[1M] Przygasanie źródeł prądu

Wszystko o elektryce w aucie
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: musiek25 »

Jest problem mianowicie kiedy np. naciskam hamulec, włączam wycieraczki, domykam szyby, włączam awaryjne, następuje migotanie deski rozdzielczej oraz widoczne jest delikatne migotanie reflektorów przednich. Awaria zaczyna postępować ,gdyż przy domykaniu szyb na chwilkę wyłącza się radio a nieraz przy wyłączaniu zapłonu. Czy macie jakieś sugestie co do tych objawów?
Awatar użytkownika
ProFFessor
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 17 sty 2012, 15:49

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: ProFFessor »

Moze alternator ? W starych samochodach tak kiedys bylo.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: remiq »

Słaby alternator, padnięty regulator napięcia, słaby akumulator, zaśniedziałe złącza przewodów od alternatora, uszkodzony przewód masowy od akumulatora do budy. Może być wiele powodów.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: musiek25 »

Alternator raczej nie, gdyż przy wyłączonym silniku przy domykaniu szyb radio na chwilkę przygasa raczej może przewód masowy? No nic muszę chyba wybrać się do elektryka.
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: remiq »

obejrzyj klemy, miejsca połączenia masy z budą, itp. Nie jedź do elektryka, spróbuj zdiagnozować sam.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: Danielek. »

musiek25, Na dobry poczatek zmierz napiecie ladowania,nastepnie wszystkie polaczenia masowe oraz bezpieczniki na akumulatorze czesto sniedzieja.
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: musiek25 »

Zrobiłem tak jak pisaliście, zająłem się przewodem masowym, który idzie od alternatora do aku. Przeczyściłem małą płytkę metalową(to chyba bezpiecznik płytkowy), nakrętkę. Czyszczenie pomogło. Niestety przewód masowy widać , że śniedzieje. Był wymieniony pół roku temu kiedy mi padł oryginalny. Niestety jest teraz zamontowany jakiś na sztukę o wiele cieńszy. Teraz pytanie- chciałbym wymienić ten przewód na oryginalny, czy może znacie jakieś namiary na strony internetowe gdzie mógłbym kupić taki przewód, ewentualnie nr. katalogowy tej części?
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

Podobne objawy ale przygasa wszystko lecz nadal dziala

Post autor: ziiksd »

Hej
U mnie przygasa tylko podświetlenie (zegarów, radia, climatronic ) ale wszystko nadal działa bez przerwy. Znalazłem powód tego a mianowicie dzieje się to jak wybiorę pierwszy i drugi bieg . Jak docisnę gałkę maksymalnie do przodu podczas wybierania owych biegów to miga podświetlenie jak delikatnie cofnę gałkę wszystko działa jak należy i tak za każdym razem jak wybieram te biegi . Czujnik cofania odłączałem nic to nie pomogło - pomyslełem ze pada on bo dzieje sie to przy wybieraniu tylko biegów podobnie jak wsteczny w tym samym kierunku. Pod maską nie widziałem żadnych przewodów które masują z mechanizmem zmiany biegów .

Macie pomysły co może się dziać ?
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: Radziu »

u mnie przygasa podswietlanie zegarow i wskaznikow, gdy chce zamknac szyby gdy sa juz zamkniete. gdy sa otwarte i zamykam jest okey...
Awatar użytkownika
ziiksd
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 19 sie 2012, 10:03
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Ostrołęka

[1M] Przygasanie źródeł prądu

Post autor: ziiksd »

Szukam i znaleźć nie mogę co to może być . Odkryłem jak mam wrzuconą jedynkę i dociskam na maxa przekładnią i przygasa mi podświetlenie to słychać wtedy jakiś dźwięk chyba coś masuje jakieś spięcie ale nie mogę zlokalizować gdzie . Po oględzinach zobaczyłem w komorze silnika za nim wychodzi wydech i nad nim jest osłona chyba aluminiowa a miedzy nią a budą samochodu wchodzi przewód (od jakiegoś czujnika przed połączeniem rury wydechowej z silnikiem może lambda nie znam się ) może izolacja się stopiła i masuje więc przypuszczam ze jak zmieniam biegi to podczas ruchy mechanizmu jakoś porusza ta osłonę i przewody się stykają .Teoria jak z filmu tylko mnie dziwi to ze żadne bezpieczniki nie palą się (wszystkie mają taki opór jaki powinny mieć ) .
ODPOWIEDZ