[1L] Elektryczne szyby - problem

Wszystko o elektryce w aucie
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: Omen »

Wszystko pyka wydaję mi się że to będzie problem z kablami na przegubie któryś drzwi bo moduł działa bez zastrzeżeń wszystkimi przyciskami sprawdziłem i na panelu głównym i z przyciskami w tylnych drzwiach góra dół są tyknięcia słyszalne i czuć na module dotykając go.

Jako że rozebrałem drzwi kierowcy i był tam w przegubie obraz nędzy i rozpaczy który naprawiłem już ale to nie te drzwi bo dalej jest problem więc trzeba szukać w 3 pozostałych drzwiach.

Jak mi się uda naprawić dam znać.

Mam pytanie czy możliwe jest że zawilgotniały moduł da taki objaw? Jeden elektryk mi tak powiedział bo robił kiedyś Tolka z podobnym problemem, tam zawilgotniał moduł u po wysuszeniu wróciło do normy wszystko.

Zaznaczę tylko że u mnie nie znalazłem śladów wilgoci pod tylną kanapą i wstępnie wykluczyłem tą możliwość.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: Danielek. »

W moim przypadku bylo tak ze opuszczonej szyby pasazera nie dawlo sie podniesc z paneluvkierowcy pomagalo prztrzymanie przycisku podnoszenia od str kierowcy i jednoczesne od str pasazera.
Wariowalo tez sterowanie lusterek,problem zniknal podczas wymiany podnosnika wypiolem kostke z zamka i przemylem styki kontaktem i od tamtej pory mam spokoj.
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: Omen »

Już znalazłem przyczynę.

Zatkany odpływ z rynienki szyberdachu powodował zaciekanie wody pod plastikami środkowego słupka pod dywanik co za tym idzie zawilgotnienie wiązki z prawej części samochodu. Powodowało to zwarcia bo instalacja już parę lat ma :)

W każdym bądź razie odpływy wyczyściłem, wiązka po wyschnięciu temperaturze jaka jest w tym tygodniu i zaizolowaniu zaczęła działać normalnie i wszystko wróciło do normy szyby działają elegancko.
kuba1987
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 maja 2014, 21:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Łódz

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: kuba1987 »

Witam mam problem z tylna szyba wymieniłem cała płytę z mechanizmem wszystko działa tylko szyba nie chce iść w dół jak się lekko ręką jej pomoże to się ładnie opuszcza i podnosi nie wiem czy ten plastik słabo szybę trzyma czy może jest jakaś regulacja w nim bo już nie mam pojęcia jak to zrobić
agnello8
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 20 sie 2013, 11:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Kraków

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: agnello8 »

no dokręć śrubki na tym plastiku co trzyma szybe mocniej z obu stron i tyle, powinno działać
kuba1987
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 maja 2014, 21:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Łódz

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: kuba1987 »

ok dzięki za pomoc w weekend będę próbować
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: Sony »

Tylną szybę trzyma u Nas tulejka, więc dokręcić tam za bardzo nie ma co :P
kuba1987
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 maja 2014, 21:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Łódz

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: kuba1987 »

No właśnie nie ma zbytnio tam regulacji myślałem żeby coś tam włożyć żeby trochę ciaśniej było i wtedy może będzie trzymać odbiorę auto od mechanika to będę kombinować
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: vwir »

Nie rozumiem. Przecież w tylnej szybie masz dziurę w którą wchodzi tulejka i w tą tulejkę druga tulejka. To raczej niemożliwe, żeby prowadnica szła w dół a szyba zostawała, bo byś musiał rozwalić szybę. Chyba, że źle poskładałeś i tulejka nie weszła w dziurę w szybie.
kuba1987
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 maja 2014, 21:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Łódz

[1L] Elektryczne szyby - problem

Post autor: kuba1987 »

Jeszcze raz muszę rozebrać i sprawdzić
ODPOWIEDZ