Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Elektryczne szyby - problem

Wszystko o elektryce w aucie
Misiek271
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 20 kwie 2010, 22:30

jk

Post autor: Misiek271 »

to spoko mnie też czeka wymiana jednego mechanizmu bo juz silniczek przytarty i mechanizm też tylko czekac aż padnie
Awatar użytkownika
Radar
Forumowicz
Posty: 226
Rejestracja: 13 wrz 2010, 21:27
Auto: Toledo
Model: 1L
Skąd?: Międzyzdroje

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: Radar »

Nareszcie wymieniłem wszystkie cztery mechanizmy.szyby hulają aż miło i co lepsze nareszcie działa domykanie szyb z kluczyka.
cztery mechanizmy otwierania szyb ponad 200 złotych
powiew wiatru z otwartego okna podczas jazdy -Bezcenne
Był Tolek 1L AFN jest Tolek 1M AHF
Awatar użytkownika
kuryl87
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2009, 10:55
Auto: Toledo 1L
Model: 1.9 tdi 90 km
Skąd?: Krapkowice/Otmęt

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: kuryl87 »

Ja mam problem taki otóż zaczęło się w niedziele po przekręceniu zapłonu zaczęła opuszczać mi się tylna lewa szyba i nie dało rady jej zamknąć powrotem dopiero z kluczyka inne przestały działać. Potem nagle znowu zadziałały, a teraz znowu żadna nie działa :-( . Nadmienię że jeżeli włączę blokadę tylnych szyb ta po włączeniu zapłonu nie opada tylna szyba. Kiedy chce opuścić szyby słychać tylko strzelanie z tylu jakby :(. Pomóżcie może ktoś miał taki problem
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: remiq »

Sprawdź przewody, które idą ze słupka do drzwi. Może Ci się w którymś przetarła izolacja, dotyka blachy (masa na budzie) i przez to zjeżdżają.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Awatar użytkownika
kuryl87
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 16 lis 2009, 10:55
Auto: Toledo 1L
Model: 1.9 tdi 90 km
Skąd?: Krapkowice/Otmęt

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: kuryl87 »

Kurde dziś znowu działają zgłupiałem normalnie :/. Zobaczymy jak jutro
Gadom67
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2009, 15:28

Elektryczne szyby otwierają się ale nie zamykają się.

Post autor: Gadom67 »

Witam. MAm taki problem w seacie toledo 1L 1996r ,ze moge otworzyc wszystkie szyby lecz nei moge ich zamknac z zadnego miejsca w aucie, jedynie moge je zamknac z kluczyka w zamku.Myslalem ze to sterownik szyb ale on jest dobry. Ktos mial jakis podobny przypadek???
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

Elektryczne szyby - problem z "auto-otwieraniem"

Post autor: Centek15 »

Witam. Toledo to 1L 2.0l z 92r GLX z przekładanym silnikiem 2E z 96r.
Mam problem z szybami.
Otóż są w nim 4el. szyby i wszystkie posiadają automatyczne opuszczanie po jednorazowym naciśnięciu przycisku (podnoszenie już ręcznie, trzeba trzymać cały czas przycisk)
Wszystko było ok do pewnego czasu.
Jakiś miesiąc temu zauważyłem, że prawa strona, przód i tył, opuszczają się automatycznie lecz nie odbijają, czyli silniczek szyby dalej próbuje kręcić, pomimo, że są już opuszczone na maksa. Lewa strona działa dobrze.

Na początku działo się tak tylko przy zgaszonym silniku, teraz to już nawet przy odpalonym silniku samochodu szyby po opuszczeniu próbują opuszczać się dalej.
Boję się, że kiedyś któryś pasażer mi otworzy szybę i silniczek się spali (a koszt spory jak dla mnie).

Wiecie może co zrobić? Albo chociaż jak usunąć to automatyczne opuszczanie, żeby dało się tylko poprzez trzymanie przycisku cały czas?

PS: dodam, że moje auto CHYBA nie posiada modułu komfortu, bo gdy rozkładam kanapę to pod spodem jest tylko dywanik, więcej tam nie widzę.
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: DzieX »

A pod dywanikiem patrzyłeś? On jest w takiej wnęce. Zacząłbym właśnie od przełożenia tego modułu i sprawdzenia. Silniki wytwarzają większy opór jak dojadą do końca prowadnicy, więc winy za złe "rozpoznanie" tego oporu szukałbym właśnie w module. P.S. coś chyba nie tak z tym modułem, bo do góry też powinny jeździć. Mi się kojarzy że u siebie tylko kierowcy szyb tak z automatu jeździła.
Awatar użytkownika
Centek15
Forumowicz
Posty: 670
Rejestracja: 30 paź 2011, 16:55
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 2.0 16V ABF
Skąd?: Ruda Śląska

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: Centek15 »

Moduł znalazłem, był ukryty pod dywanikiem lecz właśnie w takiej wnęce i z początku nie było widać. Szyba od kierowcy jest tak jak mówisz, automatyczna do góry i w dół, reszta tylko w dół. I właśnie problem jest taki, że to działa różnie. Raz działają wszystkie dobrze, raz prawa strona się psuje (nie odbija jak opisywałem wcześniej) a raz tylko tylna prawa szyba nie działa. Moduł wykręciłem, wypiąłem z niego 3 wtyczki. Każda wygląda jak nowa, zresztą cały moduł wygląda jak nowy, żadnych zaśniedzeń, nawet kurzy nie ma.
Czy na pewno w module leży wina? Jak tak to rozkręcę go i zobaczę jak wygląda w środku, ale wolałbym tego nie robić :)

[ Dodano: 2012-05-01, 01:50 ]
Która wtyczka w module odpowiada za lewą stronę szyb? Nie chcę zrywać dywaników, żeby iść po kablach a u mnie wszystkie kable z wtyczek w module idą do strony kierowcy. Jak będę wiedzieć, która wtyczka jest od sterowania lewą stroną, to pójdę po kablach tej wtyczki i może gdzieś masa nie styka lub coś, skoro raz działa, raz nie.
Był: 1L 2.0 8v 2E 115KM 1992r
/viewtopic.php?t=6298
Jest: 1L 2.0 16v ABF 159KM 1995r :)
/viewtopic.php?t=7999
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: DzieX »

Sprawdziłbym przewody w harmonijce, między drzwiami a karoserią. Najczęściej tam się łamią. Na sam początek polecam jednak podmianę modułu.
ODPOWIEDZ