[1L 2.0 16V] Schemat elektryczny licznika

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
koral
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2013, 14:08

[1L 2.0 16V] Schemat elektryczny licznika

Post autor: koral »

Witam poszukuję schematu kostki licznika do toledo 1 2.0 16V ABF chodzi mi o rozpisanie każdego pinu żeby przerobić kostkę pod golfa mk2
Do tego może ktoś się orientuje jak idzie przewód który odpowiada za obroty na liczniku .

z góry dziękuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1L 2.0 16V] Schemat elektryczny licznika

Post autor: irocket »

Bodajże to to: http://chomikuj.pl/matisim2/Dokumenty/O ... 037754.doc w domu mam rozpiskę dokładniejszą, tj np X pin w liczniku łączy się z Y pinem we wtyczce 1 w skrzynce bezpieczników

edit: no to tak, rozpiska pinów w liczniku (chyba z elektrody):

Kod: Zaznacz cały

1. Czujnik temperatury zewnetrznej - przewod masowy (jesli auto jest w niego wyposazone)
2. Czujnik braku plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym w komorze silnika.
3. Masa ze styku 31 przelacznika swiatel
4. Reset wskazan MFA - prawdopodobnie MFA 1 (jesli auto jest w niego wyposazone)
5. Masa - jak w pinie 3
6. Reset wskazan MFA - prawdopodobnie MFA 2 (jesli auto jest w niego wyposazone)
7. Sygnal predkosci auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegow - wyjscie (brak jesli jest linka)
8. Czujnik cisnienia oleju 1.8 bara
9. Czujnik cisnienia oleju 0.3 bara
10.Syngal obrotomierza - z cewki (benzyna) lub z wyjscia W alternatora (diesel)
11.+12V - zacisk 30 - plus z akumulatora.
12.+12V - zacisk 58b z wylacznika swiatel - do podswietlania zegarow po wlaczeniu swiatel.
13.+12V - zacisk 15 - plus pojawiajacy sie po przekreceniu stacyjki w pozycje wlacz.
14. pusty
15.Do przelacznika wskazan MFA (jesli auto jest w niego wypozazone)
16.Lampka kontrolna ladowania alternatora - zacisk d+ altetnatora lub pin 61 w panelu sterowania.
17.Czujnik temperatury oleju (jesli auto jest w niego wyposazone)
18.Wskaznik hamulca recznego lub pasow bezpieczenstwa (o ile auto jest w nie wyposazone)
19.Czujnik temperatury zewnetrznej - przewod sygnalowy (jesli auto jest w niego wyposazone)
20.Wskaznik nagrzania swiec zarowych (tylko w przypadku diesla)
21.Wskaznik poziomu paliwa w baku
22.Kierunkowskaz lewy
23.Wskaznik temperatury cieczy chlodzacej
24.Kierunkowskaz prawy
25.Kontrolka swiatel drogowych (dlugich)
26.Wskaznik spalania sredniego (jesli auto jest w niego wyposazone)
27.Sygnal predkosci auta z impulsatora umieszczonego w skrzyni biegow - wejscie (brak jesli jest linka)
28.pusty


i rozpiska, który pin któremu odpowiada (z lewej wtyczka z bolcem na środku, z prawej z bolcem z boku), na lewej stronie nowy kabel, który wyciągnąłem na szrocie (oprócz dwóch niebieskich miał bodajże szarą wtyczkę 1 pin i czarne gniazdo 1 pin), na prawej stronie, to, co miałem w aucie:
Obrazek
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

[1L 2.0 16V] Schemat elektryczny licznika

Post autor: ProFFessor »

Sorry ze odkopie , Macie taki pin out do 1 M ? Zalezy mi na czujniku predkosci.
Dzieki :P
ODPOWIEDZ