[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: migacz1981 »

suhhar, bezpiecznika szukaj tego co jest od zapalniczki,bo w każdym aucie jest na jednym obwodzie zapalniczka i radio i jeszcze jedno dziwne jest to że nie masz stałego plusa na kostce ISO tylko sam + po zapłonie na moje oko weź kabel i pociągnij plusa od bezpiecznika tego co pisałem wyżej i powinno być po problemie
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
suhhar

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: suhhar »

wypatrzylem w instrukcji ze zapalniczka i radio sa pod 15 ale to sa te malutkie bezpieczniki i tylko w samochodowych mozna je dostać. Nie mam narazie czasu sie za to zabrac.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: szymekgd »

suhhar pisze:Nie mam narazie czasu sie za to zabrac.


Wyjecie i obejrzenie bezpiecznika to kilka sekund...
Michal
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: Sony »

Panowie pytanie za 100 punktów. Kupiłem sobie radio Clarion 202ER. Oczywiście kiepsko mi łapało stacje radiowe, nie zapamiętywało miejsca, w którym skończyło odtwarzać utwory przed wyłączeniem zasilania i nie gra mi bez kluczyka.

Problem z odbiorem fal rozwiązałem przez zamontowanie separatora. Zamieniłem kabelki czerwony z żółtym, żółty z czerwonym i już mi odtwarza tam gdzie skończyło przy wyłączeniu radia.

Tylko mam problem z tym, żeby radio się uruchamiało bez kluczyka. Czytałem, że mogę na stałe podłączyć radyjko i wtedy bez kluczyka będzie grało. Pytanie jak ?
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: regii.kr »

sony kupujesz kostkę iso na iso i do stałego + z wychodzącego z kostki iso dolutowujesz żółty i czerwony razem i po kłopocie ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: Sony »

regii.kr, no taką kostkę to ja już mam jak na zdjęciu, ale póki co zamieniłem tylko przewody żółte z czerwonymi tak jak pisałem.

Pytanie tylko czy jak zrobię tak jak piszesz to nie zniknie mi opcja zapamiętywania utworów, na których skończyło grać przy wyłączeniu radia ?

Kurde, nie cierpię elektryki i zielony z niej jestem :-x Tak czy owak chyba mnie czeka wizyta u speca jakiegoś z tej dziedziny, bo światła DLR będę sobie robił z długich...
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: Kitaj »

Polącz zółty z czerwonym tak jak koledzy pisali ;-) Ja miałem podobny problem ale do radyjka mialem instrukcje gdzie własnie były 3 sposoby podłączenia bo innaczej będziesz tracił stacje radiowe, ustawienia equ itd itd. Poprostu po wyjeciu kluczyka radio nie dostaje wgl pradu i wychodzi reset :-)
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: regii.kr »

jak podłączysz żółty i czerwony do stałego + to nie starci pamięci bo pamięć jest na żółtym ale żeby grało to muszą być dwa + więc jak miałeś podpięty zółty i trzymało stację to do niego podpinasz czerwony i będzie grało cały czas bez kluczyka
suhhar

[ALL] Jak podłączyć radio żeby działało bez zapłonu ?

Post autor: suhhar »

Siema panowie problem rozwiazany podaje rozwiazanie spalony bezpiecznik :) ale nie numer 15 i nie spod zapalniczki tylko numer 44 :shock: nie wiem skad tam podlaczenie ale na tabliczce bezpiecznikow sie nie zgadzało. Dzieki za rady panowie piwo dla was !
ODPOWIEDZ