[1M] Nie działają zegary

Wszystko o elektryce w aucie
kuba88w
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 10 sty 2011, 16:40
Auto: Lexus IS 200
Model: 2.0 R6
Skąd?: Ustrzyki Dln.

[1M] Nie działają zegary

Post autor: kuba88w »

olinek2, dzięki za pomoc ;-)
siewior

[1M] Nie działają zegary

Post autor: siewior »

Temat zszedł trochę na bok, więc odświeżam. Problem z opadającymi wskazówkami zegarów opanowany i przetestowany. Po naprawie działa już rok. Dokładny opis naprawy znalazłem na 'konkurencyjnej ' stronie Forum Octavia. Ponieważ Octavie I mają prawie identyczne zegary jak w naszych Tolkach/Leonach bez problemu dacie rade z naprawą. Ja dałem. Potrzebna będzie tylko cienka lutownica punktowa.

Link do dokładnego opisu: http://tnij.org/mb51
Jedyny minus to taki, że musicie tam założyć konto aby mieć wgląd w ten post i fotki.

Co do wyjęcia zegarów z deski to informacje ze zdjęciami znajdziecie bez problemu na naszym forum.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w naprawach.
Przemski

[1M] Nie działają zegary

Post autor: Przemski »

U mnie problem podobny ale tylko jedna wskazówka nie działa, mianowicie od prędkościomierza. Czy auto uruchomione czy zgaszone wskazówka cały czas w jednym miejscu wisi skierowana prawie ze prosto w dół, czasami tylko lekko drygnie w prawą strone ale to tak ok 3mm i wraca.
Czy korzystając z opisu na tej stronie http://tnij.org/mb51 można to naprawić ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Nie działają zegary

Post autor: szymekgd »

Przemski, sprawdź czy w vagu pokazuje prędkość, jak nie to sprawdź podłączenie impulsatora.
Michal
Przemski

[1M] Nie działają zegary

Post autor: Przemski »

Mechanik robił test zegarów za pomoca komputera, wszystkie wskazowki idą do końca i z powrotem. Oprócz wskazówki prędkościomierza. Chyba to będzie uszkodzenie mechaniczne, moze ktoś coś kombinował.
Awatar użytkownika
Koszi
Forumowicz
Posty: 540
Rejestracja: 25 sie 2012, 21:30

[1M] Nie działają zegary

Post autor: Koszi »

Przemski pisze:Oprócz wskazówki prędkościomierza. Chyba to będzie uszkodzenie mechaniczne, moze ktoś coś kombinował.

szymekgd pisze:Przemski, ... jak nie to sprawdź podłączenie impulsatora.
Awatar użytkownika
misiek73.70
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 16 paź 2009, 10:34
Auto: Seat Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Elbląg

[1M] Nie działają zegary

Post autor: misiek73.70 »

No i mnie dopadło to samo co było opisane w pierwszym poście. Ze względu na niezgrabne łapska zleciłem naprawę elektronikowi koszt usługi - wyjęcie zegarów z auta - naprawa-montaż 90 pln. Mam nadzieja że usterka nie powróci.
...kto nie klaszcze ten z POLICJI....
ODPOWIEDZ