowałem do niego przewód który pociągnąłem od postojówek.

Trzeba jedynie uważać aby te dwa plusy w oprawce nie zwarły się bo spali bezpiecznik lub żarówkę, można spróbować je czymś oddzielić.

Na koniec wszystko ładnie zlutowałem zaizolowałem no i mamy światła z obrysem ala USA :)

W razie pytań pisać :)

Obrazek
Tooooleeeeedooooo <3
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Obrysówki USA

Post autor: spec »

Można również kupić oprawki:
7D0953123A - z New Beetla
Do tego wtyczki:
1J0973723
mycek123
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2014, 16:43
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Iława

[1M] Obrysówki USA

Post autor: mycek123 »

jako że jestem zielony w temacie elektryki, a lubię sam dłubać przy aucie, chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z założeniem tych oprawek i wtyczek z NewBeetla. Jak wygląda podłączenie kabli do kostki? Dużo lutowania, trzeba mieć jakieś mega zdolności elektryka czy trochę chęci i zapału wystarczy? :-D
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[1M] Obrysówki USA

Post autor: myszazwc »

W sumie trzy luty trzeba zrobić jeśli będziesz mieć oprawki i wtyczki i ustalić które włókno mocniej świeci
Obrazek
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

[1M] Obrysówki USA

Post autor: jocker0705 »

Siema siema. Grzeje kotleta :)
Otóż pytanie do autora jak i prośba.
Otóż gniazdo żarowek w naszym tolku to BAU15s i na dobra sprawe nie moge nigdzie takich znalezc dwuwłóknowych, jedynie BAY15d i mojhe pytanie czy podejda takie? Fajnie by bylo gdyby autor wątku zamiescil link gdzie takowe mozna nabyc :) bo juz nachodzily mnie pomysły aby normalna zarowke dremelem nawiercic i zamontowac w niej w5w ale to duzo roboty i nie wiem czy efekt koncowy bylby zadowalajacy :)
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Obrysówki USA

Post autor: myszazwc »

1H0953123F oryginał
7D0953123A takie najlepiej zdobyć
Kupić dwie sztuki takie i masz oprawki
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6800038354
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

[1M] Obrysówki USA

Post autor: jocker0705 »

Dobry Majstry :)
Pytanie mam w temacie. Czy oprawki z New Bettle musz abyc z prawej i lewej lampy do naszych Tolków? czy nie ma znaczenia i moge kupic dwie lewe lampy z vw? bo kupno oprawek to cud wiec zostaje całe lampy zakupic ^^
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Obrysówki USA

Post autor: myszazwc »

Wydaje mi się ze to bez różnicy A najlepiej porównaj te co są teraz fabryczne
Obczaj to http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6136532396 porównaj z oryginałem może akurat
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

[1M] Obrysówki USA

Post autor: jocker0705 »

Sorry ze dopiero sie odzywam ale przez kilka dni byłem odłączony od neta :p takie uroki pracy. Otóż tak przyszły mi lampy z new beetla z oprawkami, mam kable kostki na 3 piny i zarowki dwuwłoknowe, czyli wszystko co potrzebne :) i teraz mam pytanie jak to wszystko podlaczyc aby hulało? :) wystarczy + z pozycji dolutować do trzeciego kabla ktory wychodzi z kostki kierunkowskazu i bedzie git? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Obrysówki USA

Post autor: myszazwc »

Tak jest 21W kierunek 5W obrys pod pozycję
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
ODPOWIEDZ