[1M] Przygasanie źródeł prądu

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: vwir »

Gdyby padł regulator, to by miał złe napięcie ładowania. Sprawdź napięcie na żarówkach świateł (tych, które przygasają). Zmierz ze zgaszonym i z zapalonym stopem.
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: futrosky »

Witam. Ja mam problem podobny do kolegów z tym że gdy włączam kierunkowskaz ( obojętnie który ) przygasają przednie światłą, deska, wyłącza się radio i po sekundzie już wszystko działa. Wyłączenie oświetlenia trwa może 1 sekundę tylko w tym momencie gdy załączę kierunkowskaz, ewentualnie zauważyłem że też się dzieje to przy awaryjnych światłach. Światłą przygasają tylko raz, potem kierunkowskaz gdy jest włączony nic się nie dzieje. Nie zawsze się tak robi, może na 5 razy, raz przygaśnie wszystko. Dodam też że ostatnio na trasie w deszcz gdy ruszałem to załączyła mi się kontrola trakcji, oczywiście gdy pojawiła się kontrolka TCS na desce tak samo wszystko przygasło na sekundę, kontrola nie zareagowała bo nie mogłem się zberać, koła cały czas się kręciły tak jak by był wyłączony TCS, potem wróciło wszystko do normy. Jakieś pomysły ? Spięcie ? Zwarcie gdzieś ?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: DzieX »

Dokładnie. Wygląda to na jakieś zwarcie. Problem jest taki, że nie pojawia się za każdym razem więc ciężko coś poradzić.. Chyba musisz sprawdzić wiązkę a szczególnie narażone na kontakt z wilgocią fragmenty. Zacząłbym od skrzynki bezpieczników na aku (oczyścić i popsikać wazeliną po skręceniu).
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Re: [1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: kornat »

DzieX pisze: Chyba musisz sprawdzić wiązkę a szczególnie narażone na kontakt z wilgocią fragmenty.

oraz miejsca na łączeniu blach, przejścia przez blachę itp.
Awatar użytkownika
futrosky
Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: 08 lip 2013, 19:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Dąbrowa Górnicza

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: futrosky »

no to jednym zdaniem studnia bez dna. Szukaj a znajdziesz. Przyczyna może być wszędzie. Dodam jeszcze że gdy miałem sprzęt grający ( wzmacniacz i skrzynie ) na postoju w środku samochodu była choinka od podświetlania kabiny tak migały, gdy auto stało na postoju i zapalone było to migał też panel climatronic oraz zdarzało się że światła mijania przygasały jak grało głośno, gdy cicho to nic się nie działo.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3128
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: DzieX »

Jednym zdaniem tak.
ODPOWIEDZ