Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Instalacja CB Radia i anteny

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iveck
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2009, 17:14

[1L] Instalacja CB Radia i anteny

Post autor: Iveck »

Witam Serdecznie Kolegów.

Ponieważ nie ma oddzielnego tematu dotyczącego montażu instalacji CB w Toledo serii pierwszej - postanowiłem się pokusić i założyć takowy temat.

Powiedzcie mi - gdzie mógłbym zainstalować moją Onwe w Toledo 1L, bo spędziłem dzisiaj cały dzień w aucie i nie mogę znaleść odpowiedniego miejsca... Próbowałem wepchnąć radyjko wszędzie, ale bez rezultatu - albo źle się nim steruje, albo wystaje, albo przeszkadza.... Dodam że miejsce popielniczki odpada - trzeba wycinać szyny prowadzące - nie będę dewastował auta. Miejsce na tunelu od strony pasażera też nie bardzo mnie interesuje - bo będzie przeszkadzało i trzeba się chylać do gałek.

Druga sprawa: mam antene NEW ALASKA President'a - jaki uchwyt zastosować i gdzie go przymocować? Na klapie by było dobrze, ale spojler przeszkadza - więc uchwyty SF 40 i KF 150 odpadają... Co proponujecie?


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1L] Instalacja CB Radia i anteny

Post autor: Roxon40 »

Jak nie ma gdzie na uchwyt wrzucić antenki to zawsze jest pomocny magnes albo dziura w dachu lub na klapie. Możesz też zastosować uchwyt SF 40 na przedniej klapie ale będzie to wyglądało do d......
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Iveck
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2009, 17:14

[1L] Instalacja CB Radia i anteny

Post autor: Iveck »

Kolego Roxon40 rozumiem że z uchwytem na przedniej klapie to był żart hehe :)

Z uchwytem sobie poradziłem... Zrobiłem go sobie z grubej blachy chromoniklowej. Ale pozostaje jeszcze kwestia zamocowania radia - a dochodze do wniosku że nie ma takiej możliwośći bez dewastacji czego kolwiek we wnętrzu...

Ma ktoś jeszcze jakieś konkretne, sprawdzone propozycje?



Pozdrawiam....
rydmar12
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: 01 cze 2009, 21:23

[1L] Instalacja CB Radia i anteny

Post autor: rydmar12 »

ja mam u siebie tak zamontowane
Załączniki
Zdjęcie013.jpg
Mariusz
Awatar użytkownika
Iveck
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2009, 17:14

[1L] Instalacja CB Radia i anteny

Post autor: Iveck »

Kolego rydmar12 bardzo fajnie masz zamontowane, też bym sobie zamontował w ten sposób, ale niestety ja mam zabudowane to miejsce (moje Toledo jest po lifcie), mam tutaj taką zabudowaną wnękę (typu otwarty schowek) i niestety tam mi się radyjko nie zmieści...



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L] Instalacja CB Radia i anteny

Post autor: Radar »

odświeżę temat bo dawno nikt nie pisał.Ja w tolku po lifcie mam CB z boku tunelu środkowego po stronie pasażera.nic nie przeszkadza i pasażer nie kopie w CB.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
bartek Garwolin

[1L] Instalacja CB Radia i anteny

Post autor: bartek Garwolin »

Radar pisze:odświeżę temat bo dawno nikt nie pisał.Ja w tolku po lifcie mam CB z boku tunelu środkowego po stronie pasażera.nic nie przeszkadza i pasażer nie kopie w CB.


Również mam zamontowane w ten sposób,nie przeszkadza i nikt nie narzeka
ODPOWIEDZ