[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Wszystko o elektryce w aucie
michal191089
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2011, 23:01

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: michal191089 »

aha ;) no dzięki w takim razie ja też spróbuję może akurat pośmiga ale nie kupię dwu składnikowego. kolega wyżej wysłał linka i tam jest do wyboru.

no to dzięki wszystkim za zainteresowanie :D trzeba naprawiać.

pozdroo

[ Dodano: 2012-01-09, 19:41 ]
siemanko wszystkim no więc ja chciałem dać swoja opinie na temat takiego kleju przewodzącego prąd do reperacji tylnego podgrzewania szyby. więc ja użyłem na bazie srebra dokładnie takiego typu http://allegro.pl/elektro-przewodzacy-k ... 30240.html no i moim zdaniem nie działa.. i nie zadziałał żaden z reperowanych pasków. czy to mocniej czy mniej przerwany.. spróbuję nałożyć jeszcze jedną warstwę na to, ale jak narazie to nie działa, chyba że u mnie jest to wina czego innego też. ale nie które mi działają więc nie wiem. dam znać jak coś pomoże na to :) pozdroo :-D
'.. i nikt nie zabierze mi uśmiechu z pyska, bo keep it smile i tak jak w Ameryce, czyli z uśmiechem za***alać przez życie..'
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: _carlos- »

Naprawiałem już kilka szyb i zawsze wychodziło. Ja kupowałem srebro w płynie + cienki pendzelek. Trzeba odtłuścić szybę, przykleić taśmę papierową nad i pod uszkodzoną linią, nanieść warstwę srebra w miejscu ubytku, odkleić taśmy i pozostawić do wyschnięcia. Zdarza się, że jedną nitka przerwana jest w kilku miejscach. Często się to zdarza podczas mycia szyby od środka, jak jest myta w poprzek a nie w zdłuż linii grzejnych.
Awatar użytkownika
kuca3
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 24 cze 2011, 16:54

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: kuca3 »

Witam, podepnę się pod temat. W moim tolku niestety po naciśnięciu przycisku odpowiadającego za podgrzewanie tylnej szyby, nic się nie dzieje. Co może być przyczyną? co mogę sprawdzić oprócz bezpieczników i wiązek na tylnej szybie? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
_carlos-
Forumowicz
Posty: 471
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:32
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1,9 TDI ALH
Skąd?: Zabrze

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: _carlos- »

Czy na stykach szyby, po załączeniu grzania jest 12V.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: Danielek. »

Może być winny włącznik ogrzewania lub uszkodzona ścieżka na szybie.
Spr tj _carlos-, napisał czy dochodzi prąd do styków.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: szymekgd »

U mnie odkleiło się gniazdo na szybie i czekam lata, żeby je przylutować ;(

Czy na stykach szyby, po załączeniu grzania jest 12V.


Od tego zacznij.
Michal
Awatar użytkownika
maqu
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2013, 21:56

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: maqu »

tomektak pisze:U mnie dokładnie to samo - grzeją wszystkie równo, ale słabo. Po około 5km dopiero rozmarza. Sprawdzałem napięcie i jest wszystko ok. Nie wiem co jest grane...


Nosz kurde, u mnie to samo jest :(
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: seeker84 »

U mnie jest to samo.
Podobno to jest bolączka każdego Toledo... słabo grzejąca tylna szyba...
Awatar użytkownika
emceha
Forumowicz
Posty: 153
Rejestracja: 21 kwie 2013, 13:35
Auto: Toledo
Model: 1M
Skąd?: Arnhem (Holandia)

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: emceha »

Podepnę się. Mam podobną sytuację czyli wszystkie ścieżki grzeją ale słabo strasznie a dodatkowo lusterka kompletnie nie grzeją :-/ Co może być nie tak? Sprawa dla mnie jak najbardziej na czasie ponieważ w Holandii pomimo temperatur za dnia rzędu 15 stopni ranki sa mroźne. Dzisiaj rano używałem odmrażacza w płynie na przednią szybę :shock:
kaza1
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2013, 14:53

[1M] Słabe ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: kaza1 »

Podpinam się pod ten temat.U mnie do tylnej szyby dochodzi napięcie 8 V.Gdzieś po drodze nie ma kontaktu ,albo coś nie łączy.Być może sam wyłącznik ? ,a może i w obwodzie jest przekaźnik który padł? :?:
ODPOWIEDZ