Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Jak zresetować komputer ?

Wszystko o elektryce w aucie
drozdziu
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2010, 10:47

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: drozdziu »

Witam mam Toledo II 1,9 TDI 110PS. Jak zrestartować komputer w Seacie Toledo II? Czy takie "domowe sposoby" reset kompa się wykona sam po odłączeniu akumulatora na parę minut? Czy tylko serwis?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2011, 10:16 przez drozdziu, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: gurszczak »

prosze o dostosowanie tematu wg tego co jest tu napisane viewtopic.php?t=2372. Czas do jutra inaczej post do kosza.

PS. Na forum nie pisze się dużymi literami.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: peter174 »

wszystko zalezy od tego w czym ten reset kompa ma pomoc ... na pewne podzespoly odpiecie aku bedzie pomocne a na pewne nie i bez VAGa nic nie wskorasz
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
drozdziu
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2010, 10:47

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: drozdziu »

Komputer zapisał sobie błąd. Poprzez vaga go usuwał na krótko bo potem, znowu sie pojawiał. Część na której był ten błąd została wymieniona na kilka nowych a i tak wyskakiwał ten sam błąd. Mechanik powiedział mi że Komputer zapisał sobie błąd. Zrobiłem sposobem domowym z akumulatorem ale nie pomogło- błąd wystąpił. Dopieroo niestety reset w serwisie dał efekt błąd znikł na dobre.
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: mlody158 »

Wiem że kabelkiem 1.4 commander i programem do jest tam taka opcja reset Ecu ale sie tym jeszcze nie bawiłem ale wiem że robi się reset jak np od razu nie chcą sie pewne że tak napisze modyfikacje zrobić co by nie robić najpierw pasuje zapisać zawartość pamięci na dysk żeby potem jak coś nie wypali było jak przywrócić
dyżurny
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 21:07

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: dyżurny »

peter174, dzięki peter już mam. pozdrawiam.dyżurny
345
Bogus

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: Bogus »

Mi komp nie pokazuje zadnych błedów ale chciabym go zresetowac bo moze by to pomogło w tym z eobroty by mu sie wyrównały. Bo po wyczyszczeniu przepustnicy za ok ale jak włacze klime to idą do góry na 1500 obr/min. apropo jak przekrece kluczyk to swieci mi sie "serwice" ale jak odpale autko to znika czy tak ma byc???
John
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 13 mar 2010, 00:30

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: John »

service swieci bo to taka "przypominajka" skasuj ja vagiem i po problemie, a wracajac do pierwszego problemu to zrob adaptacje przepustnicy jezeli nie robiles
Awatar użytkownika
peter174
Zasłużony
Posty: 634
Rejestracja: 01 sie 2008, 13:24
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASZ
Skąd?: Białystok

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: peter174 »

John pisze:skasuj ja vagiem i po problemie


do tego to nawet VAg nie potrzebny ... wystarczy chwila czasu i sam to zalatwisz :
1) wyłaczyć zapłon, wcisnac i przytrzymac przycisk zerowania dobowego licznika km
2) wlaczyc zapłon, zwolnić przycisk, na wyswietlaczu pojawi sie komunikat serwisowy
3) krotkie nacisniecie przycisku dobowego pozwala zmienic komunikat
4)nastawic komunikat ktory ma byc skasowany i przekrecic pokretlo w prawo, na wyswietlaczu pojawi sie napis "service---"
5) wylaczyc zaplon
[center][you] jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to[/center]
[center]Obrazek[/center]
Bogus

[1M] Jak zresetować komputer ?

Post autor: Bogus »

Dzieki za instrukcje juz ja sobie pobrałem i przepraszam za nieaktywnosc miałem kłopoty z netem. A jesli chodzi o moje toledko to obroty sa ok termostat wymieniłem filtry uszczelniłem drzwi wysuszyłem wygluszenia i jak na dzisiejszy dzien to juz wiecej pracy przy nim nie mam tankowac i jezdzic:) pozdrawiam
ODPOWIEDZ