[1M] Zasilanie radia CB

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: rydmar12 »

JA mam cb podłączone pod gniazdo zapalniczki i jest ok bez zakłuceń
Mariusz
Bodek

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: Bodek »

JA mam cb podłączone pod gniazdo zapalniczki i jest ok bez zakłuceń
Ja tam tez tak samo
Awatar użytkownika
De-eR
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2009, 21:24

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: De-eR »

Koledzy podpowiedzcie zatem w jaki sposób podłączyć CB pod bezpieczniki?? Gdzie, w który plus i w który minus?? Bo jeśli chodzi o prądy nie mam zielonego pojęcia :) Gdyż przydałoby mi się wolne miejsce w zapalniczce :)
Szerokości - przyczepności ;)
Awatar użytkownika
SZUBAR
Forumowicz
Posty: 272
Rejestracja: 19 gru 2009, 15:25

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: SZUBAR »

Najprościej ci będzie podłączyć się pod zapalniczkę, do CB potrzebujesz + i - więc wyciąg gniazdo zapalniczki i podepnij się pod zasilanie i masę zapalniczki. Gniazdo będziesz miał wolne.
SZUBAR
Awatar użytkownika
De-eR
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2009, 21:24

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: De-eR »

W sensie w miejscu zapalniczki ?? Muszę wyciągnąc to gniazdo ?? tam się "dolutować" ?? W kwestii prądów jestem zielony więc jak możesz to opisz jak i co trezba zrobic :) Bede wdzieczny :)
Szerokości - przyczepności ;)
Barthez

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: Barthez »

mhm przyznam się szczerze że w obecnym aucie mam podpięte pod radio samochodowe CB.
adamwwy

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: adamwwy »

Zauważcie, że te zakłócenia są zwykle w benzyniakach i pochodzą od układu zapłonowego. Jeżeli chcesz coś poprawić to zastosuj filtr. Ja mam 1L w benzynie i nie mam tego problemu ale przypuszczam, że powodują te zakłócenia minimalne przebicia np.na kablach WN
Awatar użytkownika
De-eR
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2009, 21:24

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: De-eR »

Koledzy, który może coś więcej napisać jak podłączyć CB aby nie blokować gniazda zapalniczki?? Wpiąć się w bezpieczniki czy w zapalniczkę jak napisał kolega wyżej ?? Opiszcie jak polecacie ...
Szerokości - przyczepności ;)
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: peter174 »

u siebie zrobiłem wyprowadzenie na zasilanie CB ktore podpiałem na jednej linii z zasilaniem zapalniczki (wlutowałem się w kable zasilajace zapalniczke ) a zakonczyłem te wyprowadzenie wtyczką ... w razie czego odpinam CB i moge je swobodnie wyjac .. wtyczka nie rzuca sie w oczy a gniazdo zapalniczki jest wolne
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Zasilanie radia CB

Post autor: spec »

Koledzy jak macie rozwiązane podłączenie radia do instalacji?
Chciałbym zamontować radyjko w schowku po lewej stronie i zastanawiam się nad zasilaniem.
Najlepszym rozwiązaniem było by radio działające po kluczyku tak jak FM. Zabezpieczy to przed rozładowaniem akumulatora czy przed niewłączeniem radia przed jazdą. Z tego radia jest blisko do skrzynki bezpieczników i pewnie najlepiej było by się tam podłączyć. Może ktoś wie, który kabel użyć?
Jeszcze jeden punkt. Jako że ostatnio o mało co nie skrobneli mi samochodu to wole w nim nie zostawiać cennych rzeczy. Radio ma zalutowany wtyk do zapalniczki i zastanawiam się czy na końcu schowka nie zrobić gniazda jak np w bagażniku niektóre samochody mają gdzie będzie można szybko wpiąć i wypiąć radio. Ewentualnie jakie złączki użyć? Radio to Harry III więc wszystko powinno się zmieścić.Chętnie poznam Wasze opinie.
ODPOWIEDZ