Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Subwoofer

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Subwoofer

Post autor: spec »

Koledzy potrzebuje opinii i porady. Jestem na etapie kupna subwoofera i zastanawiam się co wybrać. Jako, że nasze autka to sedany ciężko będzie przebić się z bagażnika do kabiny z dźwiękiem.
Myślałem nad jakąś 10 bo będzie szybszy bas ale czy to nie będzie za mało? Skrzynka oczywiście zamknięta.
Np.:
http://allegro.pl/jl-audio-wx12-30cm-md ... 09806.html
i do tego:
http://allegro.pl/crunch-gpx1000-4-grou ... 73723.html
wzmacniacz 4x w przyszłości pójdzie też na przód.
Co myślicie o zestawie?
Jeśli ktoś ma skrzynkę w bagażniku jak się sprawuje?
Radio już mam z czasówkami pełnym procesorem to z dostrojeniem nie będzie problemu.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2012, 20:24 przez spec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Subwoofer

Post autor: regii.kr »

wzmacniacz kup inny lepszy chcesz dobry głośnik basowy kupić a taki wzmacniacz ;-)
Awatar użytkownika
Młodzian
Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:13

[1M] Subwoofer

Post autor: Młodzian »

Nie lepiej kupić wzmacniacz jakiś używany markowej firmy... Skrzynia może być cisnieniowa . Ja mam cos takiego http://allegro.pl/alpine-sbg-1244br-800 ... 37902.html i powiem że nawet cos gra.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Subwoofer

Post autor: spec »

Skrzynie tylko i wyłącznie będzie zamknięta. Ma być kulturalne granie a nie łupanie. Co do wzmacniacza powinien wystarczyć ale może faktycznie coś lepszego kupię.
A jak z dźwiękiem przedostającym się z bagażnika? Bardzo przytłumiony jest?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Subwoofer

Post autor: szymekgd »

spec pisze:Skrzynie tylko i wyłącznie będzie zamknięta. Ma być kulturalne granie a nie łupanie.


A co to ma wspolnego z tunelem/otworem? Jego rola polega na strojeniu czestotliwosci bass-reflexu...

Zawsze mozesz sam zrobic skrzynke pod siebie, kupujesz glosnik, filtr dolnoprzepustowy, troche mdf'u, pianki do wytlumienia, tunel, konektorki i cieszysz sie basem :-D

Tu http://www.azeth.pl/jl-audio-12wx-4-p47986.html masz parametry glosnika z twojego linku, jego czestotliwosc to ok. 27Hz, wiec pisanie, ze pasmo przenoszenia jest od 25Hz to bajki, tak samo jak moc ciagla 200W...
Michal
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Subwoofer

Post autor: spec »

Masz racje trochę lipa :-/ Co do skrzynki to nie chce mi się bawić. Raczej wolałbym kupić gotowe wszystko. Zastanawiam się jeszcze nad JL AUDIO 12W1v2-4 ewentualnie może coś z Power basa? I najważniejsze pytanie brać 12 cali czy 10 wystarczy?
Czy do JL AUDIO 12W1v2-4 i wzmacniacza w mostku 500rms będzie już potrzebny kondensator przy zastosowaniu kabli 20mm2?
Słuchałem ostatnio 10 calowego puncha i kurcze trochę za słabo to grało.
Awatar użytkownika
Młodzian
Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2012, 12:13

[1M] Subwoofer

Post autor: Młodzian »

Kondensator fajna sprawa lepiej gra, bass jest dużo i to dużo lepszy.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Subwoofer

Post autor: szymekgd »

spec pisze:Czy do JL AUDIO 12W1v2-4 i wzmacniacza w mostku 500rms będzie już potrzebny kondensator przy zastosowaniu kabli 20mm2?


Ja bym zmontowal zestaw i w zaleznosci od ew. spadku napiecia na zasilaniu wzmacniacza zdecydowal czy dolozyc kondensator, 20mm2 to solidny przekroj i raczej napiecie bedzie przyblizone do tego z akumulatora.

spec pisze: I najważniejsze pytanie brać 12 cali czy 10 wystarczy?


I tu, wg. mnie, znaczenie ma budowa glosnika, wiekszy (przy tej samej budowie) moze miec nizsza czestotliwosc rezonansowa, czyli grac nizej, ale znaczenie ma tez budowa, czyli rodzaj/wielkosc magnesu, rozmiar cewki, zakres pracy membrany itp. i przy zaawansowanych glosnikach osiagi 10" moga byc podobne lub nawet lepsze od 12".
Michal
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Subwoofer

Post autor: spec »

W takim razie czy JL AUDIO 12W1v2-4 przebije się do kabiny?
Ma niby tylko 150RMS ale domyślam się że gra lepiej od tanich JBL czy puchy?
Nie zależy mi na tłuczeniu ma być dopełnieniem reszty.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Subwoofer

Post autor: Sony »

Pacjent: Fiat Stilo

ilość głośników: 4 x Pioneer z przodu (2 nisko, 2 wysokotonowe)

Mój kierownik ma właśnie takie coś obecnie i chciałby zakupić subwoofer aktywny do 200-250zł, może być używany, byleby to był dość solidny sprzęt. Muzyka ma być miła dla ucha, nie jakieś "bucu, bucu"...

Z racji tego, że w tej kwestii jestem z deczka zielony to proszę Was o pomoc, bo speców u Nas nie brakuje :)

Co dobrego w tej kwocie polecicie ?
ODPOWIEDZ