[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
ap05

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: ap05 »

montując dodatkowe zabezpieczenia w swoim aucie zdecydowałem się na pozostawienie alarmu fabrycznego. Po jakimś czasie zaczął się on dziwnie zachowywac, a mianowicie samoczynnie uruchamia się syrena alarmowa tego starego alarmu. Co o tym sądzicie, czy przyczyną może byc przymarznięcie jakiegoś czujnika. W jaki sposób można najszybciej i najłatwiej odłączyc fabryczny autoalarm.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2011, 20:51 przez ap05, łącznie zmieniany 3 razy.
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: DENEBO »

Sądzę aby fabryczne zabezpieczenie wyłączyć, bez VAGa i inteligentnego mechaniora-elektryka się nie obędzie, oczywiście serwis wchodzi w rachubę pod warunkiem zasobności Twojego portfela :->
ap05

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: ap05 »

Mam takiego magika wśród znajomych, ale obawiam się, że kiepsko u niego z czasem, a w tej chwili muszę kombinowac z zamykaniem samochodu. ciekawe ile wezmą za to w ASO i czy długo to potrwa
DENEBO
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: 20 maja 2008, 15:56
Kontakt:

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: DENEBO »

ap05 pisze:Mam takiego magika wśród znajomych, ale obawiam się, że kiepsko u niego z czasem, a w tej chwili muszę kombinowac z zamykaniem samochodu. ciekawe ile wezmą za to w ASO i czy długo to potrwa


Jak znam życie, każda wizyta w serwisie trochę kosztuje - a w Twojej sytuacji na pewno ;-)
ap05

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: ap05 »

Jak do tej pory alarm milczy. Mógł się włączac bo dzień wcześniej byłem na myjce bezdodytkowej potem trochę przymroziło i gdzieś coś się popier........o. Przesuszyłem auto, ktoś też mi podpowiedział, że jak alarm wariuje trzeba zresetowac moduł komfortu (dla mnie dyskomfortu) poprzez odłączenie na klika minut akumulatora. Jak będzie się dalej wydzierał to wtedy tylko magik z VAG-iem i modlitwa.
Paweł
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2009, 15:29

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Paweł »

Koledzy, jak sprawdzić alarm? :mrgreen: nawet nie wiem, czy go mam... przy zamykaniu pilotem tylko mruga światłami i nie wydaje żadnego dźwięku....mało tego, NIGDY go jeszcze nie wydał. ???...
pk
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: tony »

może masz tylko centralny z kluczyka + immobilajzer :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Sony »

może masz tylko centralny z kluczyka + immobilajzer :)

Raczej nie może a napewno, ja mam to samo, a więc alarmu brak po prostu ;)
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: kristof »

i tu jestescie w błędzie nie jest to alarm typowy ale pipczy jak klakson w razie włamu , u mnie mozna było go wywołać nie domykając drzwi i wciskając kłódeczke na pilocie :-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Sony »

kristof pisze:i tu jestescie w błędzie nie jest to alarm typowy ale pipczy jak klakson w razie włamu , u mnie mozna było go wywołać nie domykając drzwi i wciskając kłódeczke na pilocie :-)
Ja nawet jak drzwi mam niedomknięte i kłódeczkę wcisnę to nic nie wyje... No ale znów jestem zaskoczony tym co napisałeś. Ciekawa sprawa ;)
ODPOWIEDZ