Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Elektryczne szyby - problem

Wszystko o elektryce w aucie
smerek2003
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:19

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: smerek2003 »

Witam!

Mam następujący problem, w moim toledo 1l nie działają elektryczne szyby.
Na początku przestała działać przednia lewa i tylna prawa. Teraz wogóle nie działają żadne.
Nie opuszczają sie w dół lecz gdy naciskam w górę to słychać jak moduł komfortu (pod tylną kanapą) pstryka. Co może być problemem ?
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

j

Post autor: Misiek271 »

heh standard w tolkach posprawdzaj kable które wychodzą ze słupków do drzwi prawdopodobnie przegniły u mnie tez to bylo.a dokładnie to w tej osłonce gumowej :P
i daj znac jak Ci poszło
HORNET

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: HORNET »

u mnie jest podobnie ale prawa przednia kiedy chce zasunąć stoi w miejscu, a jak puszczę przycisk szyba idzie w dół. Jak przytrzymam w górę i nic sie nie dzieje, po 3 sekundach strzela bezpiecznik. :/
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, 23:34 przez HORNET, łącznie zmieniany 1 raz.
smerek2003
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:19

Re: j

Post autor: smerek2003 »

Misiek271 pisze:heh standard w tolkach posprawdzaj kable które wychodzą ze słupków do drzwi prawdopodobnie przegniły u mnie tez to bylo.a dokładnie to w tej osłonce gumowej :P
i daj znac jak Ci poszło


Hmmm. Z tym ze wszystkie naraz by przegniły... Wczoraj ściągałem drzwi od kierowcy i rozpinałem kable. Nic tam niepokojącego nie zauważylem
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: szymekgd »

HORNET pisze:u mnie jest podobnie ale prawa przednia kiedy chce zasunąć stoi w miejscu, a jak puszczę przycisk szyba idzie w dół. Jak przytrzymam w górę i nic sie nie dzieje, po 3 sekundach strzela bezpiecznik. :/


A moze mechanizm jest zablokowany i silnik nie moze pokonac oporu, bierze za duzy prad i pali bezpiecznik?

smerek2003 pisze:Hmmm. Z tym ze wszystkie naraz by przegniły... Wczoraj ściągałem drzwi od kierowcy i rozpinałem kable. Nic tam niepokojącego nie zauważylem


Posprawdzaj cala instalacje, zacznij od wtyczki modulu.
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

j

Post autor: Misiek271 »

ale mało prawdopodobne jest aby wszystkie na raz sie zablokowały a patrzyłes czy prąd dochodzi do kabli od silnika ?
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: Radar »

w moim tolku magnus 97 poszły wszystkie mechanizmy tzn linki przemieliły te plastikowe prowadnice i lipa.dwie juz wymieniłem (bardzo łatwy montaż mechanizmów)
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

j

Post autor: Misiek271 »

a mozna wiedziec jakie mniej wiecej koszta poniosłeś na te części i gdzie kupiłeś, co prawda moje szybki śmigaja elegancko ale wiadomo jak to jest z poczciwymi tolkami.
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: Radar »

kupiłem używane mechanizmy z allegro i za jeden dawałem 80 złociszy ale sa też i po 100 150 i 200.Jak pytałem się w sklepie to nowe mechanizmy podobno tylko w serwisie za 500 zł za sztukę.
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
justka1404
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 19 maja 2008, 22:36
Kontakt:

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: justka1404 »

W ubiegłym roku wymieniał mi warsztat. Kupili jakis polski i za całość z wymianą płaciłam 360zł. Jest ok.
Justka1404 W-wa
ODPOWIEDZ