Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Sterownik wentylatorów - problem z zamiennikiem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Ehelon
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2011, 22:13

[1M] Sterownik wentylatorów - problem z zamiennikiem

Post autor: Ehelon »

Słuchajcie mam problem z climatronikiem po wizytach u speców od klimy i róznych warsztatach postawiono prawdopodobną diagnozę, żę to padniety sterownik wentylatorów nie puszcza napięcia na kompresor i klima się nie włącza ... Zadzwoniłem do serwisu Seata podałem Vin i krzykneli mi za sterownik 570 zł jeszcze nie oszalałem więc udałem sie do kumpla do sklepu z czesciami i powiedział mi, że nie ma problemu załatwi mi ten sterownik tylko muszę wydębić z serwisu Seata numer katalogowy. Po znajomościach dostałem numerek katalogowy sterownika do mojego samochodu czyli : 1J0919506K .
Jednak coś mnie tknęło i znaim złożyłem zamówienie postanowiłem wymontować stary i zobaczyć jakie tam jest oznaczenie katalogowe i okazało się, że na moim starym sterowniku jest numer 1J0919506Q Zadzwoniłem do kumpla i mówie mu jaka jest sytuacja on sprawdza w kompie i mówi słuchaj ten sterownik z końcówką K mam ale takiego z końcówką Q nie widzę .....
Może ktoś ma jakieś pojęcie o co kamanbo sam nie wiem co mam robić ? Wyszytałem na jednej aukcji na allegro, że ten z koncówką K jest wymienny z Q
Będe wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 lip 2011, 17:59 przez Ehelon, łącznie zmieniany 1 raz.
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Sterownik wentylatorów - problem z zamiennikiem

Post autor: siwy_a1 »

Może być tak, że kiedyś robili je z końcówką Q, a po kilku latach zastąpił go sterownik z końcówką K. W dzisiejszych katalogach, jakie mają w sklepach może nie być śladu po końcówce Q. Z jakąś częścią miałem już taki przypadek.
siwy_a1
Ehelon
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2011, 22:13

[1M] Sterownik wentylatorów - problem z zamiennikiem

Post autor: Ehelon »

No być może że przestali produkowac te z końcówka Q ale oprócz sterowników z końcówką K dostepne sa jeszcze sterowniki z końcówka M oraz G oraz H ....
Zastanawiam sie czy ten K bedzie prawidłowo funkcjonował ?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Sterownik wentylatorów - problem z zamiennikiem

Post autor: vwir »

To kup po prostu na allegro taki z końcówką Q i po problemie. O na przykład tutaj: http://allegro.pl/przekaznik-wentylator ... 93648.html
To nie jest część która się jakoś nagminnie psuje, więc spokojnie można założyć używkę.
Ehelon
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2011, 22:13

[1M] Sterownik wentylatorów - problem z zamiennikiem

Post autor: Ehelon »

Czy ktoś wiec co oznaczają te białe kropki po lewej i prawej stronie sterownika ??
Załączniki
20110727876.jpg
Awatar użytkownika
karolek1988
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 02 gru 2012, 19:17
Auto: -
Model: -
Skąd?: Krosno

[1M] Sterownik wentylatorów - problem z zamiennikiem

Post autor: karolek1988 »

Witam.

Panowie prawdopodobnie padł mi ten sterownik i moje pytanie brzmi czy nalezy zalozyc sterownik o takim samym oznaczeniu jak w orygniale czy może różnić się koncówka?
Było:
Seat Toledo 1.8 95r 90KM
Nissan 100NX 1.6 16V 95r 90KM
Ford Fiesta 1.1 swap 1.4 93r 75KM
Ford Fiesta 1.6 16V 95r 90KM
Seat Toledo 2.3 V5 99r 150KM
Jest:
Citroen C5 3.0 V6 02r 207KM
Daihatsu Cuore 1.0 99r 55KM
ODPOWIEDZ