Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Zakłócenia

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

[ALL] Zakłócenia

Post autor: michal.k »

hehehe, póki co działa nie narzekam zobaczymy jak to będzie dalej się rozkładało w czasie, bo alan 100 plus do rewelacyjnych radyjek nie należy! A potem może zakupie coś lepszego
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[ALL] Zakłócenia

Post autor: Radziu »

Panowie, mam ten sam problem. Toledo II, Alan 109+Sirio AS-100. obroty silnika slychac w CB, tragedia ciezko z kims sie dogadac. ten sam zestaw wrzucilem do drugiego auta (Seat Cordoba) i tam mimo np. zestawu HID xenon dziala wysmienicie bez zaklocen. wiec to raczej nie wina anteny, jak pisza przedmowcy, a czegos w Toledo.
Awatar użytkownika
skaza24
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2009, 22:50

[ALL] Zakłócenia

Post autor: skaza24 »

Radziu pisze:Panowie, mam ten sam problem. Toledo II, Alan 109+Sirio AS-100. obroty silnika slychac w CB, tragedia ciezko z kims sie dogadac. ten sam zestaw wrzucilem do drugiego auta (Seat Cordoba) i tam mimo np. zestawu HID xenon dziala wysmienicie bez zaklocen. wiec to raczej nie wina anteny, jak pisza przedmowcy, a czegos w Toledo.


Różne auta i różne zakłócenia są
Jeśli ten alan 109 nie posiada filtra ANL ( a raczej to podstawowy model ) to nie radzi sobie z tym i zbiera wszystko .
A siać może wszystko kończący się alternator nawet komputer w aucie , czym więcej elektroniki tym niektóre radia bardziej sobie nie radzą .

Można dokupić filtry które mogą pomóc ale to obczytaj w sieci albo ktoś doradzi
BCB 1.6 16V 105 KM

Komp: STAG-4 eko
Reduktor: AC R01
Wtrysk: HANA 2000

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1249

Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Zakłócenia

Post autor: vwir »

Pewnie posiada ANL, ale bardzo kiepski. Najlepszym wyjściem jest zmiana radia na coś z dobrym filtrem ANL. Inne rozwiązania to raczej półśrodki: dobrze umasowić radio i antenę, kabel zasilający do radia bezpośrednio od akumulatora, filtr na zasilaniu radia.

A tak właściwie to dobrze by było zacząć od sprawdzenia czy zakłócenia pochodza od alternatora czy układu zapłonowego. Ściagnij na chwilę pasek z alternatora, odpal auto i zobacz, czy problem nadal występuje.
michaldom
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2011, 22:49

[ALL] Zakłócenia

Post autor: michaldom »

Panowie a teraz taka zagadka co prawda w połowie zdiagnozowana,moje cb (swr 1,2) odbiera zakłócenia typu prądowe takie buczenie gdy tylko włączę stacyjkę a dokładnie włączy sie podświetlanie liczników a gdy odłączę podświetlanie z bezpiecznika to buczenie cichnie ktoś wie jak sobie z tym poradzić,dzięki za odp

[ Dodano: 2013-06-04, 22:23 ]
michaldom pisze:Panowie a teraz taka zagadka co prawda w połowie zdiagnozowana,moje cb (swr 1,2) odbiera zakłócenia typu prądowe takie buczenie gdy tylko włączę stacyjkę a dokładnie włączy sie podświetlanie liczników a gdy odłączę podświetlanie z bezpiecznika to buczenie cichnie ktoś wie jak sobie z tym poradzić,dzięki za odp

witam dzisiaj włączyłem dalej z tym problem nawet zamontowałem filtr przeciwzakłóceniowy i nic nie pomogło a wiec dalej problem jest gdy przekręcę stacyjkę to słychać prąd w radiu cb a jak włącze światła postojowe z włącznika to nic nie słych tylko gdy przekręcę zapłon.
Może ktoś mi powie co włancza się po przekręceniu stacyjki aby dość do rozwiązania problemu.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [ALL] Zakłócenia

Post autor: haszczu »

No to odgrzebie trochę temat.
Od kilku dni użytkowuje radio President Harry II ASC plus antena Sirio ml145.
Po ustawieniu SWR i kilku próbach rozmów szumy i tyle. SQ ustawiam prawie na połowie skali i dopiero przestaje szumieć.
Ustawiłem się z kumplem na odległości ok 8km i on mnie słyszał bardzi dobrze a ja go bardzo słabo i nic nie rozumiałem co mówi.
Na #19 gdy pytam jak mnie słychać to mówią że idealnie i przeważnie wychodzi im max na skali w odległości ok 3-4km a więcej już nie słyszę.
ASC działa mi tylko jak mijam się z rozmówcą.
Max co możemy pogadać to ok minuty jak się mijamy.
Nie wiem czego to może być przyczyna bo i od niedawna użytkowuje CB.
Ktoś pomoże?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Re: [ALL] Zakłócenia

Post autor: macsta12 »

Mi facet w sklepie powiedział że to wina radia tego kto do mnie nadaje. Że moje radio jest odpowiedzialne za to żeby ktoś mnie dobrze słyszał. A jeśli ja go źle słyszę to jego sprzęt jest do kitu.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [ALL] Zakłócenia

Post autor: haszczu »

macsta12 pisze:Mi facet w sklepie powiedział że to wina radia tego kto do mnie nadaje. Że moje radio jest odpowiedzialne za to żeby ktoś mnie dobrze słyszał. A jeśli ja go źle słyszę to jego sprzęt jest do kitu.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Czyli zasięg rozmowy normalnie słyszanej to max u mnie 5km i to jest normą?
A i dodam że SQ skręcam w prawo na połowę skali albo i jeszcze dalej aż przestanie szumieć.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Re: [ALL] Zakłócenia

Post autor: macsta12 »

Z tego co ja zrozumiałem co mi ten facet powiedział to jeśli ktoś nadaje do mnie z dobrego sprzętu to powinienem go dobrze słyszeć z 10 km na tej antenie.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[ALL] Zakłócenia

Post autor: haszczu »

Jak mijam się z dwoma Tirami którzy gadają ze sobą to max co ich słyszę to do minuty jak się rozminiemy a wątpię że kierowcy mają słabe sprzęty
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
ODPOWIEDZ