Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Wszystko o elektryce w aucie
Bartek2811

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: Bartek2811 »

Witam ponownie.

Tym razem zgłaszam sie z dziwnym problemem, otóż po wymianie paska alternatora oraz wspomagania (toledo I 1.8(90km) 96r) nastapilo u mnie pare problemow. Wstepnie zaczela sie palic kontrolka poduszek powietrznych... Po przegazowaniu zapalala sie kontrolka akumulatora(recznego) i w ogole dziwnie mocno swieci wszelakie oswietlenie auta.... A takze odrazu spalila mi sie zarowka mijania. Z go wszystkiego posostala kontrolka poduszek i mocne swiatlo. Dodam ze stare paski ledwo zipaly...

Nie mam pojecia co jest grane... I boje sie o jakiekolwiek inne straty(?)
W czym moze tkwic problem.?
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: CYRULIK »

pewnie w gazie ;-) skoro w tym dziale
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: vwir »

Poleciał regulator napięcia. Sprawdź napięcie na akumulatorze, szczególnie gdy przygazowujesz. Prawdopodobnie będzie ponad 15V, a to już za dużo.
Bartek2811

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: Bartek2811 »

BARDZO dziekuje za przeniesienie tematu, faktycznie pomyliłem dział :) Ale regulator napiecia odpowiadal by tez za kontrolke poduszek.? Dzisiaj odpalilem od rana i znowu zapalila sie tez kontrolka akumulatora... I odrazu jesli mogl bys mi mniej wiecej opisac połozenie tego regulatora bo z tym stycznosci jeszcze nie mialem :)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: vwir »

Sprawdź najpierw napięcie. Regulator jest w tylnej części alternatora. Generalnie jeśli daje za wysokie napięcie to cokolwiek mogło się uszkodzić. Łącznie ze sterownikiem poduszek.
Bartek2811

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: Bartek2811 »

No pieknie.... Auto juz nie chce w ogole odpalic.... Rozrusznik przestal krecic. Nie rozumiem co jest grane, przeciez akumulator naladowany (szyba el. Sie normalnie otwiera),teraz nie sprawdze napiecia jak jest zgaszony.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: vwir »

Teraz też sprawdź. Zobacz, czy faktycznie akumulator ma 12V. Jeśli ma zwarcie to napięcie spadłoby do 10V. Dla szyb to wystarczy, dla rozrusznika już nie.
Bartek2811

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: Bartek2811 »

Dzisiaj odpalilem go z kabli, pojechalem 12km domu i z przyzwyczajenia zgasilem, ale po otwarciu maski zdziwilo mniebna wstepie to ze aku syczal i saczylabsie z niego woda (zagotowala sie.?). Po sprawdzeniu napiecia okazuje sie..... Ze napiecie wynosi lekko ponizej 11V. Przeladowywuje sie.? A wiec to bedzie ten regulator.? Jesli tak do od czego mogl sie uszkodzic.? I czy aku po takim zachowaniu jeszcze troche pojezdzi.?

Oczywiscie auto zxpowrotem nie odpala, aczkolwiek cos tam slychac lekki podryg (w przeciwienstwie do wczorajszego zachowania)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: vwir »

Poniżej 11V zaraz po zgaszeniu silnika? Sprawdź po jakimś czasie od jazdy (na przykład teraz), pewnie spadnie w okolice 10V. Wygląda na to, że akku zwarty, do wymiany. Teraz jeszcze tylko sprawdź napięcie w trakcie pracy silnika, najlepiej na trochę wyższych obrotach (przynajmniej ze 3tys obrotów). Zrób to zanim wymienisz akku, żeby kolejnego nie uwalić.
Bartek2811

[1L] Po wymianie paska świeci kontrolka poduszek

Post autor: Bartek2811 »

No wllasnie sprawdzilem. Nie zadowalajacy wynik... 6.3V

[ Dodano: 2014-04-09, 16:05 ]
No wllasnie sprawdzilem. Nie zadowalajacy wynik... 6.3V
A odpalic mi ciezko bedzie... stoi na podworku ;/ Drogi jest ten regulator...? Bo mam w okolicy bardzo dobrego dawce :)
ODPOWIEDZ