Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Wszystko o elektryce w aucie
zaqsha
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2011, 22:21
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Łódź

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: zaqsha »

Witam,
mam problem z prędkościomierzem; byłam dziś w serwisie wymienili bezpiecznik nr20 i po przejechaniu 3-4km prędkosciomierz znów nie działa, ponieważ przepala się bezpiecznik; czy może macie jakąś radę na ten problem?

REGULAMIN się kłania.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 00:24 przez zaqsha, łącznie zmieniany 1 raz.
piotr33bydg
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:10

Licznik

Post autor: piotr33bydg »

Koledzy może ktoś coś poradzić-ostatnio w swoim Tolku 1L wymieniałem żarówki podświetlenia zegarów i po złożeniu okazało się że nie obracają się cyfry licznika kilometrów ani te u góry ani na dole a prędkościomierz działa,możecie powiedzieć co mogłem spindolić :029:
Awatar użytkownika
kuryl87
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2009, 10:55
Auto: Toledo 1L
Model: 1.9 tdi 90 km
Skąd?: Krapkowice/Otmęt

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: kuryl87 »

Witam mi wczoraj też ni z gruszki ni z pietruszki przestał działać prędkościomierz. Jechał normalnie patrze 60km/h patrze za jakiś czas a tu wskazówka na 0. Kilometry też się nie nabiją ani na zegarze ani na komputerze. Toledo 1.9 tdi 1995r. Ktoś ma jakieś pomysły albo miał podobny problem??
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: szymekgd »

Sprawdź impulsator - taki kabelek ;) w izolacji wychodzący ze skrzyni i wchodzący do licznika, prawdopodobnie wyskoczył gdzieś z gniazda.
Michal
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: marc27 »

Ja miałem taki problem w 1M. Okazało się, że padł bezpiecznik. Dodatkowo nie działały światła wstecznego.
Marek
Awatar użytkownika
kuryl87
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2009, 10:55
Auto: Toledo 1L
Model: 1.9 tdi 90 km
Skąd?: Krapkowice/Otmęt

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: kuryl87 »

Okazało się że pękła linka. Dzięki za pomoc
Mat123321
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2016, 18:47
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Konin

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: Mat123321 »

Witam mam problem z prędkościomierzem.. Nie chodzi on płynnie tylko następuje skok co około pół sekundy. Gdy przekrocze np 100km/h i zaczne zwalniać on zatrzymuje sie na 100km/h lub czasami powoli opada... Czesto mam tak (po szybszej jeżdzie) że gdy stoje w miejscu, z predkosciomierza wynika ze jestem w ruchu.. ostatnio miałem 40km/h stojąc. Gdy samochód stoi dłuższą chwile wskazówka opada do 0km/h

Grzebiąc w necie znalazłem jakies kody do climatronica że mozna w tym ekranie wyświetlić prędkosć pojazdu (kod 17c). W klimatroniku prędkość działała jak należy.. i teraz czego jest to wina?? Licznika?? Co nalezy w takim przypadku zrobic..

swoją drogą z czego on bierze tą prędkość ?? z abs'u??
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: irocket »

Na skrzyni jest impulsator.
Awatar użytkownika
Mefedronik
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2018, 19:39
Auto: Swat Toledo 1M
Model: 2.3 V5 AGZ
Skąd?: Lubień/Rozprza

Re: [1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: Mefedronik »

Hej... Mam takie pytanie... Czy mi się tylko wydaje czy czegoś tu brakuje? Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
maluvius
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2018, 23:52
Auto: Toledo II 1M
Model: 1,6 SR 8v AKL
Skąd?: Siedlce

[1M] Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km

Post autor: maluvius »

Cześć.
Jeżdżę już miesiąc z problemem jak w temacie. przepala mi bezpiecznik 10A w pozycji nr 7. objawy to: padnięty prędkościomierz, wariuje wskazówka stanu paliwa i nie działają światła wstecznego. Jak wymienię bezpiecznik to ten różnie, po 5 min., po godz.,ale zawsze się przepali.
Proszę tylko abyście mnie upewnili że to impulsator bo mi kilometrów nie nabija i będzie problem przy sprzedaży z tak małym przebiegiem.:P
ODPOWIEDZ