[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: vwir »

Podłącz pod VAGa.
Awatar użytkownika
moralez00
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 09 gru 2014, 18:27
Auto: Jakies
Model: 1.0
Skąd?: Uzbekistan

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: moralez00 »

Witam. Mam pytanko. Czy moduł komfortu nr. J0959799S obsługuje elektryczne szyby tył i elektryczne składane lusterka? Jeśli nie to na jaki muszę zmienić bo przymierzam się do dołożenia elektryki.
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: _carlos- »

stary modul komfortu do 2001r. (auta immo2) 1J0959799AH (S) obsluguja szyby i lustra. Zeby dzialalo Ci oryginalne elektryczne skladanie lusterek musisz miec jeszcze odpowiednie sterowniki w drzwiach, ktore obsluguja te opcje, a ktore sa praktycznie nie do dostania na rynku wtornym.
Awatar użytkownika
moralez00
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 09 gru 2014, 18:27
Auto: Jakies
Model: 1.0
Skąd?: Uzbekistan

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: moralez00 »

Czyli spokojnie mogę dokładać elektryczne szyby na tył i elektryczne lusterka jak rozumiem. Czy trzeba coś programować w module komfortu dodatkowo? I inne pytanie wiem ze nie ten temat ale żeby juz nie pisać w kilku to czy ma ktoś schemat jak przerobić wszystko pod eklerkę ( chodzi mi o wiązkę).
Bob_slej
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 04 kwie 2015, 12:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa /Ciechanów

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Bob_slej »

Siema siema,

Przeczytałem cały temat i mam jeden z problemów, którego opisu bezpośrednio nie odnalazłem . A mianowicie:

1. Problem z lusterkami elktrycznymi , A mianowicie w lewym lusterko odkleilo mi się szkło od wkładu i od tego momentu jak chce ustawić lewe lusterko równolegle rusza się prawe, jak przedstawiam na prawe to chodzi samo prawe . - Moduł czy nie moduł ? To ten problem

2. Brak domykania szyb z zamka, i w ogóle jak przekrecam zamek to zamykają się tylko drzwi kierowcy. Oczywiście z pilota działają wszystkie .- moduł czy nie moduł (stawiam ze moduł z tymi szybami)

3. No i ostatnie brak podświetlenia odblasku w prawych drzwiach przy ich otwieraniu. Auto nie widzi w ogóle ze zostały otwarte drzwi, ponieważ nie włącza się oświetlenie wew. no i auto automatycznie się zamyka po paru sekundach pomimo otwartych drzwi. - tutaj chyba mikrostyki?
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: _carlos- »

1. Tak działają właśnie lusterka, że jak ustawiasz pokrętło w lewo to sterowane są oba lustra, a jak w prawo to tylko lustro prawe.
2. brak komunikacji drzwi z modułem komfortu. Może być uszkodzona kaseta, wiązka od drzwi do modułu, moduł.
3. uszkodzony mikrostyk lub pęknięte luty w kasecie zamka.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: vwir »

2. mikrostyki.

Reszta jak pisał _carlos-.
Awatar użytkownika
moralez00
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 09 gru 2014, 18:27
Auto: Jakies
Model: 1.0
Skąd?: Uzbekistan

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: moralez00 »

a czy 2 i 3 nie są powiązane ze sobą? mianowicie kiedy padają mikrostyki to nie dzieje się gratisowo to co w punkcie 2?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: vwir »

3. to padnięty mikrostyk/luty ww zamku pasażera, a 2. to mikrostyk/luty w zamku kierowcy.
Bob_slej
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 04 kwie 2015, 12:49
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa /Ciechanów

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Bob_slej »

Ad. 3 Panowie odlaczylem kostkę od odblasku i nagle zaczął widzieć drzwi. I zapala się światło wewnętrzne . Łatwym odejściem czyszczenia mikrostykow i wydłużenia zywotnosci jest wymiana żarówek w drzwiach na ledowe.

Ps. Z lusterkami wcześniej tego nie odnotowalem, że tak działają
ODPOWIEDZ