Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jocker0705 »

myszazwc pisze:Klamkę trzymasz w pozycji otwartej i kręcisz do momentu jak wspomniałeś
Nie mogę w żaden sposób wyciągnąć zamka :/ ogólnie odkąd kupiłem samochód to kluczykiem nie mogłem przekręcić zamka ale jakoś mi to nie przeszkadzało. I może przez to ze coś tam jest zapieczone nie mogę go wyciągnąć :/

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: myszazwc »

Tam za bardzo nie ma co się zapiec
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jocker0705 »

myszazwc pisze:Tam za bardzo nie ma co się zapiec
Jutro będę próbował znów :) bo teraz próbuje jakoś tapicerkę włożyć do Tolka [emoji14]

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Daniel_1995
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2017, 18:54
Auto: 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Włoszczowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Daniel_1995 »

witam, kolejny problem dotyczący centralnego zamka, otóż w tylnych drzwiach przestał on działać, nie można otworzyć drzwi zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz drzwi niestety cały czas pozostają zamknięte i zaryglowane. Nie słyszę pracy silniczka zamka. Rozebrałem boczek drzwi, do zamka idzie 6 przewodów jednak nie wiem który jest od czego. Próbowałem pociągnąć cięgno które wychodzi z zamka jednak cały czas się cofa jakby było na sprężynie. jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
jocker0705
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 01 lut 2015, 19:36
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Lublin

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jocker0705 »

Ja u siebie miałem podobnie w tamtą zimę. Tylne lewe drzwi mi tak stanęły. Wkoncu w akcie desperacji chciałem je wyciąć [emoji28] bo znalazłem w kolorze drugie tanie. Pojechałem w Lublinie do elektromechanika. Rozebral jakoś boczek. Na tył wziął akumulator i na zwarcie przewodami otworzył jakoś zamek. Pytałem się jak dokladnie to zrobił,jedyne co się dowiedziałem to jego tajniki sztuki i tyle [emoji28]. Jak jesteś gdzieś z okolic to mogę dać Ci namiary na niego


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Daniel_1995
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 03 maja 2017, 18:54
Auto: 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Włoszczowa

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Daniel_1995 »

Otóż problem rozwiązałem tak. Znalazłem schemat elektryczny zamka, z owych 6 przewodów 2 idą na silnik centralnego zamka fioletowy i niebieski, po rozcięciu przewodów, pomiar dotyczył napięć i sygnałów pojawiających się na przewodach, otóż okazało się że napięcie podawane na silnik podczas otwierania jest prawidłowe i silnik powinien działać, jednak po zmierzeniu rezystancji pomiędzy 2 przewodami od silnika która wynosiła ok 6 Kohm stwierdziłem że prawdopodobnie problem leży po stronie silniczka a raczej jego szczotek gdyż rezystancja powinna wynosić dużo mniej. Z ciekawości podłączyłem zasilacz laboratoryjny zamiast akumulatora i stopniowo zwiększałem napięcie od 14 do ok 16,5 V cały czas próbując otworzyć drzwi auta z pilota, za którymś razem załapało przy 16,5 V. Wniosek na mój rozum - szczotki silnika zużywają się lub zawieszają przez co przez silnik nie płynie dość wystarczający prąd aby obrócić silniczkiem i drzwi pozostają zaryglowane. Dodam jeszcze, że naładowałem akumulator do pełna i jak na razie wszystko działa jednak sądzę że przy niskim napięciu może być problem.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: brtk »

Padł mi kluczyk, bateria, nie świeciła się w ogóle dioda, wymieniłem baterię i teraz mi nie otwiera kluczyk centralnego.. Pewnie trzeba zaprogramować, tylko pytanie takie, da się to jakoś zrobić nie używając zamka kierowcy, bo zamek kierowcy mi nie otwiera centralnego (coś się popsuło, otwiera tylko te jedne drzwi), natomiast już zamek od bagażnika otwiera mi wszystkie drzwi. Więc jak mam przeprowadzić te programowanie?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Najlepiej przy pomocy VAGa.
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: [1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: brtk »

Gdybym to ja miał kabel i vaga :) W Warszawie ktoś zna miejsce co by mi to mogli zrobić?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Kabel ~40zł, zakładam że laptopa masz, program to najmniejszy problem :P
ODPOWIEDZ