Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

Przypalona puszka bezpieczników na akumulatorze

Post autor: eR »

Witam !
Problem zaczął się od tego, iż po uruchomieniu silnika kontrolka akumulatora na desce nie zgasła. Od razu podejżenie padło na alternator. Ale zanim zabrałem się do jego sprawdzenia zdjąłem pokrywę akumulatora i otworzyłem puszkę z bezpiecznikami. Co zobaczyłem na foto poniżej:

Obrazek

Obrazek

Jak widać puszka przypalona a raczej wytopiona w miejscu złącza oznaczonego nr 5, przy którym wchodzi czerwony kabel od akumulatora. Jest to "niespodzianka" po poprzednim właścicielu, który najprawdopodobniej nie zadbał o to aby śrubki - zaciski bezpieczników były dobrze przykręcone.
W związku z moim problemem mam następujące pytania:
1. Czy wypalone w puszcze złącze nr 5 jest tym które odpowiada za ładowanie? U mnie przypięty jest do niego czarny gruby kabel.
2. Jakiej wartości bezpiecznik listkowy (lub taśmowy jak zwał tak zwał) powinien być wpięty w to miejsce? U mnie był 50 A :shock: przy alternatorze 90A . Z przyklejonego przez DENEBO tematu o bezpiecznikach wnioskuję, ze powinno być 100 lub 150A. Tyle, że DENEBO w swoim poście opisał zaciski bezpieczników w odwrotnej kolejności. Bo wg niego pod nr 5 powinien być bezpiecznik świec żarowych.

Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś zrobiłby foktkę tej puszki tak aby były widoczne wartości poszczególnych bezpieczników i oraz kable wychodzące od zacisków. Najlepiej od Diesla 110 ASV. Bardzo ułatwiłoby mi to robotę.
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: Alicante »

Prosze jeszcze raz o fotke gdzie sie znajduje w środku, skrzynka bezpieczników w 1M
CHce sprawdzic bezpiecznik od świateł cofania, wiem ze jest gdzieś w środku, ale gdzie tam pod kierownica jest ta skrzynka?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: Danielek. »

Obrazek

Ściągasz pokrywkę i są bezpieczniki.
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: Alicante »

Dzieki Danielek.,
W parawdzie na myśli miałem Przekaźniki, ale juz mi sie wyjaśniło,
ale mam pytanie, jeśli przekaźnik odpowiada za:
R11 - Immobilizer, światła cofania
Immobilizer mi działą, bo auto odpala, to na chłopski rozum, nie ma opcji zeby światła cofania nie działały z winy przekaźnika?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: Danielek. »

Spr mase przy światłach,żarówkę czy nie jest przypadkiem na 24V lub czujnik który jest wkręcany w obudowe skrzyni biegów http://allegro.pl/czujnik-swiatel-cofan ... 54510.html
suhhar

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: suhhar »

Panowie ja mam inny problem strasznie nietypowy. Nie żebym był jakim laikiem samochodowym ale... problem jest z radiem, niedawno podpinalem nieseryjne nie bylo pradu zasilania nakombinowalem sie i okazalo sie ze był spalony bezpiecznik. Zmontowałem wszystko i działało pieknie az nagle pewnego dnia laska gdzies tam jechala wsadziła radio i nie działa myslalem ze cos spier...i sprawdziłem i rzeczywiscie nie działało sprawdziłem bezpiecznik jest ok ale wyciągłem go wsadziłem i juz radio działa ;/ Kiedys pojechała do lekarza w jedną stronę radio działało wróciła od lekarza odpaliła auto włancza radio a to już nie działa ;/ o co chodzi z tym bezpiecznikiem ktos cos wie ??? to auto ma jakies wygaszenie zasilania czy cos ?
boby161

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: boby161 »

Miałęm podobną sytuacjie to pomogla wymiana samego bezpiecznika. poprostu moze nie łaczyc w ktorejs z blaszek co sie wsuwa.
suhhar

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: suhhar »

No moze byc bo to bezpieczniki z elecklerka pewnie made in china wiec wszystko mozliwe, jutro sprawdze innego.

[ Dodano: 2012-12-13, 18:33 ]
Kolego miałes racje bezpiecznik nie łączył skrzywiłem go troche i juz wszystko pieknie działa. Jeszcze raz wielkie dzieki !
boby161

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: boby161 »

Po to tu jestesmy :-> Pozdro
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: DzieX »

Mam pytanko - ma ktoś może lepsze zdjęcie tej skrzynki przekaźników w 1M? Szczególnie zależy mi na mocowaniu modułu komfort.
ODPOWIEDZ