Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Milczące CB

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
ADIWWL

[ALL] Milczące CB

Post autor: ADIWWL »

Co może być przyczyną milczenia cb radio president johnny II antena SIRIO AS 100 przejechałem trasę ok 500km i radio odezwało się 2 razy dodam że wszystko jest podłączone jak być powinno.
Zastanawiam się czy może antena się rozstroiła a może radio się zapsuło
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

[ALL] Milczące CB

Post autor: Martinez »

Ja też miałem taki przypadek, antena Sirio ML145. Okazało się że jeden kabelek w magnesie się rozlutował. Zalutowałem, dorzuciłem trochę silikonu i zbiera lepiej niż wcześniej :D
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[ALL] Milczące CB

Post autor: peter174 »

1. sprawdz czy kabel antenowy nie jest gdzies przełamany oraz jak wygladają newralgiczne pkt linii antenowej czyli połaczenia kabla antenowego z radiem i z samą anteną
2. podepnij pod radio drugą antenę np magnesowke od jakiego swego znajomka i zobacz jak bedzie sytuacja wygladac bo byc moze masz jakies mechnaiczne uszkodzenie w samej antenie
3. jest jeszcze opcja uszkodzenia w samym radio ale bez min podstaw elektroniki nic nie zdziałasz
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
ADIWWL

[ALL] Milczące CB

Post autor: ADIWWL »

Dzięki za podpowiedz rozbiorę ten magnes i zobaczę czy tam wszystko jest ok uszkodzeń mechanicznych żadnych widocznych niema radio jest jeszcze na gwarancji to może naprawią tylko muszę wykluczyć antenę.

( dopiero się za to zabrałem zrobiłem jak pisaliście pożyczyłem inną antenę i radyjko bez strojenia ożyło w mojej antenie stało się dokładnie jak Martinez napisał chwila roboty kabelki polutowane silikonem zalane radyjko jak nowe dzięki za pomoc!!!)
ODPOWIEDZ