Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] CB Radio - montaż

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz 2009, 12:50

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: Misiek »

Przeszukałem (pobieżnie) forum i nie znalazłem tematu na temat sposobu montażu CB-Radia w Waszych Seacikach. Jak to u siebie rozwiązaliście? Gdzie zamocowaliście radio, gdzie antenę?
Z mojej strony wygląda to tak, że z poprzedniego autka (Renault Laguna) zostawiłem zestawik (radio Uniden 520 + antena Lemm AT72 Magnum). W Reni zestaw sprawdził się elegancko. Radyjko miałem w ramce 1DIN pod oryginalnym radioodtwarzaczem (było miejsce, więc nie było problemu :-P ), natomiast w Toledo nie mam pojęcia jak podejść do tego :566: Przez myśl przeszło mi, aby radyjko umieścić w tej wnęce-półce po lewej stronie kierownicy. Jak myślicie, czy to by się sprawdziło (czy da się solidnie zamocować, czy będzie ergonomicznie)? Macie jakieś pomysły? Dodam, że nie jestem zwolennikiem mocowania w pionie do deski od strony pasażera.
Pozostaje jeszcze sprawa anteny. Otóż skoro już wymontowałem z poprzedniego auta, to chciałbym zamontować w Tolku. Czy lepiej na klapie (np. na "dzwonku"), czy może jednak wywiercić dziurkę w dachu?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: sroczkin »

hej
ja mam radio alan 102 i poprostu zamocowalem je we wnece pod popielniczka idealnie tam sie wpasowalo jest tam miejsca i na wieksze radyjka chcialem zupelnie zdemontowac popielniczke ale zrezygnowalem z tego pomyslu ale jak chcesz mozesz ja zdemontowac i bedziesz mial calkiem fajna i niezle wygladajaca wneke a gruszka spokojnie lezy sobie pod podlokietnikiem nic nie zawadza i jest pod reka co do anteny ja mam sirio omega 27 na magnesie wiec nie mam problemu z mocowaniem osobiscie szkoda by mi bylo wiercic dziury w TOLKU a ty jak chcesz na stale montowac antene to wierc w klapie bagażnika
Awatar użytkownika
Misiek
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz 2009, 12:50

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: Misiek »

sroczkin pisze:zamocowalem je we wnece pod popielniczka


A nie masz problemów z otwieraniem popielniczki? Jak rozwiązałeś problem podłączenia zasilania? Wpiąłeś się do instalacji, czy przez gniazdo zapalniczki?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
eRKaZet
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 12 sie 2009, 14:49

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: eRKaZet »

My mieliśmy ten sam problem. Radio (Onwa MKI) jest za szerokie na wnękę po lewej stronie kierownicy. Jak na razie leży pod popielniczką , gruszka nie przeszkadza w zmianie biegów. Planowaliśmy przymocować radio koło wnęki na śruby, ale szkoda deski. Jedynym problemem jest non stop otwarta popielniczka., ponieważ zasilanie pochodzi z gniazda zapalniczki. Antena znajduje się na klapie bagażnika, na wysokości lewego zagłówka. Przewód był za krótki (przy podnoszeniu klapy radio "uciekało"), więc przedłużyliśmy go o metr.
Mało piszę, dużo czytam

Volkswagen Bora Variant 1.9TDI AJM 116PS
Awatar użytkownika
spicychicken
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 17 kwie 2009, 14:16

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: spicychicken »

Antena Triflex CB/FM/GSM(koszt 245 zł.)
CB President Johnny II(510 zł.)
Antena zamontowana w miejsce seryjnej na dachu wygląda pospolicie i zbiera z ok. 5km. Samo radio zmieściłem w tym małym schowku po lewo, o którym wspomniałeś, zmieściło się z zapasem. Samo radio nie jest montowane na stałe(śruby itp.) Do unieruchomienia wystarczyły mi stare 2 gąbki z irchy do przecierania szyb. Zestawik troszkę kosztował bo roboty przy montażu jest sporawo(200 zł. specjalista z dobrego warsztatu)
Awatar użytkownika
Urban
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2009, 19:57

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: Urban »

spicychicken a zasilanie jak puściłeś? bo mam identyczne radio i też zastanawiałem się nad tą półeczką :)
Urban
Awatar użytkownika
sroczkin
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:47

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: sroczkin »

u mnie tez popielniczka jest caly czas otwarta ale dzieki temu przyslania radio dla ciekawskich co do zasilania kupilem dwojnik zasilania zapalniczki na kablu kabel podlaczony jest do zasilania zapalniczki a dwojnik lezy pod stopka radia i do niego mam podlaczone radyjko a do drugiego wejscia podlaczam czasami zasilanie nawigacji fajnie to wyglada bo nie rzuca sie w oczy
Awatar użytkownika
Lucas
Forumowicz
Posty: 1359
Rejestracja: 05 lip 2009, 23:54
Auto: inne
Model: inny
Skąd?: Warszawa

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: Lucas »

U mnie radyjko wylądowało w tym schowku między drzwiami a kierownicą (pod włącznikiem świateł), gruszka sobie wisi na uchwycie od navi przy lewym słupku, a zasilanie mam w schowku przed pasażerem :D gdzieś wrzucałem na forum zdjęcia chyba kiedyś.
A antena na magnes Sirio ML145 na środku klapy, z tym że w sumie jeździ na stałe, więc kabel idzie w progach i wychodzi z jednej strony tam gdzie klamka od otwierania maski, a z drugiej strony pod tylną półką :D
Bodek

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: Bodek »

Misiek pisze:Przez myśl przeszło mi, aby radyjko umieścić w tej wnęce-półce po lewej stronie kierownicy. Jak myślicie, czy to by się sprawdziło (czy da się solidnie zamocować, czy będzie ergonomicznie)?
ja dokładnie tak mam powiem ci że to jest chyba jedno z miejsc gdzie nie będzie potem widać dziurek po śrubkach mocujących. Natomiast jeśli chodzi o gruszkę od radia to przewieszam ją po prostu przed zegarami lub za kierownicą (jak kto woli :) ).
Awatar użytkownika
Misiek
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 19 wrz 2009, 12:50

[1M] CB Radio - montaż

Post autor: Misiek »

Bodek pisze:to jest chyba jedno z miejsc gdzie nie będzie potem widać dziurek po śrubkach mocujących

No zapewne nie będą się rzucały w oczy dziury po śrubkach ;-) A jak z dźwiękiem? Wszystko dobrze słychać? Nie chciałbym być zmuszony do rozkręcania radia na full, aby posłuchać.
Na razie u mnie wozi się radyjko na sztorc pod podłokietnikiem. Nie przeszkadza w używaniu ręcznego, grucha pod ręką... To jest wydaje mi się dobre miejsce, ale jakiś stelaż by się do tego przydał... Może ktoś już też montował w tym miejscu? Jakieś pomysły jak zamocować?
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ