[5P] Alarm fabryczny

Wszystko o elektryce w aucie
maciek
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:12

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: maciek »

ADIWWL pisze:Jak masz diodę przy drzwiach kierowcy to nie musisz mieć alarmu tą diodę maja wszystkie 5p sam po zakupie auta poszukiwałem alarmu przez tą diodę bo wymagał 2 zabezpieczenia ubezpieczyciel ale seryjnie tolki nie mają alarmu tylko immo i diodę jeżeli nie dopłacałeś do alarmu to go nie masz sprawdzić możesz jeszcze otwierając klapę bagażnika tym środkowym przyciskiem na pilocie jak masz alarm to po otwarciu klapy po kilku sekundach powinieneś usłyszeć pojedynczy dźwięk drugi sposób to poszukaj przycisku do wyłączania w aso mi powiedzieli że powinien być gdzieś przy włączniku świateł jak go niema to niema wyjca
(Ja znalazłem alarm ale dopiero po założeniu go :lol: )

Dzięki wielkie!No to nie ma wyjca,może to i lepiej.
TOLEDO-5P,JBX,1,9TDI,2006r.
Awatar użytkownika
Popekx
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 21 paź 2013, 11:16

Alarm wyje.

Post autor: Popekx »

Witam serdecznie.
Proszę o poradę.
Mam fabryczny alarm w seacie i zaczął sam wyć. Wcześniej walczyłem z zamkiem drzwi - wymieniłem moduł podnośnika, zamek dwa razy i wszystko było ok, po czym zaczął się sam włączać alarm. W ASO wykryli sporo błędów, w związku z tymi drzwiami, ale i błąd czujnika wewnętrznego alarmu.
Pokasowali błędy, zaadaptowali na nowo szybę i trzy dni było ok, po czym dziś o 6 rano znów pobudka. Do ASO mam 150 km i nie uśmiecha się mi jeździć co chwila. Podejrzewam ten czujnik wewnętrzny. Gdzie on jest? Jak go odłączyć (nie zależy mi na nim)??? Wymienię/odłączę go samemu?
Gdzieś wyczytałem, że podwójne szybkie kliknięcie na pilocie powoduje zamknięcie auta i uzbrojenie alarmu, ale właśnie z wyłączeniem tych czujników wewnętrznych. Prawda to? Bo właśnie tak zrobiłem i alarm się nie załącza. Przynajmniej od paru godzin. To by mi dało diagnozę.

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Obrazek
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: timig »

czujniki ruchu są na słupkach przednich przy przy suficie po lewej i prawej stronie - czarne "cosik" ale chyba nie o to chodzi

zerknę po południu jak będę w domu w instrukcję (auto z salonu w PL wyjechało z alarmem seata) i napisze ci jak to zdeaktywować.

a miałeś otwarte szyby jak sprawdzałeś czy alarm się załączył?
no i po "wakacjach"...
Awatar użytkownika
Popekx
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 21 paź 2013, 11:16

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: Popekx »

U mnie w sa w podsufitce. To taki modulik z trzema czujnikami. Wyciagnalem go, po czym bylo piec dni spokoju! A dzis w nocy znowu! Zakupilem wiec nowy czujnik, tzn. uzywany. Mowimy o czujnikach ultradzwiekowych. Orientujesz sie moze, czy po zamontowaniu nowego skasuje blad samym odlaczeniem aku?
Podejrzewam, ze alarm sie zalaczyl po paru dniach, bo ponownie wywalilo blad tego czujnika - wszak fizycznie go nie bylo.
Obrazek
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: timig »

niestety nic nie jestem w stanie pomóc, instrukcja też jest bardzo lakoniczna... najprościej go chyba całkowicie wyłączyć i tak chyba sam zrobię aby nie mieć z nim problemów w przyszłości
no i po "wakacjach"...
Awatar użytkownika
Popekx
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 21 paź 2013, 11:16

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: Popekx »

Pytanie -JAK?! :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: timig »

syrenę na początek możesz wyłączyć kluczykiem serwisowym (jeśli go masz) ale za cholerę nie wiem gdzie ten kluczyk wtyknąć :)

podskoczę w poniedziałek do siebie do ASO, fajne są tam chłopaki to podpytam jak to dziadostwo dezaktywować ale jeśli to Seatoski alarm to myślę że vagiem można to zrobić (??)
no i po "wakacjach"...
Awatar użytkownika
Popekx
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 21 paź 2013, 11:16

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: Popekx »

To dobre, w moim Aso nic o tym nie wiedza!
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Ps. Mam serwisowy :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: timig »

może na początek wyciągniecie bezpiecznika - wygląda na nr 44 - http://seat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=179272

zależy jak upierdliwych masz sąsiadów
no i po "wakacjach"...
Awatar użytkownika
Popekx
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 21 paź 2013, 11:16

[5P] Alarm fabryczny

Post autor: Popekx »

Cztery sprawy w sądzie....

[ Dodano: 2014-06-06, 08:33 ]
Temat uważam za zamknięty.
ASO uznało, że muszą szukać dalej, a mi nie uśmiecha się płacić co wizytę 300 zł, 100 zł za dojazd i 100 zł za koszta manipulacyjne (taksówki, żarcie, dziwki :P) i tracić urlop.
Trafiłem do jednego z lepszych elektryków w Gorzowie. Walczył i wszystko spowrotem szło w stronę czujnika wewnętrznego. Poprosiłem go, by wypindolił ten fabryczny alarm i to zrobił i był zdziwiony, że w ASO tego nie umieli. Zdezaktywował go w sensie. Założył mi swoje zabezpieczenie, które montuje u klientów Porsche i mam w dupie ten fabryczny alarm - zresztą chciał mi udowodnić, że weźmie mi auto z tym alarmem w trzy minuty.
Projekt SEAT na ten moment uważam za zamknięty. Jest wszystko absolutnie zrobione, do tego po wymianach płynów ustrojowych, filtrów. Pozostaje na dziś myjka.
Obrazek
ODPOWIEDZ