[1M] Gdzie macie CB oraz antenę ?

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sajrus
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 31 maja 2009, 14:54
Kontakt:

[1M] Gdzie macie CB oraz antenę ?

Post autor: Sajrus »

Witam.
Mam takie pytanko gdzie macie zamontowaną antenkę w tolku 2 (jakie miejsce jest na taka antenę wg was najbardziej odpowiednie) no i oczywiście gdzie najlepiej umieścić samo radyjko?
Dodam że antenkę chciałem na magnes sirio 145ml ale ma dość duży magnes i ciężko by mi ja przez klapę bagażnika jak by była na samym środku potem chować. Natomiast na dachu widziałem że kilkanaście cm kabla będzie musiało wychodzić na zewnątrz i też nie ładnie to wygląda :( Może dobrym rozwiązaniem by była odkręcana antena od podstawy magnesowej (tak mi doradzał kolega ponieważ ściąganie magnesu z dachu za każdym razem mimo że ma gumową osłonkę i tak niszczy lakier :( ) Tak więc drodzy koledzy czekam na wasze propozycje i pomoc :D

Pozdro S4
adik***

[1M] Gdzie macie CB oraz antenę ?

Post autor: adik*** »

witam ja mam antenke na klapie bagaznika na magnesie odkrecana a radio zamontowane z boku lewarka skrzyni biegów ( łatwy dostep ) . jak chcesz zobaczyc jak to wygląda możemy sie gdzieś spotkac pozdrawiam
Bodek

[1M] Gdzie macie CB oraz antenę ?

Post autor: Bodek »

adik*** pisze:ja mam antenke na klapie bagaznika na magnesie odkrecana


ja mam tak samo natomiast jeśli chodzi o samo radio to mam je zamontowane po stronie lewej kierownicy pod przełącznikiem włączania świateł tam gdzie jest taki schowek :D
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[1M] Gdzie macie CB oraz antenę ?

Post autor: Tomas »

są też do kupienia takie specjalne uchwyty do anteny CB. Przymocowuje się je do klapy bagażnika na stałe i antena jest przykręcana "motylkiem" lub śrubą do tego uchwytu. Gurszczak chyba u siebie w 1M ma właśnie takie rozwiązanie.

Tu bardzo fajnie jest to pokazane http://www.allegro.pl/item815186871_uch ... znika.html
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Gdzie macie CB oraz antenę ?

Post autor: gurszczak »

dobra zamykam a dyskusja juz na ten temat jest na forum zapraszam tu viewtopic.php?t=1818

I nastepnym razem zanim ktoś założy temat prosze użyć szukajki to nie wiele czasu zajmuje !!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Zablokowany