Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Montaż anteny CB

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: vwir »

Kajtek, zalozyles tego triflexa? Mozesz mi powiedziec, co zrobiles ze wzmacniaczem dla anteny UKF?
Awatar użytkownika
kajtek110
Forumowicz
Posty: 180
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:28

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: kajtek110 »

Nie nie założyłem jeszcze triflexa,bujam się na magnesówce cały czas :-/
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: spec »

Koledzy ile potrzeba kabla aby podłączyć antenę z lewej strony na klapie bagażnika z radiem - w schowku pod włącznikiem świateł. Chce kupić President Super Florida i zastanawiam się czy jej 4,1m kabel wystarczy? Wiem że można sobie zmierzyć sznurkiem czy czymś innym ale zima jest a całymi dniami w pracy jestem.
sumo
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 24 paź 2008, 19:14

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: sumo »

Witam
Też stoje przed dylematem montażu anteny. Chciałbym ją zamontować bez ingerecji w blachy i chyba będzie to klapa bagażnika. Koledzy może ktoś wstawi fotki pokazujące jakie uchwyty użył, jak rozwiązał problem "kolidowania" kabla z zawiasem (o ile taki istnieje), w który miejscu najlepiej zamontować aby nie przeszkadzało to zbyt mocno przy otwieraniu bagażnika, itp. Przy montażu na bagażniku podobno antena zbiera sporo szumów jakie jest Wasze doświadczenie w tej kwestii?
Z góryn dziękuję za wszelkie informacje.
Kiedyś Ford Focus 1,8 115KM benzyna, teraz Toledo 1,9 TDi 110KM
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: Roxon40 »

spec, Jeśli położysz antenę na końcu lewej strony klapy i puścisz kabel po lewym progu do schowka to te 4,1 spokojnie ci starczy. U mnie jest magnes na środku klapy i puszczone progiem, kable miałem 3,6 i brakło 40 cm więc dorobiłem.

sumo, U mnie antena jest na magnesie na środku klapy bagażnika. Szumów nie zbiera wcale więcej i działa normalnie (a ja dużo wymagam od CB). Kabel idzie środkiem i mieści się między klapą a szybą i się nie przycina.

Przy zakładaniu uchwytu stałego zostaje ci lewa lub prawa strona klapy i kabelek będzie też między klapą i uszczelką.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: spec »

Tak, antena ma być na klapie po lewej stronie a przewód schowany pod plastikami na progu. Dzięki za pomoc :)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: olinek2 »

Ja stwierdziłem, że mam dość kabli, rysowania dachu itd. i zdecydowałem się na Sirio Triflex i powiem szczerze, że nie żałuję zakupu bo mam święty spokój, a zasięg wystarcza w zupełności.
Co do kabla, to od szyby się będzie pewnie odklejał, gorzej jak przyłapałeś gdzieś do lakieru :roll:
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: Myrcek »

Klapę bagażnika już testowałem - niestety odpada, często jak ktoś inny i mi też zdarzało sie przy otwieraniu zapomnieć o antenie i wtedy rysowanie i dachu i bagażnika a gdy magnes odstrzelił to już tragedia, a tu oczywiście przykleiłem do szyby, póki co trzyma pół roku nie rzuca sie w oczy a antena wyżej to lepszy zasięg a pod stopką podkładka wiec nie rysuje...
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: Myrcek »

Ja osobiście na klapie bagażnika nie polecam u mnie przynajmniej sie nie sprawdziło, ciągle trzeba pilnować żeby ktoś nie otworzył na maxa bagażnika lub odkręcać antene do otwierania...dla mnie uciążliwe...przykleiłem kabel do szyby przy łączeniu i jest ok...antena wyżej i lepszy zasięg...osobiście polecam...
Załączniki
Image00003.jpg
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[1M] Montaż anteny CB

Post autor: Roxon40 »

W tym miejscu co dałeś to wcale nie musi być lepszy zasięg mimo że wyżej. Antena pracuje tak że powinna mieć pod sobą duże pole odbicia fali żeby pracowała dobrze czyli najlepsze miejsce to środek dachu. W twoim przypadku więc wcale lepiej nie musi pracować.

Poniżej masz przedstawienie straty anteny przy montażu na aucie.
Załączniki
Rozmieszczenie anteny CB na aucie.jpg
Rozmieszczenie anteny CB na aucie.jpg (15.15 KiB) Przejrzano 6599 razy
Pole odbicia po montażu anteny.jpg
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
ODPOWIEDZ