Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Radio seryjne nie odbiera, gubi fale...

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Radio seryjne nie odbiera, gubi fale...

Post autor: szymekgd »

Koszi pisze:Okazało się że firma jest z Nowego Sącza


Czyli zrobilismy zakupy w tej samej firmie :-D
Michal
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1M] Radio seryjne nie odbiera, gubi fale...

Post autor: Pendzik »

Po podpięciu VAGa wyskoczył mi błąd następującej treści (nie pamiętam nr): antena, radio zwarcie do masy, gdzie szukać przyczyny :?:
QKi
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Mielec

[1M] Radio seryjne nie odbiera, gubi fale...

Post autor: QKi »

http://allegro.pl/antena-aktywna-vw-sko ... 82021.html

kupował ktos u niego? to jest na prawde ori czy tylko wyglada jak ori? bo mam juz taką jedną za 29zł tez z RAKU-2 i odbieram tak samo jak ta uszkodzona .... :/
ArekRMI

[1M] Radio seryjne nie odbiera, gubi fale...

Post autor: ArekRMI »

Sorki za odgrzebanie tematu, ale mam problem z radiem aura. Nie dawno kupiłem Toledo II. U sprzedawcy radio działało dobrze, w drodze powrotnej również. Kilkanaście kilometrów przed domem nagle zaczęło przerywać, ale nic nie szumiało tylko tak jakby raz było głośniej, a raz ciszej. W domu odbieram bez problemów Radio Rzeszów i R. Maryja inne stacje radiowe podczas jazdy strasznie słabo słychać i przerywają. Czy to problem anteny czy coś innego. Proszę o pomoc. ;-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Radio seryjne nie odbiera, gubi fale...

Post autor: Sony »

Do sprawdzenia:
1. Wtyczki (czy dochodzą aby na pewno dobrze)
2. Bacik anteny (czy końcówka nie jest ułamana)
3. Antena (podłączyć inne radio i zerknąć, tyle że separator by się przydał)
4. Radio

W takiej kolejności bym patrzył :)
Fapenhower

[1M] Problem z anteną samochodową (szumy/trzaski w radiu)

Post autor: Fapenhower »

Dzień dobry!

Od kilku miesięcy zmagam się z problemem z poprawnym odbiorem stacji radiowych.
Od początku:

Zaczęło się, gdy zainstalowane było radio fabryczne (Aurora, kaseciak) - radio gubiło sygnał za miastem, a w mieście odbiór był z dnia na dzień coraz gorszy.
Elektryk stwierdził, że to wina anteny, więc została wymieniona na nową. Podłączył ją "bokiem". Nie do gniazda fabrycznego (przy otworze antenowym), lecz puścił osobny kabel do radia.

Wymieniłem od razu radio na niefabryczne. Odbiór się poprawił, radio łapało sporo stacji zarówno w mieście, jak i za nim. Został zrobiony mostek, aby radio zapamiętywało ustawienia oraz włączało się po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Mimo iż radio odbiera wiele stacji, na każdej słychać regularne szumy w losowych odstępach czasowych - jakby radio dosłownie na pół sekundy traciło sygnał i wracało do normalnego odbioru.

Zainstalowałem separator - bez zmian
Zainstalowałem wzmacniacz - bez zmian
Wymieniłem antenę na taką od Volkswagena oraz podłączyłem do fabrycznego gniazda przy otworze antenowym - bez zmian
Sprawdziłem odbiór na radiu fabrycznym - bez zmian
Sprawdziłem, czy podłączone urządzenia do gniazda zapalniczki nie wpływają na odbiór - nie ma różnicy w odbiorze
Niefabryczne radio jest nowe, a i tak wysłałem je do serwisu, żeby sprawdzili - radio jest w sprawne

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Byłem u 3 elektryków, ale każdy rozkłada ręce. Ostatnim rozwiązaniem jest ASO, ale na samą myśl mój portfel wrzeszczy.

Pozdrawiam,
Dawid.
ODPOWIEDZ