[5P] Alarm fabryczny

Wszystko o elektryce w aucie
maciek
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:12

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: maciek »

Witam ,jak wyżej ,mam pytanie czy jest alarm fab. w toledo 3?Przez ponad rok użytkowania nigdy się nie włączył!Ale po zamknięciu auta dioda na drzwiach kierowcy "mryga"tak jakby był uzbrojony .Dzięki za wszelkie sugestie!
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 21:55 przez maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
TOLEDO-5P,JBX,1,9TDI,2006r.
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: Pawcio3city »

To tak jak w Toledo II. Alarm jest, tylko ciężko go tak po prostu uruchomić. Spróbuj włączyć alarm i potem podnieść maskę. Albo włącz alarm przy otwartym bagażniku, potem go zamknij i otwórz ponownie.
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: peter174 »

dioda nie koniecznie swiadczy o alarmie ... w Seatach czesto spotyka się taką diodę fabrycznie a auto alrmu nie ma ... ot moze taki straszak
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: szymekgd »

To chyba salonowy bonus, a nie fabryczny alarm, ojciec w swoim 5P nie ma takiego straszaka, a alarm ma...

Zostaw uchylona szybe, zamknij woz, aktywuj alarm i sprawdz czy czujki ruchu zareaguja na twoja dlon...
maciek
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:12

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: maciek »

szymekgd pisze:To chyba salonowy bonus, a nie fabryczny alarm, ojciec w swoim 5P nie ma takiego straszaka, a alarm ma...

Zostaw uchylona szybe, zamknij woz, aktywuj alarm i sprawdz czy czujki ruchu zareaguja na twoja
dlon...

Dzięki ,ale możesz mi napisać gdzie ewen.znajdują się te czujniki?Chyba u mnie to taki straszak!
TOLEDO-5P,JBX,1,9TDI,2006r.
Awatar użytkownika
slabski
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:55

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: slabski »

Otwórz szybkę zamkij auto i uzbroj alarm a potem włóż rączkę i otwórz drzwi klamką od środka. Jak zawyje to jest a jak nie to go nie ma. Zamykanie i otwieranie zamka samym kluczykiem tez uzbraja i wyłącza alarm.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wyplosz
Forumowicz
Posty: 868
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:01
Auto: TOLEDO 1M
Model: AGZ
Skąd?: Krosno / Rzeszów / Stalowa Wola

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: Wyplosz »

Albo wejdź do środka, zamknij auto pilotem i spróbuj odpalić samochód
- Miałeś kiedyś marzenia ??
- Tak miałem zostać kierowcą rajdowym
- I co ?
- I zostałem piratem drogowym :D
Awatar użytkownika
slabski
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:55

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: slabski »

Przekręcenie kluczyka też wyłączy alarm. Jeśli u kolegi jest.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: szymekgd »

maciek pisze:Dzięki ,ale możesz mi napisać gdzie ewen.znajdują się te czujniki?Chyba u mnie to taki straszak!


Czujniki sa na podszybiu, wygladaja jak mikrofony i sa skierowane wzdluz lini szyb bocznych, dodatkowo moze byc tez zainstalowany czujnik strefowy, ale wtedy po uzbrojeniu sygnalizowal by ruch wokol samochodu.

Sprawdzic alarm mozesz tez uzbrajajac go i otwierajac kluczykiem bagaznik.
ADIWWL

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: ADIWWL »

Jak masz diodę przy drzwiach kierowcy to nie musisz mieć alarmu tą diodę maja wszystkie 5p sam po zakupie auta poszukiwałem alarmu przez tą diodę bo wymagał 2 zabezpieczenia ubezpieczyciel ale seryjnie tolki nie mają alarmu tylko immo i diodę jeżeli nie dopłacałeś do alarmu to go nie masz sprawdzić możesz jeszcze otwierając klapę bagażnika tym środkowym przyciskiem na pilocie jak masz alarm to po otwarciu klapy po kilku sekundach powinieneś usłyszeć pojedynczy dźwięk drugi sposób to poszukaj przycisku do wyłączania w aso mi powiedzieli że powinien być gdzieś przy włączniku świateł jak go niema to niema wyjca
(Ja znalazłem alarm ale dopiero po założeniu go :lol: )
ODPOWIEDZ