Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L]Wygłuszanie drzwi.

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
carlosg
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:56
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9D
Skąd?: iława

[1L]Wygłuszanie drzwi.

Post autor: carlosg »

Witam.
Mam starego Toledziaka 94r. 1.9D.
Zamontowałem z przodu do blachy 16cm głośniki, z tyłu wyciąłem otwory i także zamontowałem 16cm głośniki.
Na początku wszystko fajnie grało, lecz po czasie braknie mi trochę basu.
Postanowiłem wygłuszyć drzwi. Jako, że jest to stare auto nie mam zamiaru ładować w niego nie wiem ile pieniędzy.
Chodzi o to, żeby stworzyć komorę dla głośnika i wtedy on powinien odwdzięczyć się lepszym basem.
Tak więc, czy muszę wyklejać drzwi też w środku czy wystarczy pozaklejać otwory w drzwiach?
W ogóle jaki cel ma wygłuszanie drzwi w środku? Chodzi o samo wyciszenie auta, czy ma to też wpływ na brzmienie?
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1L]Wygłuszanie drzwi.

Post autor: szymlis »

No wygłuszenie ci usztywnia wszystko i nic nie brzęczy przy mocniejszych dźwiękach. I to co głośnik "wyprodukuje" nie idzie na zewtnątrz drzwi. Ja polecam taśmę dekarską, tlyko nie kupuj w Praktikerze bo tam maja na takich rzeczach ogromną przebitkę. ZObacz temat głośności w 1L bo ostatnio sporo o tym tam dyskutowaliśmy.
ODPOWIEDZ