Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Zwarcie w przewodach - CB i radio nie działają

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
Edward
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2015, 23:28

Re: Zwarcie w przewodach- cb i radio nie działa

Post autor: Edward »

Tak, sprawdzałem i były ok :) Elektryk powiedział mi, 50zł za podpięcie komputera i 250zł za robociznę więc troszkę inaczej zrobiłem. Pociągnąłem nowy kabel od bezpiecznika od radia aż do połączenia się z kostką ISO. I wszystko zadziałało ;) Od akumulatora do bezpieczników było ok ale już do radia nie mogłem znaleźć usterki więc na taki pomysł wpadłem.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: Zwarcie w przewodach- cb i radio nie działa

Post autor: vwir »

No i to jest chyba jedyne sensowne rozwiązanie, bo jeśli napięcie jest za bezpiecznikiem a nie ma na kostce to prawdopodobnie upaliłeś kabel. Co jest o tyle dziwne, że w takiej sytuacji pierwszy powinien się poddać bezpiecznik. Ale może kabel był już naderwany albo nadłamany i tyle mu brakowało, że się przepalił. Albo masz wsadzony za duży bezpiecznik.
Edward
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2015, 23:28

Re: Zwarcie w przewodach- cb i radio nie działa

Post autor: Edward »

Jak rozebrałem to tragedia mi się pojawiła przed oczami. Do + szła antena CB, światła do jazdy dziennej, alarm, automatyczne światła, lapmki w drzwiach. Tak to jest jak ktoś robi sam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Re: Zwarcie w przewodach- cb i radio nie działa

Post autor: Kitaj »

Antena od cb radia podpięta do prądu?
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Edward
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2015, 23:28

Re: Zwarcie w przewodach- cb i radio nie działa

Post autor: Edward »

Antenę do cb mam razem ze zwykłą antenę, mniejszy zasięg ale jest :) I jak rozbierałem to miała podpięcie do + :)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: Zwarcie w przewodach- cb i radio nie działa

Post autor: vwir »

No to jest akurat normalne. Fabryczna antena ma wzmacniacz antenowy w podstawce i jest on zasilany właśnie tym plusem. Tylko musisz mieć wtedy separator antenowy jeśli masz niefabryczne radio. Dlatego też podpinanie anteny CB razem ze zwykłą to wyjątkowo nieudany pomysł... W takiej sytuacji lepiej założyć sirio triflex.
Edward
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2015, 23:28

Re: Zwarcie w przewodach- cb i radio nie działa

Post autor: Edward »

A więc zrobiłem tak: wyciągnąłem bezpiecznik 42- Radioodtwarzacz 15A i na jego nóżkę zawinąłem przewód, a drugą końcówkę przylutowałem bo + który szedł do cb radia. Wszystko ok tylko, że nie działa centralny z pilota (z kluczyka normalnie jest) i nie wyje po otwarciu drzwi gdy są włączone światła. Gdy odłączę kabelek od bezpiecznika i wlożę go normalnie to wszystko działa. Czy mam końcówkę przelutować normalnie do stacyjki a nie do przewodu, który był od CB?
ODPOWIEDZ