[1M] Głośniki - pytania/problemy

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: rysiekkk1 »

Do ilu "w" chcesz, nie spalisz radia głośnikami, jedynie głośniki możesz spalić radiem jak są za słabe. Osobiście nie brał bym takich głośników, jedynie Infinity/ JBL.
zxc206
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:48

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: zxc206 »

dzieki poprostu do tylu potrzebuje jakies glosniki bo niema i te znalazlem i niewiedzialem czy aura podola a oco chodzi z tymi ohmami na aukcjach sa 4 ohm i 8 ohm ktore wybrac ??
Awatar użytkownika
rysiekkk1
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 09 paź 2010, 01:29

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: rysiekkk1 »

Ohmy świadczą o oporze głośnika. Pasuje założyć głośniki o takim oporze jaki miały oryginalne. Niestety nie wiem jakie są montowane fabrycznie. Podejrzewam, że 4 ale zgaduję w tym momencie.

[ Dodano: 2011-02-08, 21:02 ]
Mówiąc prosto głośniki 4 ohm mają mniejszy opór niż 8 ohm przez co grają głośniej przy jednakowo podgłośnionym radiu ale przez to łatwiej je spalić.
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: olinek2 »

4ohm siedzą w drzwiach oryginalnie.
Dobre głośniki, Hertz, Morele, Infinity :) ale to jak zależy na jakości, a nie na głośności. Wzmaczka małego byś mógł upchać pod deskę, bo jednak takie przetworniki wymagają lepszej kontroli by zagrały, a radio seryjne jest słabe, sama kość we wzmacniaczu o tym świadczy...

Rysiekk łatwiej spalić bo idzie większa moc :) zgodnie z prawem Ohma ;-) Każdy głośnik można spalić słabszym wzmacniaczem, wystarczy ostry przester, a prostokąt może skutecznie upalić nam głośnik...
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: regii.kr »

olinek2 pisze:Rysiekk łatwiej spalić bo idzie większa moc :) zgodnie z prawem Ohma ;-) Każdy głośnik można spalić słabszym wzmacniaczem, wystarczy ostry przester, a prostokąt może skutecznie upalić nam głośnik...


dokładnie wystarczy że się podkręci bass na full i głośność na fula to po głośnikach
bo nie moc przepala głośniki tylko zniekształcenia spowodowane przesterowaniem dźwięku wychodzącego do głośnika który nie przeniesie takiego zakresu częstotliwości :)
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: olinek2 »

Regi częstotliwość zniesie, bo ona się nie zmienia :) Ale prostokąta już nie, bo wtedy zachowuje się jak by pod stałe napięcie go ktoś podłączył. Cewka się smaży u jest po głośniku...

Ja w swoim 1M pasmo dolne uzupełniłem subem własnej konstrukcji na STX, a napędzam Infinity Kappa 202a. Cały zestawik gra baaaardzo przyzwoicie :) OFC radio z DSP to podstawa by wsio zgrać ze sobą :) W swoim audio ide na jakość, a nie na dB, przy czym chcę zachować rozsądek, bo nie sztuka wydać grubą kasę i zagrać, sztuką jest wydać niedużo i świetnie grać :).
Głośniki w drzwiach narazie seria(8 sztuk), ale może w wakacje się to zmieni. Ogólnie to oryginalny zestaw nie gra wcale najgorzej. Do wymiany głośników przydałby się wzmacniacz zewnętrzny bo musi on skontrolować mocniejsze przetworniki (chodzi o szybkość i lepsze tłumienie drgań, mała końcówka mocy jak już rozbuja membranę to nie jest w stanie jej zahamować w krótkim czasie)
Bodzio

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: Bodzio »

witam!
ja proponuje głośniki firmy hertz model esk grają super
zxc206
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:48

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: zxc206 »

a jak bym chciał podłączyć jeszcze 2 x 16 w bagażniku to moge pociagnac kable z glosnikow z drzwi ? czy tak sie nie robi ?i wogole czy ori aura pociagnie czy to wogole nie ma sensu ?? :mrgreen:
olinek2
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 08 lut 2011, 17:59

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: olinek2 »

Nie ma takiej opcji, a w bagażniku to tylko sub ewentualnie...
W Toledo przy 8 głośnikach w kabinie jest już całkiem sympatycznie, pod warunkiem że ma się czym uzupełnić dół, wszystko się tnie filtrami i nie napędza oryginalnych głośników oryginalne radyjo...
Aktualnie u mnie pędzi KDC-BT60U i gra to nieźle, oczywiście po zestrojeniu wszystkiego na radiu (procesor DSP).
zxc206
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2010, 18:48

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: zxc206 »

ok to jak bym wsadzil maly sub to moge tak pociagnac ten kabel z glosnika w drzwiach ??
ODPOWIEDZ