[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, gurszczak, Roxon40

Postprzez kornat » 2 lutego 2013, o 16:12

Zrobiłem dziś pomiary i szczelina ma ok. 2,8mm. Zrobiłem prowizorkę z 2mm i jest za gruba. Można to zrobić z 1mm ewentualnie z 1,5mm ale nie jest to pewne czy nie będzie obcierać. Ja bym robił z blachy nierdzewki. Miałem sobie takie coś zrobić ale jednak stwierdziłem, że będzie na magnes bo taki uchwyt będzie widoczny i może ktoś mi się wrąbać do auta.
kornat
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI AHF

Postprzez spec » 2 lutego 2013, o 16:39

Przewód antenowy ma około 5 mm średnicy więc będzie amortyzował i oddzielał klapę od blaszki. I tak mając magnes gdzieś ten kabel musisz puścić.
spec
Forumowicz

Engine: 1.9 TDI

Postprzez kornat » 2 lutego 2013, o 17:11

Czy tak czy tak będzie kabel przeszkadzać a mi głównie chodzi aby nie było widoczne przez złodziei.
kornat
Forumowicz

Engine: 1.9 TDI AHF

Postprzez kuzio » 17 marca 2013, o 11:22

I co tam w temacie? Podjął się ktoś próby wykonania takiego uchwytu? ;-)
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: viewtopic.php?t=6225&postdays=0&postorder=asc&start=0

Obrazek
kuzio
Forumowicz

Engine: 1.9 TDI ALH+

Postprzez spec » 7 września 2013, o 18:31

A ja znów wróciłem do tematu, zamówiłem przewód do mojej anteny i czekam na dostawę. Testowałem też różne blaszki i wpadł mi w ręce klucz do szlifierki kontowej. Blacha, z której jest zrobiony nie przekracza 1,5 mm i fajnie mieści się w szczelinie.
Pozostaje sporo luzu więc klapa nie będzie obcierać. Dodatkowo jest dość sztywna i nie powinna pracować pod obciążeniem.
spec
Forumowicz

Postprzez goomis86 » 11 maja 2014, o 21:55

Panowie odświeżę trochę temat, z racji, że jutro będzie wysłany do mnie Harry III to szukam optymalnego rozwiązania montażu anteny.
Jakiekolwiek wiercenie odpada, uchwyty montażowe typu SF40 również, magnes nie chce mi się chować i zakładać w kołko. W związku z tym chodzi o rozwiązanie poruszone na 2str tego tematu, tj. Sirio Twin Car:
Obrazek
Ale z racji, że antenka jest bardzo krótka i ma zasięg do d*py pomyśłałem o połączeniu tego z Sirio Omega 27 poprzez złącze DV:
Obrazek
Cenowo kształtuje się to około 300zł http://allegro.pl/tylko-u-nas-antena-sirio-twin-car-dv-omega-27-i4160677994.html wiem, że za 100zł mogę mieć Sirio ML145 i konkretny zasięg ale to będzie wciąż magnes, o którym już wspomniałem :-)
Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim lub może się podzielić jakimikolwiek informacjami?
goomis86
Sponsor

Engine: 1.9 TDI ARL

Postprzez regii.kr » 12 maja 2014, o 07:43

przypuszczam że będzie szumieć w aucie pęd powietrza :-/
regii.kr
Sponsor

Postprzez eR » 16 maja 2014, o 17:54

Ja natomiast przypuszczam, że będziesz musiał trochę rozwiercić dziurę po fabrycznej antenie.
Samo rozwiązanie Sirio Twin Car jak dla mnie najlepsze z możliwych bez dziurawienia dodatkowo karoserii. Z Omegą 27 wg mnie bardzo fajnie to się komponuje.
eR
Forumowicz

Engine: 1.9 TDI ASV

Postprzez pietrek86 » 16 maja 2014, o 21:05

Posiadam Twin cara z Omegą 27 plus do tego CB Uniden 520 od przeszło roku i nie mogę złego słowa na ten zestaw powiedzieć bardzo dobrze odbiera jak i nadaję bez szumów i innych kwiatków :) Co do szumów nie są jakieś uciążliwe ponieważ antena nie ma dwóch metrów :) szumy są dopiero słyszalne jak antena jest złożona i oparta o dach :) ale w ten sposób parkuję się tylko samochód w garażu bądź jeżeli leń nie pozwoli na jej rozłożenie :) Co do składania montowałem u siebie zwykły motylek bez śrubki kodującej na dwa piny jest ona nie wygodna przy składaniu co do kradzieży kolor czarny anteny sprawia że nie rzuca się ona tak w oczy jak większość anten no i najważniejsze antena nie koroduję :)
Co do montażu delikatnie musiałem pilniczkiem powiększyć otwór po oryginalnej antenie polecam okleić przewody taśmą materiałową ja sklejałem je razem aż to słupka żeby uchronić przed stukaniem przewodów podczas mroźnych zimowych dni

Zdjęcie po zamontowaniu anteny chciałem przedstawić jak to wizualnie wygląda

Obrazek
pietrek86

Postprzez eR » 16 maja 2014, o 22:37

pietrek86, Nie orientujesz się może jak ta antena FM działa z fabryczną Aurą Seata ?
eR
Forumowicz

Engine: 1.9 TDI ASV

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CB