[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
kamil__200
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2015, 17:26
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V APG
Skąd?: Jasło

BEZPIECZNIKI - PRZEKAŹNIKI TOLEDO II 1999=>

Post autor: kamil__200 »

Czy ktoś wie jaki amperaż 110 czy 150 ma mieć bezpiecznik od alternatora w skrzynce na akumulatorze w Toledo II 1.8 20V? Bo spalił mi się ten bezpiecznik mechanik tymczasowo spiął wszystko bez bezpiecznika i oczywiście nie popatrzył jaki był stary bezpiecznik a na obudowie nigdzie opisu nie ma: D
karolek0188
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2014, 22:42
Auto: seat Toledo 1m
Model: 1.9 to asv
Skąd?: łomża

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: karolek0188 »

W Toledo2 1.9tdi 2001 r gdzie jest pprzekaźnik świec zarowych
na akumulatorze mam 3 zielone 30a bezpieczniki a za akumulatorem prawie przy podsxybiu Skrzynecka i 2przekazniki
mam zdjęciaaale pisze z tel i nie mam jak wrzucić
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: Sony »

karolek0188, przekaźnik świec żarowych masz pod kierownicą po lewej stronie. Musisz ściągnąć plastik, żeby mieć tam swobodny dostęp. Zajrzyj do pierwszego postu w temacie. Masz tam wsio rozpisane elegancko. Uzupełniłem zdjęcie do opisu, więc będziesz miał łatwiej.
beny007
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 13 lut 2014, 17:39
Auto: Seat Toledo 1M 2000
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siemiatycze

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: beny007 »

Ostatnio w moim toledo zauważyłem że po 10 minutach jazdy, strasznie grzeją mi się dwa przewody razem z bezpiecznikami. Znajdują się one w tej puszce czarnej na akumulatorze FL1 - alternator - 110A FL2 - wnetrze - 110A. Jak się nagrzeje ten bezpiecznik FL2 to gasnie mi prąd w całym samochodzie i auto gaśnie(po długiej jeździe ok 2 godziny). Gdzie idzie ten przewód FL2 bo nie mogę go namierzyć ? Oraz mam pytanie odnośnie bezpiecznika FL5 ponieważ mam tam wolne miejsce bez doprowadzonego przewodu mimo że mam silnik AHF a przecież ta pozycja jest od świec żarowych? Proszę was o rozjaśnienie mi tej ciekawostki, zanim oddam auto do elektryka.
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: klynna »

Panowie, czy w małej czarnej puszcze pod maską, to są przekaźniki ?
Jest ona zlokalizowana za akumulatorem, nad zbiornikiem płynu hamulcowego.

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć czy to są przekaźniki ? (mam tam wpięte dwie duże kości), oraz poproszę o jakieś informacje za co są odpowiedzialne lub jak mogę to wygooglać ? Wpis z pierwszej strony (oprócz rozpiski małych bezpiecznikiów) nic mi więcej nie mówi
PanBulwa
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:12
Auto: 1m
Model: TDI ASV
Skąd?: warszawa

Re: [1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: PanBulwa »

Te 2 "kostki" to przekazniki od świec zarowych podgrzewajacych płyn chłodniczy. Jeden odpowiada za obieg "duzy" drugi za "mały" czyli grzeją 2 lub 1 świeca (albo wszystkie 3)
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: Alicante »

Czy jest bezpiecznik tylko od tylnich świateł?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: Sony »

Zależy, które tylne światła masz na myśli. Na pierwszej stronie tematu masz rozpiskę z bezpiecznikami, więc sobie obczaj.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: brtk »

Bezpiecznik w skrzynce na akumulatorze, przepala mi się ciagle ten od wentylatorów, taśmowy, jak już kupiłem samochód, to miał 40A założony, w rozpisce jest, że 30A, coś się stanie jak dam 50A? Za cholere nie wiem co powoduje zwarcie, ze przepala się ten bezpiecznik, bo mogę pojeździć tydzień i się przepala, a mogę i miesiąc i nic się z nim nie stanie i nagle jak zobacze w skrzynce, to jest spalony.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: irocket »

Zamontuj nawet 80A, ale nie zdziw się, jak Ci się potem samochód zapali. Lepiej poszukaj co powoduje zwarcie, sprawdź sterownik wentylatorów itp.
ODPOWIEDZ