[1M] Głośniki - pytania/problemy

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
wojcieho
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2012, 18:14

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: wojcieho »

Witam, postanowiłem ostatnio zmienić materiał na boczkach i przy tej modyfikacji zauważyłem ze w tylnych drzwiach nie mam zamontowanych głośniczków wysokotonowych. Wiązka jest podciągnięta tylko zamiast głośniczków były zaślepki. Kupiłem w takim razie głośniczki, podłączyłem i... nic. Cisza. Pierwszym podejrzeniem było że gość wcisnął mi bubla bo zdecydowałem się na orginalne wyciągnięte z rozbitka, jednak po podłączeniu ich pod wiązkę z przodu okazało się że oba sa sprawne. Czy ktoś z was może już dokładał te syczki, może wiecie gdzie powinienem poszukać prądu który powinien dochodzić do tej wiązki? jakaś niepodpięta kostka lub coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: macsta12 »

Z tego co pamiętam to ja u siebie tam z tyłu ciąłem kable, bo też nie działało po podpięciu, ale kolorów nie pamiętam (chyba podłączyłem pod głośniki tylne).
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: skrzysieks »

No to u mnie był cud :D Była instalacja i do tego odrazu po podpięciu głosniki grały :D
rondelowsky

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: rondelowsky »

Panowie, Toledo 1L,2001r, z przodu glosniczki oryginalne (przynajmniej tak mi sie wydaje) graja całkiem przyzwoicie, z tyłu brak jakichkolwiek, nawet zaslepek nie mam :/ i pytanie brzmi co z tym fantem robic bo chce zakupic jakies tylko problem tkwi w tym czy po prostu zamontowac jakies na tyl i kropka czy te z przodu przelozyc na tyl a na przód zamontować jakies inne. Szczerze to nie mam pojecia, wiec moglibyście mi doradzic co i jak, glosniki co do ceny to około 100zł :) radio pionieer deh 2300ub.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: Sony »

rondelowsky, przede wszystkim to zacznijmy od tego, że masz Tolka 1M, a nie 1L.

Jeżeli z tyłu masz boczki bez zaślepek tudzież zwanych kratkami przez które wydobywa się dźwięk to wypadałoby albo rzeźbić w boczku albo zmienić tylne boczki na takie gdzie masz widoczne dziurkowanie pod którym to jest głośnik. Najpierw to musisz sobie zmierzyć ile dokładnie mają Nasze głośniki średnicy, bo przyznam szczerze, że nie zagłębiałem się w temat.

Co do samych głośników to myślę, że ktoś bardziej oblatany w temacie Ci odpisze, bo osobiście to nie mam rozeznania co teraz jest na czasie. Czy Blaupunkt czy Sony or something...

Jak już będziesz zakładał głośniki z tyłu inne niż seria to zapodałbym je na przód, a seryjne przerzucił (o ile te kupne będą lepsze). Jednak głośniki z przodu są istotniejsze ;)
Poza tym syczki z tyłu też by Ci się przydały, bo głośniki są z tyłu 4 (2 wysoko i 2 nisko tonowe).
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: regii.kr »

po pierwsze trzeba kupić coś takiego http://allegro.pl/maskownica-glosnikowe ... 53929.html Obrazek
potem kupić dystans do głośników do vw lub seat toledo leon najlepiej z mdf-u rozmiar głosnika 16/17 cm głębokość maksymalnie 6.8 cm może 7 cm wejść kwestia kosza głośnika do takiej ceny będzie ciężko ale coś znajdziemy :-) coś takiego w tej cenie będzie najlepsze http://allegro.pl/magnat-car-fit-style- ... 13344.html
a tweetery masz ?
rondelowsky

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: rondelowsky »

ahh tak tak 1M, mój błąd :)
więc tak, w tylnych drzwiach mam po prostu "dziury" po głośnikach, paskudnie to wygląda, poprzedni właściciel założył nie oryginalne chyba mac audio zaślepki które wystawały z pół centymetra co przeszkadzało w normalnym otwieraniu szyby kolbą bo najzwyczajniej lekko sie blokowało o siebie.

regii.kr nie, nie ma. Tego magnata w takim razie dać na tył po prostu czy przód na tył a na przód zalozyc magnata?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: Danielek. »

Załóż oryginalne głośniki,będą ładnie grały nie potrzebują dystansów i nic nie będzie obcierało ani blokowało.
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: regii.kr »

magnat jest głośnikiem 2-drożnym więc lepiej założyć na tył będzie ok jak by były tweetery to trzeba by było szukać zestawu a tak to magnaty będą bardzo dobre :-)
rondelowsky

[1M] Głośniki - pytania/problemy

Post autor: rondelowsky »

Dziś zmierzyłem tą "dziurę" i ma 13cm wiec poszukałem sobie głośników w taki rozmiarze, a że niedawno w mojej okolicy otworzyli media expert to poszukałem co mają, i znalazłem 3 dosyć fajne zestawy, zwracając uwagę na cenę a później patrząc na allegro itp to nie jest źle. Podobne ceny są na allegro a nawet większe dodając do tego przesyłkę to bardziej opłaca mi się wziąść z tego sklepu no i z gwarancja bez wysyłania itp.
to link do porównania:

http://www.mediaexpert.pl/produkty-poro ... tml?id=947

co o tym myślicie ? :)
ODPOWIEDZ