[1L] Kontrolka od ręcznego

Wszystko o elektryce w aucie
sylwekw238
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 30 sie 2012, 21:13

[1L] Kontrolka od ręcznego

Post autor: sylwekw238 »

tylko ze wczesniej tez byl uszkodzony i kontrolka od recznego nie swiecila:p a po wymianie swieci
Awatar użytkownika
timig
Forumowicz
Posty: 196
Rejestracja: 21 maja 2013, 20:27

migająca kontrolka od ręcznego - gorący temat

Post autor: timig »

Z góry przepraszam jeśli jest już wątek o podobnym przypadku lecz jestem na urlopie i mam tylko androida który ciężko radzi sobie z szukajką na forum.

Dziś po południu pojawiła się mrugająca kontrolka hamulca ręcznego na desce rozdzielczej i charakterystyczne bip, bip, bip. Piersze podejżenie serpentyny i podjazdy itp. więc płynu mało. Ale niespodzianka płynu ok, klocki i tarcze w doskonałym stanie, odpięcie kabla od zbiorniczka - dalej ten sam efekt, czujnik pod dźwignią ręcznego niedostępny więc niesprawdzony. Z obserwacji: miganie pojawia się po puszczeniu gazu. Z uwagi iż już późno a jutro święto o komputerze i mechaniku nie ma już mowy. Jutro trasa powrotna koło 400 km.

Jakieś sugestie i podpowiedzi?

edit: już wiem, ciała dał czujnik pod dźwignią hamulca ręcznego - ustawione mam światlą dzienne w czujniku komfortu które gasną po zaciągnięciu ręcznego - a aktualnie migają w rytm kontrolki od hamulca na zegarach. Więc spokokojnie mogę wracać do domu, co prawda będzie to dość męcząca droga w rytmie bip, bip, bip... no chyba że ktoś usłużny poszukam mi w necie jak go w miarę szybko odblokować- Toledo III/Altea

19.05.2014 r.
edit2: niestety wymiana czujnika pod dźwignią hamulca ręcznego nie przyniosła zamierzonego rezultatu i tak mniej więcej 3 razy do roku kontrolka sobie mruga i popiskuje przez tydzień czasu, zdaniem:
1) ASO Seata - winny jest korek - http://skodaauto.com.pl/korek-zbiornika ... -4440.html - pomarańczowy element jest namagnesowany czy coś i podnosząc się załącza czujnik i powinno być ok - 120 zł
2) ASO VW - płyn hamulcowy do wymiany, stracił swoje właściwości (?)

czy możliwa jest opcja 2, czy niestety szykować 120 zł na głupi kawałek plastiku?
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

[1L] Kontrolka od ręcznego

Post autor: janek111 »

Witam , mam pytanie co to za oznaczenie jak mi kontrolka miga hamulca ręcznego i 3x piszczy(nie ten dźwięk co się zapomni świateł wyłączyć , tylko głośniejszy od tego) , 2 dni temu wymieniłem tarcze wraz z klockami , a dziś chciałem sprawdzić jak sprawują sie hamulce i zahamowałem awaryjnie mocno i przez chwilę mrygała mi kontrolka od hamulca ręcznego i był 3x pisk po chwili znikło wszystko , poziom płynu hamulcowego sprawdziłęm to zbiorniczek był pełny , ale troche mokry(od góry chyba od płynu) .

Miał ktos podobny problem i jak go rozwiązać żeby w przyszlości przy takim hamowaniu nic nie mrygało ?
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[1L] Kontrolka od ręcznego

Post autor: NED »

Sprawdź poziom płynu hamulcowego.
NED
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

[1L] Kontrolka od ręcznego

Post autor: janek111 »

Napisałem że zbiorniczek mam pełny , moja pierwsza reakcja to ze płyn gdzies wyciekł , ale jednak siedzi na miejscu.

I to sie tylko dzieję przy awaryjnym hamowaniu jak mocno depne hamulec.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L] Kontrolka od ręcznego

Post autor: vwir »

Sprawdź błędy na VAGu.
janek111
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Brzeg

[1L] Kontrolka od ręcznego

Post autor: janek111 »

Nie wykazał vag żadnych błędów , ale wylałem trochę płynu bo było pod sam korek , narazie jak hamuje dość mocno jest spokój.

Może jeszcze przed czymś innym ostrzega .
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[1L] Kontrolka od ręcznego

Post autor: ghul17 »

chyba tez tak miałem przy bardzo mocnym hamowaniem. nie robiłem z tym problemu. może komputer ostrzega przed mocnym hamowaniem?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Kontrolka od ręcznego

Post autor: Sony »

Takie objawy pojawiają się też w przypadku jazdy z zaciągniętym ręcznym. Komputer nie ma takiej funkcji w 1M jakoby miał ostrzegać przed gwałtownym hamowaniem, więc to raczej coś innego.
ODPOWIEDZ