Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] CB Radio - montaż

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: skrzysieks »

Wiem wiem ja też tak mam :) I nawet dosyć nie widać
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: kornat »

Dziś poszedłem do auta z latarką i radio musiało by być krótsze niż 10cm. Szkoda, że w tolku nie ma tego schowka z klapką tak jak w Fabii http://allegro.pl/skoda-fabia-schowek-p ... 54339.html
Ale już mam pewne miejsce ale ciekawe czy będzie widać wyświetlacz
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: spec »

vwir, a gdzie masz wyciętą dziurę na antenę? Ja mam wyciętą akurat w miejscu gdzie jest gniazdko w radiu (dzięki temu chowa się dodatkowe 2 cm głębiej). Dodatkowo radio można zamontować do góry schowka i będzie zasłonięte.
Znalazłem takie zdjęcie - radio nie dosunięte do końca jeszcze.
Obrazek
W moim temacie na ostatniej stronie jest też zdjęcie jak wygląda radio w schowku.
dziobii
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2012, 16:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Chełm

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: dziobii »

A nie myśleliście o podczepieniu radia pod otwieraną klapkę zapalniczki? Przymierzałem dzisiaj i wyglądało całkiem ok, chociaż trochę wystaje, gdyby nie złącze z tyłu, można by wywiercić elegancką dziurę na kabel do anteny.
Obrazek
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: kornat »

dziobii, po co wiercić tam jest już otwór i można spokojnie kabel pod tunelem puścić. spec, kabel puszczałeś progiem czy tunelem?
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: spec »

Kabel puszczony progiem - jest zupełnie niewidoczny, dopiero w bagażniku wychodzi. Przy montażu wystarczy lekko odgiąć plastiki w progach i go wsunąć. Puszczając tunelem i tak czy siak trzeba później progiem puścić żeby nie był widoczny. Kupowałem 2m przedłużkę to skończyła mi się na wysokości pasów bezpieczeństwa kierowcy (dawałem z zapasem kabla aby spokojnie można było radio wyjąć) i tam mam podpiętą antenę - dzięki temu na duże trasy można antenę na dach wywalić.

Gdyby nie umiejscowienie złącza diagnostycznego można by było dać radio pod popielniczkę.

Zawsze można jeszcze zamontować radio w schowku a tylko głośnik wypuścić gdzieś pod kierownicę - do słuchania jako antymisiek wystarczy.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: kornat »

A antena miała fabrycznie 3,6m kabla?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: vwir »

spec pisze:vwir, a gdzie masz wyciętą dziurę na antenę? Ja mam wyciętą akurat w miejscu gdzie jest gniazdko w radiu (dzięki temu chowa się dodatkowe 2 cm głębiej). Dodatkowo radio można zamontować do góry schowka i będzie zasłonięte.
Znalazłem takie zdjęcie - radio nie dosunięte do końca jeszcze.
[url=http://imageshack.us/scaled/thumb/703/20110901050.jpg]Obrazek[/URL]
W moim temacie na ostatniej stronie jest też zdjęcie jak wygląda radio w schowku.

Dokładnie tak zrobiłem. Wsunąłem ile się dało. Gdzieś na forum jest fotka. Mogę zrobić fotkę jak to wygląda przez szybę, ale tak jak kolega wyżej pisał, radio musiałoby mieć 10cm długości, żeby było niewidoczne.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: DzieX »

Ja mam puszczony pod tunelem, pod wykładziną, i do góry pod tylnym oparciem, ale ja mam CB na środku. Pod podłokietnikiem.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: spec »

kornat pisze:A antena miała fabrycznie 3,6m kabla?

Tak 3,6 m.
ODPOWIEDZ