Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
piotr84
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2016, 16:58
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Warszawa

[1M] Centralny z kluczyka kaput - piotr84

Post autor: piotr84 »

Cześć,
nie otwieram nowego tylko się podłączę.
Mam podobny problem, jak autor całego wątku.

W ostatni piątek padło mi otwieranie drzwi z pilota centralnego umieszczonego w kluczyku. Kontrolka przy wciśnięciu przycisków migała. Oczywiście pojechałem i kupiłem dwie nowe baterie. Niestety po wymianie, ani kontrolka nie mignie, ani drzwi się nie otwierają. Jakieś sugestie, pomysły? Baterie włożyłem dobrze, plusy do góry.

Dodatkowo zauważyłem, jak twórca wątku, że drzwi od strony kierowcy muszę otwierać przez siłę i otwierają się tylko drzwi kierowcy.
Zamka od drzwi pasażera i od klapy bagażnika nawet nie mogę przekręcić.

Piotr
krysza82@o2.pl
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:13
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1,6 16v BCB
Skąd?: Będzin

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: krysza82@o2.pl »

Witam.
Podłącze się pod temat. Swojego tolka kupiłem jakieś dwa miesiące temu. Problem polega na tym iż nie działał mi pilot od centrali, dioda nie migała po naciśnięciu przycisku, wiec wymieniłem baterię na nową. I teraz dopiero pojawiły się czary, po wsadzeniu nowej beterji pilot i tak nie działa (brak reakcji na przycisk). Ale po dłurzszej chwili dioda zapala się i swieci ciągle lub po ponownym wsadzeniu baterji dioda miga. Doda że w obu objawach nic nie daje naciśnięcie przycisków na pilocie.
Macie jakiś pomysły co morze być nie tak.
Z góry dziekuje.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: Sony »

Morze to jest głębokie i szerokie, a co do pilota to trzeba go rozebrać i zobaczyć w jakim jest stanie. Obejrzeć dokładnie rezonator, zimne luty itd.
krysza82@o2.pl
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:13
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1,6 16v BCB
Skąd?: Będzin

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: krysza82@o2.pl »

Przyglądałem się całej płytce i nic dziwnego nie zobaczyłem na niej.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: Sony »

Miernikiem obadałeś ścieżki ? Żadnych dziwnych nalotów, pęknięć, rys itp. nie dostrzegłeś ? Najlepiej zapodaj zdjęcie.
krysza82@o2.pl
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:13
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1,6 16v BCB
Skąd?: Będzin

[1M] Centralny z kluczyka kaput

Post autor: krysza82@o2.pl »

Pilot został naprawiony. U znajomego udało mi się poprawić luty na płycie pilota, pozytyw tej akcji taki że pilot ożył, lecz nadal nie otwierał auta. Próba zakodowania do poprzez użycie drugiego klucza nie pomogło. Znajomy dał mi namiar na gościa który bawi się w naprawę pilotów. Facet popatrzył pooglądał pilot, płytkę, i stwierdził iż z tego nic nie będzie. Wygrzebał z swojej skarbonki inną płytkę pilota do seata. Zakodował za pomocą WAGA. I tak działa teraz :-) .
Dodam foto dla porównania. Pilot po lewej miałem przy zakupie auta (trzy miesiące temu) pilot po prawej jest odpowiedni.
Obrazek
Dodam iż pilot po lewej jest do toledo produkowanego do roku 99.
ODPOWIEDZ