[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: Centek15 »

Witam.
Na wstępie napiszę, że przejrzałem wszystkie tematy związane ze sterownikiem zamka w tolku 1L, żaden nie odpowiada na moje problemy, żaden temat nie pasuje do mojego modelu sterwonika uniwersalnego.
AUKCJA: http://allegro.pl/uniwersalny-sterownik ... 13693.html
Moje auto: toledo 1L z 92r, centralny zamek pneumatyczny na pompkę w bagażniku, jest moduł komfortu i domykanie szyb z kluczyka.
Zakupiłem sterownik uniwersalny na allegro o nazwie CARPROTECT BX20 z kluczykiem scyzoryk. Prosiłem tych dekli, żeby mi dali dokładny schemat do toledo 1L lub pomogli z instalacją jeżele go nie posiadają. Schematu nie dostałem takiego jak chciałem, kontaktu z nimi brak, w opakowaniu brakuje diody led z oprawką. Kij z tym.
Muszę prosić Was o pomoc jak to zainstalować, bo ze schematu i tego co wyczytałem na Waszym forum + google to wiem tylko jak kierunkowskazy podłączyć  8)
Dołączam schemat jaki dostałem (kolory kabli na wtyczce do sterownika pasują ale instrukcja obsługi jest chyba od innego kluczyka bo nie ma takiego przycisku jak na PKT 4 w instrukcji obsługi). Zworki już ustawiłem na sterowanie pneumatyczne (3.5s)
Obrazek
Najbardziej zależy mi na tym, abyście doradzili mi co podpiąć do czego aby przy zamykaniu było domykanie szyb na pilota (mam na kluczyk aktualnie, słyszałem że u nas jest sterowanie plusem a na tym sterowniku minusem więc co zrobić, aby się domykały szyby) i JAK SIĘ DA to aby przy zamykaniu włączał się też klakson (że niby mam alarm  :P ale z tym to na koniec )

Bardzo proszę o pomoc, bo już mi tydzień ten sterownik leży.

Pytanie na marginesie: czy w tym aucie jest OTWIERANIE szyb z kluczyka? Bo u mnie jest tylko zamykanie i nie wiem czy coś jest zepsute, czy tego po prostu nie ma.
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: vwir »

Robiłem coś takiego w golfie 3, też z pneumatycznym zamkiem. Generalnie z tego co widzę to interesuje Cię schemat F3, bo te zamki są sterowane plusem. Problem tylko w tym żebyś gdzieś wygooglał, które kolory kabli odpowiadają za zamykanie i otwieranie. Generalnie z tego co pamiętam to były to kable idące z lewych przednich drzwi do wnętrza auta, ale pewien nie jestem. Tutaj powinna pomóc elektroda.pl. Sama centralka ma plus na czerwonym kablu i minus na czarnym, więc tutaj żadnej filozofii nie ma.

Edit: z elektrody: zamykanie czerwono-zielony,otwieranie czerwono-niebieski
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: Centek15 »

No dobra, to zamki i kierunki mam rozwiązane, będę grzebać. A co z domykaniem szyb, skoro ten sterownik jest na sterowanie masą a my mamy w tolkach sterowanie plusem?
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: vwir »

Gdy podasz conajmniej 30 sekundowy sygnał zamykania na zamek to domkną się szyby. Da się to włączyć w tym sterownku?
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: Centek15 »

Nie da się tego "włączyć". Jest od tego kabelek, który się podłącza w odpowiednie miejsce (kabel domykający szyby po przytrzymaniu kluczyka) i po wciśnięciu przyciska zamykania, podaje 30-sto sekundowy sygnał na domknięcie szyb. Na pewno można go podpiąć pod kabel czerwono-żółty w klamce drzwi (gdy styknie się go z plusem to domyka mi szyby), tylko że jest to kabel właśnie "plusowy" a ten sterownik posiada sterowanie minusem. Jak zmienić biegunowość?

[ Dodano: 2012-11-10, 20:07 ]
PS: u mnie problem też jest taki, że nie mam pojęcia który kabelek jest od sterowania domykaniem szyb i jak zmienić sterowanie minusem na sterowanie plusem. Słyszałem że jakieś przekaźniki trzeba użyć?
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: szymekgd »

Biegunowosc zmienisz na dodatkowym przekazniku: wysterujesz go "kabelkiem", a na wejscie podajesz minus wyjscie idzie na domykanie, ale czy jest to potrzebne? Plusem sterujemy w pneumatyku centralny zamek, ale niekoniecznie szyby...

[ Dodano: 2012-11-10, 20:11 ]
Kumpel podlacza kabelek od domykania w module pod tylnym siedzeniem.
Michal
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: Centek15 »

Tylko tak:
po 1 nie wiem który kabel w sterowniku odpowiada za 30sto sekundowy sygnał domykania szyb.
po 2 na aukcji i w instrukcji pisze, że domykaniem szyb steruje masa a u nas w tolkach domykaniem steruje plus a nie minus.

szymekgd, mówisz, że kumpel podłącza sterowanie szybami ze sterownika prosto pod czerwono-żółty kabel w module (bo ten kolor za to odpowiada)?? Ma ten sam sterownik zamka co ja czy jakiś inny?

[ Dodano: 2012-11-10, 21:05 ]
http://img16.imageshack.us/img16/1846/domykanie2.jpg
Czy w ten sposób zmienię biegunowość, aby było sterowanie plusem a nie minusem?
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: szymekgd »

W poniedzialek sie podpytam kumpla.

Centek15 pisze:Czy w ten sposób zmienię biegunowość, aby było sterowanie plusem a nie minusem?


Sa rozne przekazniki, sterowanie czyli "minus" z centralki i plus dajesz na cewke sterujaca, a plus (taki jak poprzedni) i wyjscie na modul dajesz na styki zwierne przekaznika lub kontraktonu (??) - maly prad.
Michal
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: Centek15 »

Czyli jak dobrze rozumiem to taki przekaźnik jak na załączniku mi wystarczy. Podpytaj kumpla, bardo mi się to przyda, bo jeżeli on ma tolka 1L i podpinał się prosto pod moduł to ja też tak zrobię :)
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Sterownik zamka CARPROTECT BX20. Jak podłączyć ?

Post autor: szymekgd »

Centek15 pisze:Czyli jak dobrze rozumiem to taki przekaźnik jak na załączniku mi wystarczy


Pomijajac kolory kabli i nr stykow w przekazniku tak. Przekaznik kup np taki http://allegro.pl/przekaznik-hf3fd-012- ... 64703.html

Jak dla mnie masz min dwie mozliwosci podpiecia: sygnal z zamkow drzwi przednich i modul pod siedzeniem, na forum jest (pewnie widziales) schemat szyb 1L i podlaczenia domykania przez przekaznik z zewn. alarmu.

Rozbierales kupiona centralke? Jezeli okaze sie, ze faktycznie potrzebne jest sterownie plusem to moze prosciej bedzie zrobic to w niej- pewnie tez jest przekaznik i wystarczy na wejsciu podac plus zamiast minusa?
Michal
ODPOWIEDZ