[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
Awatar użytkownika
jarek_1981
Forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 26 sie 2009, 20:08

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: jarek_1981 »

a czy ktoś z kolegów może się wypowiedzieć na temat głośników Tonsil np.: http://allegro.pl/item841509388_tonsil_ ... m_165.html
piotr.TDi
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2009, 00:56

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: piotr.TDi »

okej, dam znać niebawem co tam sie pozmieniało u mnie :D najpierw bedzie prawdopodobnie JVC kd-avx11 potem głośniki ;)
Awatar użytkownika
saper
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:25
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Nałęczów, Lublin

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: saper »

jarek_1981 pisze:a czy ktoś z kolegów może się wypowiedzieć na temat głośników Tonsil np.: http://allegro.pl/item841509388_tonsil_ ... m_165.html


osobiście ich nie słyszałem, ale konstrukcja podobno udana, a ta głębokość montażu może przerazić trochę :-) potrzeba trochę miejsca z tyłu...
"...jeżeli wydaje ci się, że jesteś świetnym kierowcą, to masz rację - wydaje ci się..."
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: Bartosz_n »

Witam . podłączę się pod ten temat by nie robić bałaganu .
Myslałem , że starczy mi kasy na jakieś nowe radyjko ... niestety z pewnych powodów plany musiałem zmienić .
Panowie czy możecie zaproponować mi jakieś dobre radyjko do max 450 zł . mam na myśli oczywiście jakąś używkę . chciałbym , żeby grało czysto .
nie wiem w co warto zainwestować :-?

oglądałem jvc kd-731bt ale nie wiem jak to gra .

w planach mam rozbudowe audio więc potrzebuje czegoś dobrego :-)
usb raczej obowiązkowo :-)

wiem , że na forum jest wielu specjalistów więc proszę o pomoc . ;-)
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: szymlis »

Postanowiłem i ja zabrać się za car audio w moim 1L. W temacie audio nie orientuje się praktycznie nic więc nie będzie to dla mnie łatwe zadanie :D. Od jakiegoś czasu czytam sobie w internecie rozmaite opinie o różnych producentach i po przejrzeniu allegro wybór padnie chyba na Hertz.
Radyjko jakie będzie u mnie grało to Clarion CZ202ER (już jest i gra na jednym fabrycznym głośniczku :D) Plan jest taki:

1.Odseparowane zestawik 130mm na przodzie
2.Jakiś głośniczek basowy do bagażnika. Skrzynkę wydaje mi się że jestem w stanie sam zrobić i mam pewien pomysł.
3. I może 6x9 w fabryczne miejsce z tyłu o ile to ma sens.

Plan realizował będę najprawdopodobniej w podanej kolejności bo budżet studenta nie pozwala mi złożyć wszystkiego na raz ;D Głośników używek nie biorę pod uwagę. I teraz seria pytań do kolegów specjalistów:
1.Czy Hertz jest dobrym wyborem, czy może coś równie dobrego w takiej cenie znajdę?
2.Na przód bez kombinowanie 160mm raczej nie wsadzę prawda?
3.Jest produecent wiec może jakieś modele? Np. http://www.centrumaudio.pl/pl/p/Hertz-ESK-130/54 czy lepiej tańsze http://www.centrumaudio.pl/pl/p/Hertz-DSK-130.3/37
4.Czy będę potrzebował dystansów i co one dają?
5.Z czasem skrzynka zbudowana z takim głośnikiem np. http://www.centrumaudio.pl/pl/p/Hertz-DS-250.3/2697
6.Jakiego wzmacniacza będę potrzebował do czegoś takiego?
7.Wygłuszone mam póki co tylko drzwi, przy skrzynce wypada wygłuszyć raczej i bagażnik prawda?

Mam nadzieję że student elektroniki wraz z pomocą ojca elektryka da sobie radę z podłączeniem tego w samochodzie xD. Najistotniejszy jest na razie odseparowany zestaw bo ostał mi się już tylko jeden ***zący fabryczny głośniczek i raczej clarion się przy nim marnuje. Resztę będę dokładał z czasem. zekam na wasze rady/propozycje i uwagi co do mojego pomysłu.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: irocket »

Podobno nie ma sensu się pchać w 130 na przód, po drobnych rzeźbach wchodzą 165. Sam u siebie mam jeszcze serię, ale kiedyś planuję 2 woofery w bagażniku po bokach ;) Hertz i Morel to dobre firmy.
Dystanse są po to, że większe głośniki są większe :P Mogłaby ci się szyba nie odsuwać lub uszkodzić magnes.
Obrazek
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: Bartosz_n »

szymlis, dwa dni temu wmontowalem u siebie 165.
Trochę roboty jest ale teraz gra świetnie :-).
Muszę jeszcze kieszeń w drzwiach przerobić . boczek zrobiony .
Głośniki jakie wrzucilem to audio system m165 .
Grają całkiem przyjemnie nawet pod samym radiem .
Nie pakuj się w 130 mm bo szkoda tylko kasy .
Dobrze wygluszone drzwi to podstawa do tego dobry zestaw odseparowany 165 na przód i nic więcej do szczęścia nie trzeba :-).
Jakmmalo basu to wtedy możesz pomyśleć o skrzynce do bagażnika .
Polkę sobie daruj - wszystko zepsuje .
Kable tez by się przydały 2x2,5 mm²
Wzmacniacz tez dobrze by było mieć ale na początek nawet z samego radia + 165 będziesz zadowolony ;-)

Jaki budżet masz na głośniki ?

[ Dodano: 2015-02-22, 20:08 ]
http://www.elektrodor.pl/audio-system-m165.html
Ja kupiłem tutaj bo najlepsza cena w necie :-) polecam dla mnie grają świetnie no przynajmniej w porównaniu do poprzednich magnatów 130 mm . ;-)
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: szymlis »

no te za 400 to jest maksimum co moge wyłożyć na odseparowany zestawik, a wolałbym powiedzmy coś bliżej 300.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2015, 23:09 przez szymlis, łącznie zmieniany 3 razy.
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: Bartosz_n »

No to polecam te Audio systemy . :-).
Jakiej muzyki sluchasz ?
Kurde , zebys miał trochę bliżej z Radomia do mnie to byś obczail na żywo jak wygląda przeróbka i jak to gra . wiadomo do ideału brakuje ale 165 zagra napewno dużo lepiej na dole niż 130 .
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1L] Chcę zrobić dobre Car Audio

Post autor: Kitaj »

Bartosz_n pisze:165 zagra napewno dużo lepiej na dole niż 130 .


x2 różnica będzie wręcz kolosalna jak jeszcze te 13 będą już zużyte :) Wkładałem koledze do Astry 16 w miejsce 13 to mnie po stopach całował jak to gra :D
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ