[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Andrzejxxx

Przekaźnik w Toledo

Post autor: Andrzejxxx »

Witam
mam mały problem wyjąłem przekaźnik 110 z samochodu i nie wiem gdzie go teraz włożyć :( pasuje w dwa miejsca w gniazdo 9 i 10 gdzie nie włożę to samochód i tak działa Toledo 1.9 TDI 97 rok jeśli ktoś się orientuje gdzie go wsadzić to proszę o info
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: _carlos- »

DENEBO pisze:Możemy jeszcze coś dodać , jeśli informacja jest nie pełna :-P


Jakiej wartości ma być bezpiecznik A od elektrycznie regulowanych przednich foteli?
bartoszklos1

zalane bezpieczniki

Post autor: bartoszklos1 »

witam
otóż dziś po deszczu gdy wsiadłem i ruszyłem tolkiem woda zaczeła lać się prawie ciurkiem w lewym dolnym rogu deski. więc ściągłem sobie pokrywe (tą półke) bezpieczników i zauważyłem ze są mokre i zalane wraz z przekaźnikami. i teraz pytanie: czy to może być przyczyną że samochód nie równo pracował, poszarpywał autem podczas jazdy, raz też prawie złapał mi rozrusznik i nie chciał się przekręcić (silnik gorący) ale po 2 sekundach się przekręcił i zaraz zapalił.
i prośba 2 - troche nie z tematem mianowicie chodzi o to jak sobie radzić z tym wyciekiem?? nie umie znaleść takiego tematu-chyba zle wpisuje w szukajce - jakbyscie mogli wkleic jakis temat podobny do mojego?
666wojtas

problem z przekaźnikami

Post autor: 666wojtas »

siemanko,mam problem z nawiewem i doradzili mi żebym sprawdził przekaźnik od nawiewu i też nie pali mi sie kontrolka przy zapalonych światłach drogowych.Czy orientujecie sie które to przekaźniki i ew. jakich nie ma.
Mam 1.8 z 1995r. 1l abs/adz 66kw/90km i mam dużo wolnych miejsc w miejscach dla przekaźników.Bezpieczniki są opisane to z nimi problemu żadnego nie ma ale przekaźników nie chcę ruszać dopóki dopóty nie wiem o co Chodzi.
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

identyfikacja bezpiecznika

Post autor: turo204 »

Witam

Na zdjęciu znajdują się bezpieczniki z mojego toledo II 1,9 TDI 110 KM.
Rozładowuję się mój akumulator dość szybko a idzie zima.....
Byłem u elektryka i pobór mocy wynosi 0,45 A.
Po odpaleniu alternator ładuje wszytko ok. Po zgaszeniu silnika pobiera.
Gdy wyjmę ten bezpiecznik spada pobór na 0,01A i gdy włożę z powrotem dalej jest 0,01A.
po przekręceniu stacyjki w pozycji gdy podgrzewają się świece wiadomo wartość rośnie i po wyłączeniu i wyjęciu kluczyka wartość przez chwilę wynosi 0,5A i po chwili spada 0,45A i się utrzymuje.

Co może powodować te podtrzymanie? zdemontowałem górne oświetlenie nad przednią szybą i dalej to samo. Gdzie szukać?

I drugie pytanie czy słaby akumulator (12,5V) może powodować dłuższy rozruch po przestanej nocy auta?


Zdjęcie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a8 ... 01652.html
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: szymekgd »

turo204 pisze:
Na zdjęciu znajdują się bezpieczniki z mojego toledo II 1,9 TDI 110 KM.


viewtopic.php?t=83 i http://www.google.pl/imgres?q=rozpiska+ ... tx=9&ty=27

turo204 pisze:Gdzie szukać?


Jezeli napiecie jest podawane przez przekaznik to zacznij od niego-moze sie skleja.

turo204 pisze:I drugie pytanie czy słaby akumulator (12,5V) może powodować dłuższy rozruch po przestanej nocy auta?


Zacznij szukac nowego.
Michal
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: turo204 »

Czyli z rozpiski wynika że to numer 14 odpowiada za: Oświetlenie wnetrza pojazdu, centralny zamek, elektrycznie podnoszone szyby 10A, Lampka wewnetrzna 5A

To mi nasuwa kolejne spostrzeżenie. Od kupna mam duży problem z centralnym zamkiem objawiające się tym że jak otwierałem drzwi wkładając i przekręcając kluczyk w drzwiach dość często otwierały się tylko od od kierowcy czyli te w których jest kluczyk.
w tej chwili mam odłączony całkowicie zamek od kierowcy. Co sprawdzić w takim razie? Jakiś przekaźnik? Moduł komfortu?

Akumulator jest nowy. Po prostu mam za duży ubytek prądu i nie daje rady doładowywać. Świece i akumulator ze stycznia 2012r
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: szymekgd »

turo204 pisze:że to numer 14


W kabinie, w szeregu z nim jest bezpiecznik S176 w komorze silnika.

B
turo204 pisze:Od kupna mam duży problem z centralnym zamkiem objawiające się tym że jak otwierałem drzwi wkładając i przekręcając kluczyk w drzwiach dość często otwierały się tylko od od kierowcy czyli te w których jest kluczyk.


Niekoniecznie problem jest powiazany, moze byc to uszkodzony zamek, padniety mikrostyk lub zimny lut.

Nie pala Ci sie zadne swiatla, wyglada to na zarowke 5W? Jezeli potrzebujesz schemat to moge pomoc :-D
Michal
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: turo204 »

to samo elektryk mówił. W kabinie w dachu nic nie świeci, bagażnik także nie, i w drzwiach także pusto...

Mówił że może jeszcze jakiś przekaźnik trzymać napięcie ale co i gdzie to nie wiem i liczę na pomoc


Przed chwilą jak wracałem z pracy zobaczyłem jeszcze coś. Mianowicie jak wyjmę ten bezpiecznik to szyby elektryczne nie działają i centralny zamek.....
Od środka przyciskiem działał :shock:
na postoju jak wyjąłem bezpiecznik od środka centrany działa z bagażnika nie działa kluczykiem i od strony pasażera kluczykiem działa. jak otworzę i zamknę z kluczyka to już nie działa od kierowcy z guzika. Hmmmm dziwne to jak dla mnie...
K@mil
Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 29 lip 2011, 19:11
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Toruń

[1M] Bezpieczniki i przekaźniki

Post autor: K@mil »

Pedritos pisze:
Tak wyglądały moje przekaźniki w silniku 1,9 TDI ASV 110 kucy - wersja: klima manual, elektryka dla 4 szyb, lusterka elektrycznie regulowane i składane, reflektory z elektryczną regulacją wysokości, halogeny - przód, przeciwmgielne - tył, 4 poduchy


[url=http://images48.fotosik.pl/21/8add4def316fefc6.jpg]Obrazek[/URL]


Maly opis:

Przekaźnik nr. 53 - przekaźnik zwierno rozwierny np. do świateł przeciwmgielnych, do klaksonu, itp
Przekaźnik nr. 103 -przekaźnik świec żarowych TDI
Przekaźnik nr. 100 - przekaźnik styku roboczego
Przekaźnik nr. 109 - przekaźnik zasilający sterownik silnika
Przekaźnik nr. 377 - przekaźnik czasowy wycieraczek

(w razie błędów prosze o poprawe)
ODPOWIEDZ