Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Radio raz działa a raz nie - w czym problem ?

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

[ALL] Radio raz działa a raz nie - w czym problem ?

Post autor: Roxon40 »

W takim razie przyczyna leży w radiu a najprawdopodobniej w końcówce mocy lub wzmacniaczem tego kanału. Otworzyć radio zobaczyć czy końcówka mocy się nie nagrzewa nadmiernie przy zwykłej grze i zacząć od tego jeśli nie jest droga.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

[ALL] Radio raz działa a raz nie - w czym problem ?

Post autor: toledziak95 »

Roxon40 pisze:W takim razie przyczyna leży w radiu a najprawdopodobniej w końcówce mocy lub wzmacniaczem tego kanału. Otworzyć radio zobaczyć czy końcówka mocy się nie nagrzewa nadmiernie przy zwykłej grze i zacząć od tego jeśli nie jest droga.


Nie do końca rozumiem, końcówka mocy lub wzmacniacz tego kanału? Tyle, że to jest to samo... Końcówka tak i tak będzie się grzać, ja bym tu posprawdzał cały tor przedwzmacniacza na początek ale to już inna bajka....
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Radio raz działa a raz nie - w czym problem ?

Post autor: szymekgd »

A co ma przedwzmacniacz do odlaczania glosnikow? Jakbys podal za silny sygnal na wejscie (fizyczne, a nie nosnik), a przedwzmacniacz nie mial by automatycznej regulacji sygnalu to bys go uszkodzil. Prawdopodobnie koncowka mocy sie przegrzala lub zabezpiecznie jakies polecialo, a moze zimny lut? Trzeba rozebrac, obejrzec i miejsca podejrzane sprawdzic.
Awatar użytkownika
toledziak95
Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:25

[ALL] Radio raz działa a raz nie - w czym problem ?

Post autor: toledziak95 »

Tak na pewno zimny lut. A przedwzmacniacz to ma do tego, że scalaczek jak padnie to różne kwiatki bywają. Tak w ogóle to widzę, że autor nie poradzi sobie choćby ze sprawdzeniem całego toru audio, więc nie widzę większego sensu w takim doradzaniu... Jeśli jednak się mylę, to podnieś nogi wejścia sygnału i podciągnij do masy i wtedy będzie można wstępnie wykluczyć końcówkę.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Radio raz działa a raz nie - w czym problem ?

Post autor: szymekgd »

A dlaczego nie zimny lut, sadzisz, ze w momencie przegrzania nie moglo dojsc do tego? Wystarczy poczytac sobie o kartach graficznych i prockach w lapkach wykonanych w ekolgicznej technologii ROHMS...
Awatar użytkownika
Ferbi
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 06 cze 2011, 02:00

[ALL] Radio raz działa a raz nie - w czym problem ?

Post autor: Ferbi »

miałem podobny problem z radiem pioneera w poprzednim aucie oddałem je do speca i okazało się że nie opłacało się naprawiać bo koszt przekroczył 300zł a za radio zapłaciłem 340 swego czasu
5l/100KM cykl miejski :D
Pasternik
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2018, 15:32
Auto: 1m
Model: 1.8 20v
Skąd?: Pionki

[1M] Niefabryczne radio przestalo grac

Post autor: Pasternik »

Witam. Pojawił się u mnie problem z radiem. Poluzowała mi się antena i wyciągnąłem je, aby poprawić. Chowając je, odmówiło posłuszeństwa i przestało grać i się włączać. Radio raczej sprawne, ponieważ podłączyłem stare radio i jedyne co na nim mogłem zrobić to wyjąć i włożyć płytę (bez podswietlenia i wgl dead). Bezpieczniki sprawne. Ma ktoś, ew. mógłby mi zrobić zdjęcie oryginalnych wtyczek i wtyczek od radia zdjęcia żebym mógł zobaczyć czy jest wszystko na swoim miejscu (jak patrzyłem wydaje się ok). Może miał ktoś taki problem, albo wie co zrobić?
ODPOWIEDZ