Którą nawigację wybrać?

Wszystko o nawigacjach samochodowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Którą nawigację wybrać?

Post autor: bartekmk »

widze ze ktos pytal o navi na andka. polecam iGO. wgrywamy mapki interesujacych nas krajow (ok 60-100mb jedno panstwo) i cieszymy sie rewelacyjna nawigacja. niedawno pojawily sie mapy navteq 2012.Q1 i te najlepiej pobrac. przejezdzilem juz sporo kilometrow z ta nawigacja i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Którą nawigację wybrać?

Post autor: Roxon40 »

Znów jeśli chodzi o Androida to mi pasowała nawigacja Navigon. Po wpisaniu celu wytycza ci trzy trasy więc możesz sobie wybrać która ci najbardziej odpowiada. Ogólnie po Europie mi się z nią bardzo dobrze jeździło. Nie wiem jak tam się sprawuje w Polsce, ponieważ nie używam w kraju nawigacji tylko atlas albo mapę.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Którą nawigację wybrać?

Post autor: szymekgd »

bartekmk pisze:niedawno pojawily sie mapy navteq 2012.Q1


To, ze w nazwie jest 2012 nie znaczy,ze sa z tego roku, osobiscie uwazam je za slabo aktualizowane... ;)

Najbardziej aktualne mapy ma/miala auto mapa, ostatnio planowalem trase w google map i "zapomnieli" dodac otwarty w zeszlym roku odcinek autostrady A1 do Torunia, mapa Nokii jest aktualna, przynajmniej na trasie Gdynia-Zakopane oraz w ok.Zakopanego i Krakowa, denerwowac moze tylko interfejs uzytkownika.
Michal
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Którą nawigację wybrać?

Post autor: bartekmk »

szymekgd, naturalnie, to są mapy które wypuścili w 2012 ale niekoniecznie je wtedy tworzyli. mimo wszystko jeszcze nie mialem z nimi wiekszych problemow.

Roxon40, sprawdze tez Navigona.
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Którą nawigację wybrać?

Post autor: dude88pl »

CO do nawigacji w nowych nokiach z WP7 to jest totalna klapa.... fakt nawigacja firmy NOKIA działa zacnie, obejmuje praktycznie caly swiat ale problem w tym ze jest bardzo uboga w funkcje... nie mozna nawet zmienic jaka trasa nas interesuje (szybka, krotka itp) lub przez jakie pkt chcemy jechac.... Mysle ze jednak powoli sie bedzie to rozwijac.
Na symbianie mialem SYGICa ktory swietnie sie spisywal i bylem z niego bardzo zadowolony
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Którą nawigację wybrać?

Post autor: szymekgd »

dude88pl pisze:nie mozna nawet zmienic jaka trasa nas interesuje (szybka, krotka itp)

To akurat zmienia sie w zakladce USTAWIENIA/TRASA ;)
Michal
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4497
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Którą nawigację wybrać?

Post autor: Roxon40 »

A ja jakoś nie mam przekonania do nawigacji Nokii chyba że coś się zmieniło przez ostatnie 4 lata. Z Katowic znaną mi trasą chciała mnie tak poprowadzić że się za głowę złapałem a wtedy testowałem tez i automapę i wypadał lepiej automapa. Innym razem nawigacja z Nokii prowadziła mnie do Dobczyc przez takie drogi że mało nie skończyłem na ogródkach działkowych :lol: :lol: :lol:
Potem śmigałem po Europie na Automapie ale jak jej przyszło wyliczyć trasę powyżej 2000 km i troszkę bardziej skomplikowaną to padała. Dlatego z racji chwili miałem Navigona w telefonie i potem jeździłem tylko na tym i dość dobrze prowadziła mnie do celu.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

Którą nawigację wybrać?

Post autor: seeker84 »

Troszkę temat odkopię.
Muszę kupić nawigację w cenie max do 250 zł.
Trochę zacząłem szukac i trafiłem na 4, które wydają mi się sensowne.

http://www.euro.com.pl/nawigacja-samoch ... bhtml#opis

http://www.euro.com.pl/nawigacja-samoch ... bhtml#opis

http://www.mediaexpert.pl/katalog/przen ... 12395.html

http://www.mediaexpert.pl/katalog/przen ... 14279.html

Które byście wybrali?
Chyba, że macie inne typy?
Blade

Którą nawigację wybrać?

Post autor: Blade »

Moim skromnym zdaniem, to jedna chińszczyzna.
Kierunkowałbym się jednak ku jak najlepszemu procesorowi i pamięci ram.
W mojej mam 128 i działa to wszystko trochę tępo.
Ważne aby plastiki nie świeciły się jak ''Psu jajca'' a wyświetlacz był czytelny w słoneczne dni. No i miło byłoby aby wtyczka od ładowarki była po prawej stronie. Ja w Goclever 505 mam po lewej i powiem szczerze, że jest to trochę irytujące.
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

Którą nawigację wybrać?

Post autor: seeker84 »

Wiem, że to może być chińszczyzna, ale coś kupić muszę, a nie chcę kupić najgorszego szajsu.
Może być trochę lepszy szajs.
Kasa tak jak napisałem wcześniej...max 250 zł... zbyt dużego wyboru nie ma... ale chce coś najlepszego z gorszego ;P
ODPOWIEDZ